Sayfa 353/457 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453 ... SonSon
Arama sonucu : 3654 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1. kipirdanmaya basladi ama umarim saman alevi gibi parlayip hemen sonmez

BU kağıttan herkez ümidini kesmiş herhalde.Gerek çin gribi gerekse İdlip konusundaki gelişmeler piyasaları oldukça hırpalamış durumda .Ama KALKINMA uzun zamandır hırpalanıyor.İyi olur inşallah diyelim ama benim ümidim yok.

Bu arada idlip şehitlerimizede allahdan rahmet diliyorum.Mekanları cennet olsun.

3. Öncelikle tüm şehitlerimize bol bol dua edelim. Sabırlı ve birlik olma vaktidir.

Savaş ve Virüs sebebiyle, tabi ki öngörü kesin değil, lakin benim fikrim altları gördük. Savaş ve salgından daha büyüğü kıyamet zaten. Ülkemiz borsası aslında antremanlı. Bizim borsamızda kağıt alan hiçbir zaman gül bahçesi hayal etmesin. Bir gün, sorun kaos sıkıntı olmaz diye düşünerek hiçbir zaman borsada takılmasın. Eğer böyle düşünen varsa. Ülkemizde kaos sıkıntı sorun hiç bitmez. Biri biter biri başlar. Bulunduğumuz konjuktur böyle. Borsa olarak aylardır dip sendromunu yaşadıysak artık bi yerlerden yukarı kopmalıyız.
    Borsanın temel mantığı hep yükselme üzerinedir. Ülke büyür , o zaman şirketler büyür, cirolar artar, hisse fiyatları artar. Temel prensip budur. Yani kimse hisse fiyatı düşsün diye almaz.

Yaklaşık 70 tl lerden 37 tl lrre geldik. Yaklaşık %100 e yakın iskonto var
    Artık bi yerlerden tekrar eski fiyatlarına gelmeli..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

TEMELREİS kardeşim inşallah herşey dediğiniz gibi olur.İzleyelim görelim.Hoşçakalın.

5. Haberler var nedir detay genel kuruldan bahsediyor acaba sermaye artırımı vs. Detayı var mıdır?

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

[QUOTE=wesko;4193069]Haberler var nedir detay genel kuruldan bahsediyor acaba sermaye artırımı vs. Detayı var mıdır?

Endeks %2,57 artıda kalkınma %1,87 artıda saat 13 itibariyle.Haberlerde pek bir şey olmadığı meydanda.
    Son düzenleme : eldoR21; 03-03-2020 saat: 13:25.

7. Kağıtla ilgili yığınla olumlu gelişme oldu. 2019 karı 447 milyon, banka ile ilgili kabul edilen en son kanun Berat Albayrakın açıklamaları vs. vs. Ama endeks düşerken düşüş yüzde 1 ise kağıt 3-4 düşüyor. Tekrar artışta ise eski düştüğü seviyeye gelemiyor. İşlem hacmine bakıyoruz komedi. Maliyeti 50-60 olan insanlar var bu kağıtta. Korktuğumuz bşaımıza gelmez umarım o 40-50 bandındaki hareketleri mal yıkma değildir inşallah.
    İşin kötüsü kağıtın artık hareketi de yok. Hatırlıyorum bir günde 46 dan alıp ertesi gün 53 e vermişliğimiz vardı. Aynı gün 3-4 lira yukarıdan alıcı bulabiliyorduk. Şimdi kağıtta işlem hacmi yerlerde hareket alanı çok daraldı. Genel Müdürün 2020'nin ilk çeyreğinde bitireceğiz dediği halka arz var. Umarım onda bir sorun olmaz.

Günaydın.Ve beklenen en kötü haberde gece yarısı resmi ağızdan geldi.Çin gribi yurdumuzdada görülmüş.İnşallah fazla hırpalanmadan atlatırız.Grip virüsü yoldayken KALKINMA'yı dibe indirdi.Bugün ne olur bilemem ama tahminim 10'lu rakamlar yakın gibi.İnşallah yanılırım.Yönetimden beklenen iyi haberlerde gelmedikçe olacaklara hazır olalım.Kendinize iyi bakın.

Sayfa 353/457 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •