Sayfa 101/458 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 3664 madde; 801 - 808 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by kaynakç Yazıyı Oku
    Ky çok hisse olduğunu düşünmüyorum varsa yükselirken satan çok olmuştur. Haftalık maliyet 15/20 arasında. İşlem adedi 01/10/2018 den itibaren azalmış. Buradan sattığı her hisseden kar ediyor. Kalan ky ise macera için kalmıştır. Büyük paralarla bekleyen olmaz.
    Evet 1/10/18 e kadar da hacim son bir hafta artmış 6tlden 12 ye kadar Ama daha sonra hep kitlemeye başladı tavana fazla satış olmadı?
    Yani ortalama 8 den yüklü miktarda alınmış, yanlız şöyle bir durum var Bugün satilmadı ki fazla yani toplam 300k satış oldu yarın da tabana kitlerse? Yani kim kar ediyor bu durumda?
    Bir de şu var tabandaki satış emri 1milyon civariydi ve 2500 emir vardı yani emir başına 400 lot bu küçük yatırımcı olduğunu göstermez mi?

2.  Alıntı Originally Posted by tiger Yazıyı Oku
    Dostum het hissenin her tavan yada tabanında alıcı olur 100 dediğin neki milyon bile işlem olabiliyor ben neleri gördüm 14 senede
    Belki maliyet düşürmek için almışlardır kim bilir.

3.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Evet 1/10/18 e kadar da hacim son bir hafta artmış 6tlden 12 ye kadar Ama daha sonra hep kitlemeye başladı tavana fazla satış olmadı?
    Yani ortalama 8 den yüklü miktarda alınmış, yanlız şöyle bir durum var Bugün satilmadı ki fazla yani toplam 300k satış oldu yarın da tabana kitlerse? Yani kim kar ediyor bu durumda?
    Bir de şu var tabandaki satış emri 1milyon civariydi ve 2500 emir vardı yani emir başına 400 lot bu küçük yatırımcı olduğunu göstermez mi?
    Değerli dostum,şu 1 milyon lota 2500 emir bölünmesiyle çıkardığın 400 er lot hesabı hiçbir şeyi göstermez.Örneğin X kişisi 10000 lot yazdı Y kişisi 1000 lot Z kişisi 1 lot.Toplam 3 emir değil mi?Şimdi buradan satışı ky yaptı veya yapmadı sonucunu çıkarmamız mümkün değil.Bekleyen emir sayısı yada lotla bunu anlamanın mümkünatı yok.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    yarın tabandan mı satış emri vermek mantıklı sizce satış için? 32 TL yarının tabanı yoksa bugünün tabanından mı satmak lazım?
    Esra hanım, öncelikle bu hisseye girerken nasıl bir vade ve nasıl bir hedef koydunuz kendinize? Eğer size lazım olmayacak bir parayı yatırım amaçlı koyarak hele bir de 6-10 tl arası maliyetlendiyseniz ve karinizı yeterli görüyorsanız yarın serbest fiyat olarak satış yazın taban dahil alıcı gelen yerden gider ve kar edersiniz, ama satamazsanız ve hisse düşmeye devam ederse, paranız size acil lazım değilse bu hareket burda bitmez diye düşünüyorum. Çünkü hisse hareketine seri olarak 6 tl den başladı 60 tl ye gitti, bunu hazmetmesi gerekecek ve köylü hesabı ile 6 dan hareket 60 dan döndü, 60-6=54/2=27 TL civarlarında bir soluklanabilir. Çünkü bugün " Kalkınma Bankası Tasarısı mecliste onaylandı" haberini kullanan tahta taşıyıcı şu mesajı verdi : Beklenti bitti ben de sizi 60 tl ye kadar taşımaktan yoruldum, yolum uzun sırtımdan bir kısmınız inin yüküm hafiflesin... hooop taban dedi satanları topladı, yarın 40 TL den açacak 32 ye taban yapıp bugün ve 32 den toplayacaklarını hafifleme sayıp kalanlarla 50 tl ye tavan bağlayıp yüzde 40 ı bir günde kazanmayı deneyebilir, sonra aynı çizgiyi bir daha 50 den 40 a inerek deneyip bir kez daha toplayıp 60 ı devirip dinlenmeyi 50 lerde de yapabilir. Bu olmazsa 25-30 aralarına çekip dinlenmeyi orada da yapabilir. Bu tamamen onun planı. Bizler timsahın dişlerinin arasından yediği etin küçük bir parçasını kolumuzu kaptırmadan dişlerinin arasından almaya çalışan serçeleriz. Burada önemli olan; sizin koyduğunuz para size şimdi lazım değilse hissenin asıl hedeflerini bekleyebilirsiniz, iniş çıkışları takmazsınız yolculuğun hangi limanda sona ereceğini yakından takip ederek beklersiniz. Ama en önemlisi yeter demeyi bilmek ve karı cebe koymak. Tamamen hayal ürünü ama neden olmasın türü beklentilerim (YAtırım Tavsiyesi asla değildir) : Halkbankın yeniden yapılandırma planı içinde Kalkınma bankası içine monte edilmesi, Gerekli şartların masada görüşülerek TSKB (Özel Kalkınma Bankası) ile birleştirilebilme ihtimali (masada varsa), Atatürk'ün İşbankasına bıraktığı mirasın Türkiyenin kalkınma hamlesinde kullanılması için meclis kararı çıkartarak Kalkınma Bankasına devredilmesi, Katardan gelebilecek 15 Milyar Dolarlık yatırıma yönelik yardımların Kalkınma Bankası aracılığı ile şirketlerimize verilmesi vs.vs, yani bizler bu kurumlarda değiliz , resmi durumu göremiyoruz ancak bunları da gözardı edemeyiz. Bilmiyorum bir bakış açısı verebildimi. Bu hisse 25 lerde dinlenebilir belkide yabancılar da girer hisseye omuzlarlar götürürler bir Egeendüstri hikayesi daha çıkabilir. Gerisi sizin öngörülerinize ve takibinize kalmış. Geçmiş yazılarıma bakarsanız 5 tl de iken neler yazmışım, hisse şimdi nerelere gelmiş.
    Bu tamamen benim pencerem, lütfen piyasa haberlerini yakından takip ederek kararlarınızı ÖZELLİKLE ELİNİZDEKİ PARANIN SİZE NE ZAMAN LAZIM OLACAĞI ana prensibine göre veriniz, timsah ve serçe örneğini unutmayınız.
    Selam ve saygılarla.

5.  Alıntı Originally Posted by tek kurşun Yazıyı Oku
    Sayın Kaymakç bu dağılımı nasıl yorumluyorsunuz. Tşk
    Sayın Tek Kurşun, bence şuna odaklanmak lazım, daha 10 gün önce İLK BEŞ KURUM takasında AK Yatırım %48 ile ilk sıradaydı, hareketin seriye bağlandığı 7 iş gününde AK % 11 e inerken yaklaşık 1.800.000 lot yapıyor sattığı (veya diğerlerine virmanladığı).
    Ama AK tan sonra gelen İŞ % 12 den 17 ye, Garanti 4.5 dan 13 e bir diğer kurumda % 5 den 11 lere çıkarak sanki onun sattığını almış görünüyor. Peki AK bu kadar lotu sattı ise alanlar 30 ile 60 arasında yani ortalama 45 tl gibi maliyetlendiler bunu, o zaman bunlar enayi mi 45 maliyetle bu yükü omuzladılar, demekki beklenti en az 90 olmalı ki girdiler. Yok eğer AK bunları satmadı VİRMANLADI ise bu kurumlara hepsi ortak çalışıyorlar bizim elimizdekileri almaya çalışıyorlar hedef demek yukarıları, yanlış mı düşünüyorum?

6. Sayin alptunga sizlerle guzel dunya, ne guzel farkli bir pencere açtini ve seviyeli tesekkurler.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443

sayın luk luk seçmeler PALAVRA UZMANLARI A.Ş. kurucularından oluyor kendisi

NOT: HESAP NUMARALARI ÖZEL BİLGİLER HARİÇ ALIŞLARINIZ VE SATIŞLARINIBURDA PAYLAŞSINLAR............ AMA TERS GİDEN BİŞEYLER VAR : borsadan nefret etme, borsa bazılarına çok iyi para kazandırır, çoğunluk içinse para kaybetme yeridir...

8.  Alıntı Originally Posted by Angryson Yazıyı Oku
    Sayin alptunga sizlerle guzel dunya, ne guzel farkli bir pencere açtini ve seviyeli tesekkurler.
    Sn.Angryson, bilgi paylaştıkça yararlı hale gelir, ben devletimizin bu yaşadığı son ekonomik olaylardan sonra Kalkınma Bankasını paranın Aselsanı gibi kullanacağını, Aselsanla askeri operasyonları, Kalkınma ile parasal operasyonları kuvvetlendireceğini düşünüyorum. Vatandaş gözü ve takip ettiğim gündem haberlerinden çıkardığım mantık sonucum bu. Yukarda sıraladığım ihtimallerde bu düşüncelerimin ürünü, yani yazılı olarak bir yerde gördüğüm somut şeyler değil ama empati yapıyorum devleti ben yönetiyor olsam böyle bir stratejim olur muydu diye düşünüyorum. Hiçbir hikayesi olmayan Egeendüstri 450 lirada ise, yemek satan DOCO 500 lirada ise çok uçmayayım, yazılım yazan LOGO 60 tlyi gördü, market BİM 80 tl de ise, 4,5 milyon LOTÇUĞU olan 128 Milyon yıllık kari olan ve devletin bir bebek gibi üstüne titremeye başladığı ve çok sıkı güçlendireceğiz diye Sn.Bakanın vurguladığı banka niye KALKIN masın ? Otokar 100 TL, yarın bu banka belki OTOKAR a onun sermayesi kadar kredi verecek yeni çalışmaları için, kredi verdiği hisse kadar olamasın mı fiyatı ? Devletimiz Savunma sanayiine tüm kredilerin bu bankadan verileceğinin işaretini verdi, yarın uzaya gidecek ilk aracın yapımı için kalkınma finansör olursa adı bile yetmez mi bu teşviğin? Hayallerin sonu yok yeterki yatırıma koyacağınız para size HEMEN lazım olmasın yoksa hayal kırıklıkları gelir, HİÇBİR AĞAÇ SONSUZA KADAR UZAMAZ, hisse net.te bir üstadın sözüydü bu ama adını hatırlayamadım, burdan ona selam olsun, yani KAR CEBE YAKIŞIR borsanın gerçeği de budur, belli bir kardan sonra satmayı bilmezseniz o para sizin değildir. Yatırımda her zaman B ve C planlarınız yani diğer hisseleriniz yedekte olacak, doğru zamanda ve doğru vade planı ile. Yoksa borsa adamı öğütebiliyor un gibi. Saygılarla.

Sayfa 101/458 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •