Sayfa 67/458 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon
Arama sonucu : 3664 madde; 529 - 536 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1. Takas lütfen. Tşk

2. Ekonomi
    Kalkınma Bankası lokomotif rol üstlensin, KOBİ’ler şaha kalksın

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, Kalkınma Bankası’nın Türkiye’nin “Global Yatırım Bankası” olması gerektiğini söyledi. Kasımoğlu, KOBİ’lerin sermaye piyasası imkânlarından yararlandırılmasında en önemli aracın Kalkınma Bankası olabileceğini kaydetti.

2018-10-05 15:00:00

Kalkınma Bankası lokomotif rol üstlensin, KOBİ’ler şaha kalksın

MEHMET CANITATLI

Ekonomiye katma değer üreten KOBİ’lerin finansal yönden desteklenmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, Yeni Akit’e yaptığı açıklamada bu işin nasıl olacağının reçetesini de sundu.

Şirket kapanması kayıptır
    “Bir şirketin kapanması, iflas etmesi ekonomi için büyük bir kayıptır, bunu kim ister?’’ diyen Kasımoğlu, “Her alanda oluşturduğu fırsat maliyeti çok yüksek olan bu durumun önlenmesi, makro ekonominin rekabet gücü açısından büyük bir değer taşıyor. Hem ekonomik hem de sosyolojik sonucu olan şirketlerin başarısızlıklarının önüne geçmek her zaman mümkün. Türkiye’de şirketlerin iyi yönetilmediğine dair çok somut bilgiler var. Özellikle günümüz koşullarında şirketlerin yönetimi çok daha zorlu bir süreçten geçiyor. Bu dönemde yöneticilerin ve şirket sahiplerinin ellerinde yeni fırsatları doğuracak araçların olmasına daha çok ihtiyaç duyuluyor. Patronlar, işin finansal ayağı ile mevcut potansiyeli kullanabilme becerisini ahenkli şekilde yönetmek zorundalar. Bu noktada Kalkınma Bankası’nın büyük bir rol üstlenebileceğini düşünüyorum” dedi.

KOSGEB yeniden yapılandırılmalı
    KOSGEB’in yapılanmasının gözden geçirilmesi gerektiğini savunan Kasımoğlu, şu tespitlerde bulundu: KOSGEB’in özellikle izleme ve raporlama altyapısının güçlendirilmesi gerekiyor. Teşvikler çok çeşitli kurumların sorumluluğunda olduğu için oldukça dağınık bir yapı arz ediyor, bu da verimliliği ve etkinliği büyük ölçüde azaltıyor. Tüm teşviklerin yönetiminin bir bakanlık altında toplanmasını öneriyorum. Bu noktada başarılı ülke modelleri örnek alınarak yeniden yapılandırılma sürecine girilmeli.

Global yatırım bankası
    Kalkınma Bankası’na Türkiye’nin “Global Yatırım Bankası” olma niteliği kazandırılmalı ve KOBİ’lerin sermaye piyasası imkânlarından yararlandırılmasında en önemli banka durumunda olmalıdır. Ayrıca KOBİ Yatırım Ortaklıkları kurularak çok sayıda nitelikli KOBİ’nin tek şemsiye altında toplanması sağlanmalıdır. En önemlisi de KOBİ’lerin sermaye piyasası imkânlarından yararlanmalarına imkân sağlayacak açılımlara ihtiyaç var.

3. Çok yoğun yazışmaların olduğu başka bir sitede konu kalkınma bankası.çok hoş bir paylaşım yapıldı burada paylaşmak istedim.kişi espirili bir biçimde şu paylaşımı yaptım)))))

"Torunlarıma dedem bi hisse almış düşer diye satmış, satmasaydı buralar bizimdi dedirtmem..."

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443

5. Berat Albayrak banka hakkında açıklama yaptığında hisse 7 tl idi,dedim 3 tl den geldi beklenti buydu adamlar topladı dönebilir diye almaya cesaret edemedim asıl o zamanlar adamlar toplamış demekki anca izleriz bakalım bomba nerede patlayacak kimse almıyordur anca bakıyordur alanda zaten beklemez 1-2 tavanda satardı
    Bu forumda yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir,yazdıklarımdan kesinlikle etkilenmeyiniz,yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443
    Sn.tiger bey, luk luk rumuzlu öyle uçuk rakamlar yazıyor 1000 Lot olan 800.000 TL yapar demiş.

ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443

luk luk hedefleri uzaya çıkarmış, GARANTİ 25.Milyar USD görmüş, bulunmaz hint kumaşı KLNMA zamanla 66.Milyar USD görecek ve uzaya çıkacakmış

Alıntı Originally Posted by ayıboğa Yazıyı Oku

luk luk hedefleri uzaya çıkarmış, GARANTİ 25.Milyar USD görmüş, bulunmaz hint kumaşı KLNMA zamanla 66.Milyar USD görecek ve uzaya çıkacakmış

Yanlış hesaplamıyorsam şu anda 15 milyar TL oldu değeri

Halkbank şu anda 7.4 milyar TL.

iki tane HalkBank ediyor. Enteresan.

Sayfa 67/458 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz