Sayfa 818/1081 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

Alıntı Originally Posted by snr Yazıyı Oku
    https://invst.ly/76ra6
    Bist 100 uzun vade

Sayın hocalarım. endeksin genel durumu hakkında da fikir alışverişi yapmak gerekir diye düşünüyorum. yukarıdaki grafikte endeksin uzun vadeli aylık yükselen trend içinde kaldığını görüyoruz.Zaman zaman trend tabanına değmeden yukarı döndüğü de olmuş, biz olumlu düşünürsek trend tabanı olan 90binlere gelmeden yuvarlak rakamlarla 100binlerden döneceğini ümit edelim. Bu durumda bile min. 1 yıl gibi bir süre gerekiyor sanki. ki o da önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerin bekleneceği işaretini veriyor. Bu trendi yukarı kırıp kendine yeni bir yükselen kanal açması için ne gerekir bu günlerde, bunu düşünelim. Cevap belli, savaş, ekonomi, karşıklık, belirsizlik . . . Hepsi birden ortadan kalkar mı, bence hayır. İşte burada endeksten pozitif ayrışacak hisse bulmanın önemi bir kez daha çıkıyor ortaya. bu sebeple de herkes iyi kötü kendi fikrini paylaşmalı. Ustalar da içlerinden beğendiklerini söylerse hep birlikte bu olumsuzluklara direnebiliriz diye düşünüyorum nacizane
    Guzel paylasimin icin tesekkurler. Tavsiyem grafiklerde barlar kullanman. Eger barlar kullanirsan en dusuk ve yuksek seviyelerden trend cizme imkanin dogar.

Hisselere gelince. Doviz borcu olan sirketlerden uzak durulmali. Bankalar ise notr. Cunku olasi bir faiz artiriminda bankalarin kari dusecegi icin negatif tepki verebilirler. Havacilik hisseleri prim yapabilir, turizmden dolayi. Mevsimsel olarak cimentolar gidebilir. Demir celik sektoru iyi. Enerji sektoru zayif. Hisseden ziyade dogru sektoru de secmek onemli.

Şuan hiç bir kağıt net değil.

Çok düşen çok çıkabiliyor.

Bu burdan yükselir dediğin hiç yükselmiyebiliyor. almadığın yükseliyor. 3 tane grafik bulup 2 tanesini alıyosun almadığın çekiyor.

yada çekeceklerin hepsini görüyosun ama almak istemiyosun.

sıralamayı tuttutmak imkansıza yakın bişey alıp mal gibi beklemek lazım.

piyasa çok zor. şuan biraz daha oturmalı grafikler.

Ama net dip dönüşü yapanlarda bir o kadar çok.
    Twitter : @Sacro_trade
    Boğa piyasaları kötümserlikten doğar,Kuşkuculukla gelişir,iyimserlikle büyür,coşku ile ölür.

3. sacrosanct kardeş banvitin bilançoyu incelemenizi tavsiye ederim.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Geldim burdayim

Telefon uygulamasi bozulmusta ondan giremedim.
    telefon uygulaması 10 gün önce hata vermeye başladı. Bende kısa yol yaparak giriyorum. Neden acaba ?

5. Günaydın KY ler.
    may the force be with you

6. YUNSA, sabah sabah içimizi ısıttın... Sabredenler için güzel gelişmeler olur inşallah...

İki dakika durmayın... Bahçeli 2919'u bekleyemeyiz demiş... Bakalım Hükümet ne diyecek... Seçim yok derse kaldığımız yerden devam...
    Dibe vurmanın en güzel tarafı ne biliyor musun?
    Bundan sonra hep yukarı...

7. Ne oldu 😱

Birden indi borsa 😱

8.  Alıntı Originally Posted by fzcan Yazıyı Oku
    Ne oldu ��

Birden indi borsa ��
    Son dakika geldi...

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...-secim-mesaji/
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 818/1081 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •