Sayfa 407/457 İlkİlk ... 307357397405406407408409417 ... SonSon
Arama sonucu : 3656 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1. Yılbaşına kadar fiyat 52 liraya cikmazsa kerhane pazarına düsecek. Yöneticileride beyaz giyen beyefendiler olurlar artik

Günaydın.Yeni gün yeni umut dedik yine hüsran.Olacak iş değil bir kağıt hergünmü eksiyle açılır anlamak mümkün değil.Bir oyun oynuyor tahtacılar ama anlamak zor.Çok lazımmış gibi birde bedelliye katıldık borç harç.

3. Grubunda Piyasa Öncesi İşlem Platformu (PÖİP)
    ï‚· PÖİP, Borsa İstanbul A.Ş. nin belirlediği esaslar çerçevesinde çalışır. (Ayrıntılı Bilgi :
    http://www.borsaistanbul.com/docs/de...i.pdf?sfvrsn=6
    ï‚· Platformda işlemlerin başlayacağı ilk gün, ortaklık payları serbest marj ile işlem görmeye başlar,
    işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanır. İlk işlemin gerçekleşmesini izleyen tek fiyat
    seansında, bir önceki işlem fiyatı üzerinden baz fiyat tespit edilir ve fiyat marjı uygulanarak fiyat
    değişim sınırları hesaplanır. Fiyat değişim sınırlarının hesaplanmasında kullanılacak fiyat marjı
    % 20’dir.
    ï‚· Tek fiyat yöntemi geçerlidir.
    ï‚· Kredili alım işlemi veya açığa satışa konu olamaz.
    ï‚· Belirli bir anda oluşabilecek açık takas pozisyonunun %100’ü oranında özkaynak bulundurma
    şartına tabii olup, teminat alınmaksızın emir kabul edilemeyecektir.
    ï‚· Kredili alım, açığa satış, ödünç alma veya ödünç verme işlemlerinde öz kaynak olarak kabul
    edilmeyecektir.
    ï‚· Brüt takas uygulamasına tabii olacaktır.

yukardaki şartları okudumda belki daha iyi olacak bizim için. açığa satış yok , brüt takas var , aldığını aynı gün satma yok. spekülatif işlem yapmak sıkıntılı. spek varsa eğer bu kağıtta s.k.tir olup gidecek. elinde kağıt varsa da bu fiyattan çakamıyor. millet iyice kaçtı. illaki yukarı sürüp kağıt gidiyor havası yaratması lazım .onun içinde yüzde 10 20 yükseltip basarak olamayacağını anlamıştır. herhalde.

Hissedar01 kardeşim sizin yazdığınız nedenlerle kağıt resmen sürünüyor zaten.Alt pazar,brüt takas,tek fiat uygulamaları hepsi bir anda geldi ve kağıdın çıkışını durdurdu.Bedelli konusu belki hareketlendirir diye düşündüm şahsen ama hiçbir olumlu gelişme olmadı maalesef.İşte ben onun için KALKINAMAYAN kağıt diyorum bu hisseye.

5. Lan portföyümdeki tek çürük yumurtasın. Nasıl bir serrrrffsizsin çözemedim. Bolunmeden once 85 gören sen degilmisin. Şimdi nedir bölünme oncrsi 60 da kivranmak. Kimi kandiriyorsun. Tam pez... in eline düşmüş sermaye gibi oldun.

Resmen ve hile ile birilerinin oyununa geldik.Bir kamu bankasında hissesiyle ilgili olarak bu kadar ciddiyetsizlik takipsizlik ve küçük yatırımcısını yoksaymazlık olamaz olmamalı.Kimler bu oyunu oynuyorsa protesto ediyorum.

CMBTN'dan çık sadece bir kamu kağıdı olduğuna güvenip buı hisseye gir.Hani idama mahkum adama son sözünü sorduklarında(bu bana iyi ders oldu)demiş ya banada bu iyi ders oldu.Bakarmısınız CMBTN nerelere çıktı KALKINMA nerelerde geziyor.
    Doğrusu 30'un altına düşeceği hiç aklıma gelmemişdi.Oda oldu.
    Son düzenleme : eldoR21; 29-12-2020 saat: 15:17.

Günaydın.Rutine bağladılar kağıdı.En az bir aydır Endeks artıda bizim kağıt ekside açıyor günü.Banka yetkililerindende hiç ses yok.Onlar kağıdı ne zaman yukarıya çekeceklerini veya çektireceklerini bildiklerinden küçük yatırımcıyı bezdirip aşağıdan kağıt topluyorlar veya toplatıyorlar.Bunun başkaca bir izahı olamaz.Yinede iyi şeyler dileyelim iyi olsun.Başkada şansımız yok zaten.

Sayfa 407/457 İlkİlk ... 307357397405406407408409417 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •