Sayfa 682/1081 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

1.  Alıntı Originally Posted by CARPEDİEM Yazıyı Oku
    bulut1-53 hocam ;

müsaadenizle 108 ' de anlaşalım olsun bitsin ne dersiniz ?

Mavi çizgi altı çoklu kapanışlar salınımı hızlandırır.

2.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Birde bu borsanin guzel yanlarindan biri.

Gunlerdir diyoruz ya 115.500 de hazir ol. 115 net stop diye.

Simdi bunun esliginde.

Onceden stop olupta 1.90 eksi endeksi nakitte avcunu ovustura ovustura acaba ne alsam diye izlemek cok zevkli ;)

Ve borsanin dahada dusecegini bilerek bunu istemek cok degisik bir duydu

Sakin yanlis anlasilmasin.

Ben kazandigimi piyasaya vermeyi sevmiyorum. Kimse sevmez. Onun icin stop hayat kurtarir. Yeniden oyuna dahil olmanizi saglar. Motivenizi arttirir. Daha rahat hissedersiniz.
    Hocam, stop yaptığımda hep düşüş dalgası geçirdiğinde kağıtlar stop yaptığım yerin üzerindeydi.
    2. Defa stop zararıma çalıştı. Bunun yerine kademe yapıp alttan parça parça alıp, giderse parça parça satmaya çalışıyorum. Örn. Karel.
    Stop'ta nerde hata yapıyorum bilemedim; ama ben beceremedim orası kesin.
    Dediğiniz gibi de oldu. Yüzde 20 civarı kardayken şimdi maliyete geldi çattı.
    Bundan sonrası aşağı giderse cepten gidecek.

3. Başta sacro hocam olmak üzere tüm arkadaşlara bir sorum olacak. Elinizdeki hisseleri endeks düşmeye başlayınca sattınız. Endeksle beraber sizin sattığınız hisselerde düştü. Endeksin yeniden toparlayacağına inandığınız anda yukarıdan sattığınız eski hisseleri aşağıdan almak ile endeks düşerken düşmeyip dik duran diğer hisselerimi almak lazım. Ben zararına kareli 8.08 den, yünsayı 7.95 den, gereli 6.36 dan ve vakkoyu 4.76 dan sattım. Bu hisseleri kısmet olursa eğer aşağıdan yerine koymak ile endeksin düşüşünde dik duran soda, petkim, ecilac, vestel, sasa, dohol almak. Hangi yolu izlemek daha mantıklı olur acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by esme Yazıyı Oku
    Başta sacro hocam olmak üzere tüm arkadaşlara bir sorum olacak. Elinizdeki hisseleri endeks düşmeye başlayınca sattınız. Endeksle beraber sizin sattığınız hisselerde düştü. Endeksin yeniden toparlayacağına inandığınız anda yukarıdan sattığınız eski hisseleri aşağıdan almak ile endeks düşerken düşmeyip dik duran diğer hisselerimi almak lazım. Ben zararına kareli 8.08 den, yünsayı 7.95 den, gereli 6.36 dan ve vakkoyu 4.76 dan sattım. Bu hisseleri kısmet olursa eğer aşağıdan yerine koymak ile endeksin düşüşünde dik duran soda, petkim, ecilac, vestel, sasa, dohol almak. Hangi yolu izlemek daha mantıklı olur acaba?
    Ben zararına mal satmam...ha bu doğru mu yanlış...stop hayat kurtarır aslında...
    Mesela Ekgyo kol gibi zarar var hiç satmadım...Temel stratejim temeli sağlam hisse al mutlaka ederine ulaşır yükselirse sat...düşerse satma...
    Klgyo aldım %10 zarar yazdı...satmadım...%15 kara geçti satmadım neden mi...çünkü ederini kendim hesaplıyom...ederini verdiklerinde yeni sahiplerine iade ediyom...
    Kısaca durum bende bu...ama stop olmak en güzeli...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by esme Yazıyı Oku
    Başta sacro hocam olmak üzere tüm arkadaşlara bir sorum olacak. Elinizdeki hisseleri endeks düşmeye başlayınca sattınız. Endeksle beraber sizin sattığınız hisselerde düştü. Endeksin yeniden toparlayacağına inandığınız anda yukarıdan sattığınız eski hisseleri aşağıdan almak ile endeks düşerken düşmeyip dik duran diğer hisselerimi almak lazım. Ben zararına kareli 8.08 den, yünsayı 7.95 den, gereli 6.36 dan ve vakkoyu 4.76 dan sattım. Bu hisseleri kısmet olursa eğer aşağıdan yerine koymak ile endeksin düşüşünde dik duran soda, petkim, ecilac, vestel, sasa, dohol almak. Hangi yolu izlemek daha mantıklı olur acaba?
    Ya da 7-10 yıl çıkmamış olan ittfh,aslan,cmbtn,konya,İzocam gibi hisseler mi alsak

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by salvadore_xp Yazıyı Oku
    Hocam, stop yaptığımda hep düşüş dalgası geçirdiğinde kağıtlar stop yaptığım yerin üzerindeydi.
    2. Defa stop zararıma çalıştı. Bunun yerine kademe yapıp alttan parça parça alıp, giderse parça parça satmaya çalışıyorum. Örn. Karel.
    Stop'ta nerde hata yapıyorum bilemedim; ama ben beceremedim orası kesin.
    Dediğiniz gibi de oldu. Yüzde 20 civarı kardayken şimdi maliyete geldi çattı.
    Bundan sonrası aşağı giderse cepten gidecek.
    demekki stopunuz yanlış.

yani her kağıt endeksle çalışmıyor.

mesela karelde stop 8,30 ve 25 di zaten iki gün önce kırılmıştı.

Bugün sabah 7,93 den 8,21 yapması yine satış fırsatıydu çünkü neden stopu 8,30 olan kağı bir daha stop seviyesi üzerine çıkmamalı yani 8,21 yandığında yine satış fırsatıydı elinde kalanlar için. yada daha aşağıdan almak için. her kağıt endeksle bir çalışmıyor mesela yunsa sabah sabah endeks daha kırmadan 7,60 taktı ama tekrar 89 yandı. sonra endeks gerçek stop olurken hemen 61 e deydi ve yine çıktı 84 e.

yunsanın asıl stopu sabah 8 civarıydı çünkü. yada 7,90 civarıydı oda kırdığı stopu test etti yine aşağı düştü zaten. bunlarda kademeler küççük olduğu için stop problem. grafiklerine sürekli bakıp hakim olmayı gerektiriyor.

Piyasa yukarı bir tepki daha verdiğinde yine satış fırsatı olduğunda satmak daha mantıklı bugün stop olamayanlar için.

mesela karelden örnek vereyim 8,21 kafa attı ya 8,21 e bir daha gelmemesi lazım normal şartlar. yani mesela atıyorum yarın 7,80 yaktı oradan alındı tepkisi bu sefer 8,10 olur sonra tekrar aşağıya döner. yani kısaca düşen tepeler yapıyor. endekste aynı şekilde bugün 115 stop oldu. dipten tepkiden sonra 115 i geçememesi lazım. 115 e yakın yerler stop olamayanlar için yine satış fırsatı olur.

bu hep böyledir.
    Twitter : @Sacro_trade
    Boğa piyasaları kötümserlikten doğar,Kuşkuculukla gelişir,iyimserlikle büyür,coşku ile ölür.

Alıntı Originally Posted by esme Yazıyı Oku
    Bu sorunun cevabını kimse veremez bence.

veren olursada siz yinede kendi bildiğinizi yapın.

benim görüşüm şu.

Şu anki konjüktürde para kazanmayı geçtim kaybetmeyim yeter dediğim için düşmeyen sağlam hisselere girerim. yada karel yunsadan stop olduysam uygun yerden alırım tepkiye oynarım onlarda.
    Twitter : @Sacro_trade
    Boğa piyasaları kötümserlikten doğar,Kuşkuculukla gelişir,iyimserlikle büyür,coşku ile ölür.

8.  Alıntı Originally Posted by metamorfoz100 Yazıyı Oku
    Ben zararına mal satmam...ha bu doğru mu yanlış...stop hayat kurtarır aslında...
    Mesela Ekgyo kol gibi zarar var hiç satmadım...Temel stratejim temeli sağlam hisse al mutlaka ederine ulaşır yükselirse sat...düşerse satma...
    Klgyo aldım %10 zarar yazdı...satmadım...%15 kara geçti satmadım neden mi...çünkü ederini kendim hesaplıyom...ederini verdiklerinde yeni sahiplerine iade ediyom...
    Kısaca durum bende bu...ama stop olmak en güzeli...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn.metamorfoz100
    Yorumunuz gayet mantiklida.
    Şu kısıma katılamayacağım.

Düşmeye başlayan hisseyi ısrarla bekleyip zararı derinlestirmek hiç mantıklı değil.
    Zaten stop hayat kurtarır demisinizde,
    Stop yapmadan derin dususlerde zararinada satsaniz daha aşağıdan alim yapılıp lot arttırmak mümkün.
    Ayrıca maliyette düşüyor.

Ama genede sizin düşünsenize göre zararda bekleyip eninde sonunda karlı çıkmak fevkalade mümkün.

Ama hem lotunuz artmaz, Hemde maliyetiniz düşmez.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 682/1081 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •