Sayfa 342/366 İlkİlk ... 242292332340341342343344352 ... SonSon
Arama sonucu : 2921 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1. Kaliteli bilgi önemli
    Enerjisa dağıtım ile enerjisa üretim farklı şirketler. Teşvik belgesi alan üretim olanı. Bizimle ilgili değil

2. YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

3. Şarj istasyonları önemli. Her yerde çoğalıyorlar. Çorlu'da AVM yanına, köfteci Yusuf önünde kurmuşlar. Enjsa nın mı dikkat etmedim.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    Bist100'den bile düşük oranda arttı. Hedefler yüksek ama sorun ne anlamadım.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bist100'den bile düşük oranda arttı. Hedefler yüksek ama sorun ne anlamadım.
    Popüler bir hisse değil
    Üstatlar ondan hiç bahsetmiyor
    Trade değil yatırım hissesi
    Öngörülebilir bir hisse, çok yüksek kar da üretemez, çok zarar da edemez, bu da onu çok riakli ve çok yüksek getirili yapamıyor.

6. net esas faliyet karı 8.3 milyar , %30 büyüme öngörülmüş, temettü verimi açısından en iyi birkaç hisseden biri... diğer gelirlerle birlikte 14.5 milyar kar yazdı... özsermaye 9,9 milyardan 21 milyara yükselmiş...

tüm bu verilere rağmen hisse 31 tl de can çekişiyor gibi şnanılır gibi değil

7.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    net esas faliyet karı 8.3 milyar , %30 büyüme öngörülmüş, temettü verimi açısından en iyi birkaç hisseden biri... diğer gelirlerle birlikte 14.5 milyar kar yazdı... özsermaye 9,9 milyardan 21 milyara yükselmiş...

tüm bu verilere rağmen hisse 31 tl de can çekişiyor gibi şnanılır gibi değil
     Alıntı Originally Posted by Trader23 Yazıyı Oku
    Popüler bir hisse değil
    Üstatlar ondan hiç bahsetmiyor
    Trade değil yatırım hissesi
    Öngörülebilir bir hisse, çok yüksek kar da üretemez, çok zarar da edemez, bu da onu çok riakli ve çok yüksek getirili yapamıyor.
    sn. foton, bu sene bir çok şirket beklenenden daha düşük bir temettü açıklarken enerjisa formunu koruyor bu bence oldukça önemli bir durum. her şeyi geçtim bu kadar lisansa, müşteriye, hacme vs sahip bir şirketin piyasa değerinin daha dün arz olmuş şirketlerin gerisinde kalması anlaşılır bir durum değil gerçekten.

sn. trader, açıkçası çok yüksek kar da üretmez kısmına katılamayacağım. aksine, bana göre öngörülebilir şekilde yüksek bir kara doğru ilerliyoruz.
    1) dağıtım tarafındaki %132lik artış.
    2) perakende tarafında düşen elektrik üretim fiyatları.

bu ikinci maddeye elektrik piyasasına hakim bir arkadaşın yorumu bize daha yol gösterici olacaktır ancak elektrik satış fiyatları sabit kalırken üreticiden elektriği daha ucuza aldığımız dönemdeyiz. geçtiğimiz aylarda elektrik tavan fiyatı 4800lere kadar çıkmışken martta bu rakam 3050 tl oldu. şuana kadarki mart ortalama üretim bedeli ise 2.369tl
    dağıtıma ilaveten burada da acayip bir potansiyel kar var gibi duruyor. konuya hakim arkadaşlar bizi bilgilendirirlerse süper olur.

geçen yılın fiyat ort.'larına bir bakalım. elektrik satış fiyatı ve ptf tavan fiyatı ile listeyi daha güzelleştirebiliriz ama
    fikir vermesi açısından bu haliyle de paylaşalım.

[IMG][/IMG]

epiaş web sayfasından elektrik fiyatlarını da günlük kontrol edebiliriz.
    https://seffaflik.epias.com.tr/trans.../gop/ptf.xhtml

8. Enerjisa tarafından yapılması planlanan Harmancık RES için "ÇED olumlu" kararı verildi07/03/2023 1224
    Enerjisa Enerji tarafından yapılması planlananHarmancık Rüzgâr Enerji Santrali için "ÇED olumlu" kararı verildi.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"ÇANAKKALE ili MERKEZ, LAPSEKI ilcesi Merkez İlçesi Kızılkeçili veYukarıokçular Köyleri Lapseki İlçesi Üçpınar ve Hacıgelen Köyleri sınırları içerisinde, ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan Harmancık Rüzgâr Enerji Santrali (10 Adet - 58 MWm / 40,4 MWe) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' Kararı verilmiş olup; ÇANAKKALE Valiliği(Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer'i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 342/366 İlkİlk ... 242292332340341342343344352 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz