Special Days Image
Sayfa 102/457 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 3654 madde; 809 - 816 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by emrek83 Yazıyı Oku
    Değerli dostum,şu 1 milyon lota 2500 emir bölünmesiyle çıkardığın 400 er lot hesabı hiçbir şeyi göstermez.Örneğin X kişisi 10000 lot yazdı Y kişisi 1000 lot Z kişisi 1 lot.Toplam 3 emir değil mi?Şimdi buradan satışı ky yaptı veya yapmadı sonucunu çıkarmamız mümkün değil.Bekleyen emir sayısı yada lotla bunu anlamanın mümkünatı yok.
    Haklısın 1 kiside 250k bile olabilir mesela bir şey göstermiyor söylediğim. Satışı kimin yaptığını bulamadım ( derinlik görenler bulabilir mi bilmiyorum ) zaten ama ky panikledi bence. Mesela 4-5 büyük alıcı 6 lardan alan, kar realizasyonu yapmış olabilir ky de panikleyip onu takip etmiştir ya da spek var. Sence hangisi olabilir?
    Bir de şu var, satışlar iyice azalmıştı son zamanlarda hisseleri toplamak için yaptilar? Gerçi baya yükselmişti daha gider miydi bilmem, gidebilirdi bence, ne kadar sermaye yatırımı yapılacağı belli değil bu hisseye ilerde ama beklenti büyüktü.

2.  Alıntı Originally Posted by kaynakç Yazıyı Oku
    Ky çok hisse olduğunu düşünmüyorum varsa yükselirken satan çok olmuştur. Haftalık maliyet 15/20 arasında. İşlem adedi 01/10/2018 den itibaren azalmış. Buradan sattığı her hisseden kar ediyor. Kalan ky ise macera için kalmıştır. Büyük paralarla bekleyen olmaz.
    Size katılıyorum

Venus Z20 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Haklısın 1 kiside 250k bile olabilir mesela bir şey göstermiyor söylediğim. Satışı kimin yaptığını bulamadım ( derinlik görenler bulabilir mi bilmiyorum ) zaten ama ky panikledi bence. Mesela 4-5 büyük alıcı 6 lardan alan, kar realizasyonu yapmış olabilir ky de panikleyip onu takip etmiştir ya da spek var. Sence hangisi olabilir?
    Her tahtanın bir speği var.Kalkinma bankasında da öyle.Ak yatırımdaki lot lar sence ky cinin mi?Yan 2 3 aracı kurumdan talep oluşturup algı yaratılmış hisse 60 tl ye ulaşmış.Benim bildiğim kalkınma bankasının 1 şubesi var.Yanlisim varsa bilen düzeltme yapabilir.1 şubesi olan banka daha yapilandirilmadan onlarca şubesi olan Garanti bankası nin değerini bile geçti bir ara.Tamamen güzel bir spek oyunu oldu benim düşüncem bu.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by emrek83 Yazıyı Oku
    Her tahtanın bir speği var.Kalkinma bankasında da öyle.Ak yatırımdaki lot lar sence ky cinin mi?Yan 2 3 aracı kurumdan talep oluşturup algı yaratılmış hisse 60 tl ye ulaşmış.Benim bildiğim kalkınma bankasının 1 şubesi var.Yanlisim varsa bilen düzeltme yapabilir.1 şubesi olan banka daha yapilandirilmadan onlarca şubesi olan Garanti bankası nin değerini bile geçti bir ara.Tamamen güzel bir spek oyunu oldu benim düşüncem bu.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mantıklı söylediğin mesela birden fazla kişi al ver yapmış olabilir böylece hisseye talep oluşturdular? Ama benim anlamadığım bu spek nerede kazaniyor, yani bugün tepeden satamadı ki 200k hisse speğinse bile ? başkaları da satmıştır zaten, yarın da taban açarsa alış satış olmazsa ne kazanacak spek?
    Evet baya yükselmişti f/k sı pd/dd si filan ama mesela konuşulan milyar dolarlar bankaya girse Garantiyle yarışamaz miydı?

5.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Mantıklı söylediğin mesela birden fazla kişi al ver yapmış olabilir böylece hisseye talep oluşturdular? Ama benim anlamadığım bu spek nerede kazaniyor, yani bugün tepeden satamadı ki 200k hisse speğinse bile ? başkaları da satmıştır zaten, yarın da taban açarsa alış satış olmazsa ne kazanacak spek?
    Evet baya yükselmişti f/k sı pd/dd si filan da ama mesela konuşulan milyar dolarlar bankaya girse Garantiyle yarışamaz miydı?
    Daha önce de Vertu da aynısını söylemiştim size.Neden sadece tepeden speğin sattığını düşünüyorsun?Kademe kademe hergün bir miktar satmıştır ki bu kadar talep olan tahtayı speğin satması çok kolay.İlla en tepeden satacak diye bir kural yok ki.Speğin maliyetini biliyormuyuz ki?Belki 5 ten 6 dan yaptı maliyeti buralar ve aşağıları rahatça kurtarır onu.Zaten eğer Ak yatırımdan oynuyorsa en iyi satışı hergün o yaptı sanırım.Ky alırken o çıkıyordu heralde.

Alıntı Originally Posted by Alptunga Yazıyı Oku
    Hiçbir hikayesi olmayan Egeendüstri 450 lirada ise, yemek satan DOCO 500 lirada ise çok uçmayayım, yazılım yazan LOGO 60 tlyi gördü, market BİM 80 tl de ise, 4,5 milyon LOTÇUĞU olan 128 Milyon yıllık kari olan ve devletin bir bebek gibi üstüne titremeye başladığı ve çok sıkı güçlendireceğiz diye Sn.Bakanın vurguladığı banka niye KALKIN masın ? Otokar 100 TL, yarın bu banka belki OTOKAR a onun sermayesi kadar kredi verecek yeni çalışmaları için, kredi verdiği hisse kadar olamasın mı fiyatı ?.
    Temettü veren ve sağlam şirketler. Kimisinin beklentisi bedelsiz sermaye artışı vs. Hepsinin bir dönüşü var yatırımcıya klnma temettü vermiş mi karı ne kadar vs. (PC kapalı bakamıyorum)

Hisse fiyatı karşılaştırmak yanlış olur. Doco yarın bedelli bedelsiz bölünür hisse fiyatı 5TL düşer. Bu hepsi için geçerli. Önemli olan pd’dir.

Bir örnek daha Galatasaray 430 TL görmüştü şimdi 1.40 üstünden ne bedelliler geçti.

Devlet desteği ile İlerde çok iyi banka olabilir mi? Olabilir.

7. İnvestde adem halil ve ekibi ky ye gaz vermesiyle zirve yapmistir.İlgili kisinin gecmis yorumlari incelendiginde beyaz iztar, adese... Gibi forumlarda sayisiz yorumu mevcuttur.Sonuc ilerleyen trene yük takmis ve sonra yuku almistir.Verilen tavsiyelerrinde hiseenin 3lu rakamlara gidecegi yonunddedir.Sonuc, bu ekibin çikmasi ve ky nin telaşi bu tepkiyi dogurmustur.Fakat tren yuklu ve hizli ilerlemekte ilk haberde( katar, fon ,tskb,halkban) yoluna kaldigi yerden devam edecektir.Güzel ve bolgede umut olan ülkemin gelecegi bu temel uzerinde buyuyecektir.Çin ve avrupanin geçmisi incelendiginde breteen woods sonrasi kalkinma bankaciliginin rol modeli elbette burdada önem arz edecektir.Çok degil haftaya çok önemli gelismelerle kaldigi yerden ilerlemeye başlayacaktir.Asla tavsiye olmayip kendi dusincelerimdir

8. Sadece katarin 10 mr dolarlik bir fonlamasi her hissede yaklaşik 3lu rakamlari işaret etmektedir.Korfez ulkelerinden fon yoneticilerinin 2017 de yaptiklari açiklamada ülkeme 4 yil içinde 100/mr dolarlik yatirim plani oldugu açiklanmistir.Yapilan bu hizli yasa görüşmeleri başka ne için olabilir? Selamlar.Yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 102/457 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •