Sayfa 9/366 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 2921 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    Konsorsiyumda enerjisa da işbankası var ancak Mpark da işbankası yok ilginç...
    Eee ne olacak şimdi,ben şekeryatırımla çalışıyorum.mpark ta da,enjsa da şeker yok.başvuru yapamayacak mıyım yani...kendileri bilir.işyatırımda da hesabım var.icabında parayı oraya virmanlarım.oradan başvururum...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

iSKONTO UYGULANMIŞ MI ARKADAŞLAR BU Hisseye,göremedim de...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
     Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Eee ne olacak şimdi,ben şekeryatırımla çalışıyorum.mpark ta da,enjsa da şeker yok.başvuru yapamayacak mıyım yani...kendileri bilir.işyatırımda da hesabım var.icabında parayı oraya virmanlarım.oradan başvururum...
    Akbankta hesabın varsa her ikisine de girersin... işbank sadece enerjisa alıyor.
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    iSKONTO UYGULANMIŞ MI ARKADAŞLAR BU Hisseye,göremedim de...
    Eger ayni seyden bahsediyorsak Tacirler 10,26 olarak fiyat belirlemis. %26,9-39,1 iskonto var.

https://www.enerjisa.com.tr/Media/GetFile?fileId=3797

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
     Alıntı Originally Posted by Buko90 Yazıyı Oku
    Eger ayni seyden bahsediyorsak Tacirler 10,26 olarak fiyat belirlemis. %26,9-39,1 iskonto var.

https://www.enerjisa.com.tr/Media/GetFile?fileId=3797
    hem izahname hemde fiyat tespit resimden pdf yapılmış ctrl+f ile arayamıyoruz. Sağol BukoCAN
    Tacirlerin 10.26 belirlediği (syf 34-35) fiyat üzerinden iskontolarını uyguladığımızda 6.25-7.5 fiyat aralığı sağlanıyor...

10.26
    max.___%26.9___2.76___7.50
    min..___%39.1___4.01___6.25
    ort...___%33.0___3.39___6.87
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

6. . Hayırlı olsun .

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Sermayesi ne kadar?

8.  Alıntı Originally Posted by Buko90 Yazıyı Oku
    Arkadaslar izahnamenin ilgili kisimlarini okudum ve kritik sorulara cevaplar buldum. Pdf dosyasindan kopyalayamadigim icin kendi cumlelerimle yazicam, ciddi ilgilenenler girip orjinal cumleleri okusunlar lutfen. Hatali cumleler kurarsam vebal almak istemem. Sayfa 281-287 arasi sorulara cevap veriyor.

Bildiginiz gibi fiyat araligi 6.25-7.50.
    3 sekilde hisse talebinde bulunabilirsiniz.
    1- 6.25-7.50 fiyat araliginda 5 farkli fiyat icin istediginiz hisse adedini yazabilirsiniz. Fiyat belirlendikten sonra teklifinizin esit ve ustu olan durumlar gerceklestirilecek, altinda kalan durumlar iptal olacak. Ustu oldugu durumda ne yapilacagi tam belirtilmemis ancak uygun biseyler bulunacak gibi bir anlam cikiyor (bonus hisse olabilir, benim yorumum).
    2- almak istediginiz hisse adedini fiyattan bagimsiz bir sekilde talep edebilirsiniz. Fiyat belirlendikten sonra ne kadar odeyeceginiz belli olur (sanirim bu durumda en az tavan fiyat kadar teminatinizin olmasi gerekir).
    3- almak istediniz bedel kadar giris yapmak. Ornegin 10bin liraniz var ve fiyatla falan ugrasmak istemiyorsunuz. 10bin liralik hisse istiyorum derseniz, fiyat belirlendikten sonra ne kadar hisse haketmisseniz hesabiniza geliyor. (Benim icin en mantikli secenek bu).

Ayrica neden reklam yapilmadigi cok konusuldu forumda. Arastirmalarimdan cikardigim kadariyla sirketin %20si halka arz edilecek, ve bu payin sadece %5 i bireysel yatirimciya ayrilacak. Bu kadar az bir arzin reklaminin cok yapilmasinin bir anlami yok bence. Kurumlardan istedigi talepleri alirsa, bireysel yatirimcidan oldukca fazla talep gelecektir reklamsiz bir sekilde.

Hatam varsa lutfen duzeltin arkadaslar. Bol kazanclar.
    Bilgilendirme icin tesekkürler.
    Reklamları iki gündür TV de yapılıyor... e ner ji sa

Sayfa 9/366 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •