Sayfa 272/366 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322 ... SonSon
Arama sonucu : 2925 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1. Faaliyet raporunu okudum, bu dikkatimi çekti.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by kartal_1903 Yazıyı Oku
    9 aylığa göre mukayese ettim sayın Trakyalı.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    9 aylık 1.3 milyar
    12 aylık 1 .08 milyar

zarar zarar da ne zararıymış bu??
    elektrik kullanımının en çok arttığı aylarda

700 küsür m genel yönetim ve diğer giderlere gömmüşler anladığım kadarıyla...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

3. Iyi son çeyrek zarar ettik deyip temettüyüde geçen seneki gibi dağıtmamışlar. Hisse yükselişi ile doğru orantılı gözüküyor. Bir iyi bir kötü haber aldık. Hayırlısı bakalım.

4. Diğer yerleri analiz etmeden önce, ilk olarak net kara gitti gözüm. Son çeyrek 345 milyon kar beklenirken, 260 milyon zarar etmiş. Neden zarar açıkladığının irdelenmesi lazım lakin zarar rakamını gördükten sonra nakit akışına falana filana bakmaya gerek duymadım. Çok kötü ve hayal kırıklığı bilanço. Eğer satın alınmadıysa ki zannetmiyorum, bir güzel basarlar bunu yarın.

Şunu ekliyeyim: Benim beklentim 1 TL temettü yönündeydi fakat son çeyrek böyle zarar edeceğini öngörmeyerek bu beklentiyi oluşturmuştum. O yüzden temettü benim açımdan beklenti dahilinde hatta iyi bile kabul edilebilir ancak bilançonun bu durumunu ve stopajı falanı filanı düşününce bilemiyorum.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    Son düzenleme : çulsuzBorsacı; 22-02-2021 saat: 20:59.

Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Diğer yerleri analiz etmeden önce, ilk olarak net kara gitti gözüm. Son çeyrek 345 milyon kar beklenirken, 260 milyon zarar etmiş. Neden zarar açıkladığının irdelenmesi lazım lakin zarar rakamını gördükten sonra nakit akışına falana filana bakmaya gerek duymadım. Çok kötü ve hayal kırıklığı bilanço. Eğer satın alınmadıysa ki zannetmiyorum, bir güzel basarlar bunu yarın.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    9 aylık finansal verilerine göre ucuz gözüküyordu, niçin çıkmıyor diye hayıflanıyorduk. Demek ki sebeb 12 aylık finansal verilermiş. İş yatırım bile 12 aylık karını 1.749 tl. olarak tahmin etmişlerdi. Son işlemlere bakılırsa bu bilanço hemen hemen fiyatlanmış olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    9 aylık finansal verilerine göre ucuz gözüküyordu, niçin çıkmıyor diye hayıflanıyorduk. Demek ki sebeb 12 aylık finansal verilermiş. İş yatırım bile 12 aylık karını 1.749 tl. olarak tahmin etmişlerdi. Son işlemlere bakılırsa bu bilanço hemen hemen fiyatlanmış olabilir.
    Son iki gündür yaptığı hareketleri düşününce, yukarı sürüp sürüp bilanço iyi gelecekmiş gibi imaj çizerek milleti yemlemiş olabilirler mi acaba diye aklımdan geçirmeden edemedim. Eğer öyleyse sıkıntı büyük demektir bence.

7. Ak yatırımdan çakanlar büyük ihtimalle bunlardı. bastı bu gün. Bunların her tarafı fırıldak. İşin gerçeği bende güzel kar bekliyordum. Ulan en azından zarar yazma bari.

8. #enjsa 2021-2025 tarifeden gelecek capex-opex harcamaları 2020 sonunda belirlendiği için dağıtım&parekende şirketleri özellikle bir şekilde bu yıl kar marjlarını düşük tutup, giderlerini yüksek göstererek tarifeden daha yüksek pay alma yoluna gittiler. Bu sebeple gelen 2020 bilanço da olumlu ve açıklanan temettü oranı da beklentileri karşılıyor. Dağıtım sektörü ve tarife dönemi ile ilgili fazla bilgisi olmayanlar bilançoyu yanlış yorumlamış. 2021 ilk çeyrekde gelecek rekor net kar, ne demek istediğimi daha net ortaya koyacaktır. #enjsa

#twiterdan alıntıdır.. Ben katılıyorum.. Dagıtım sektörü, tarife konusunda bilgi sahibi olanlar konuşsun bence.

LYA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 272/366 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •