Sayfa 943/1081 İlkİlk ... 4438438939339419429439449459539931043 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 7,537 - 7,544 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

1.  Alıntı Originally Posted by Baybars Yazıyı Oku
    Yazınızın benim yazdığım kısmıyla ilgili kısmına cevap vereceğim. O yüzden kısmen alıntıladım.

Türkiyede birisi Demirel zamanında, birisi de Özal zamanında 2 köprüyü devlet kendisi yaptı. İkisinde de Türkiye komünist değildi.
    Dünyada "Yap İşlet Devret " diye bir sistem var. Ama adamın hem kredisine kefil olup, hem de dolar bazında kullanım garantisi verdiğiniz zaman artık bu YİD olmuyor. Siz o köprüyü, tüneli bütün yüklerinden ve risklerinden arındırılmış şekilde, dolar bazında kar garantili bir işletme olarak o şanslı müteahhite altın tepside sunuyorsunuz. Hele ihale rakamları da ballıysa değme gitsin keyfine.
    Kovboy filmlerinin çekildiği dönemde kovboy kasabalarının ana caddeleri olurdu. Caddenin sağında solunda binalar. Git bir de arkasından bak içinde bir şey var mı. Size söylenen, gösterilmek istenen şeyleri sorgulayın. Olaylara çok yönlü bakın. Aksi durumda yanıltılırsınız.
    Hocam Yazımda zaten dediğim gibi yıl olmuş ''2018 '' siz 1970 lerdesiniz .. Yazım siyasi yada ideolojik bi arguman içermiyordu ki gördüğümü önce ÖĞRENMEYE çalışan bir yapım vardır bana ne gösterildiği önemli değil .. Yapılan bu köprüler ve yolları hakkında bilginiz varmı maliyetleri çalıştırılan yani sağlanan istihdam konusunda ( yapımında ve sonrasında ) araştırmanız varmı bilmiyorum ama çoğu insan yazıyor google a sonra '' Oda tv . diken . abcgazetesi . t24 ve kişisel içi boş yandaş veyahut muhalif haberler yorumlardan okudukları ile bilmişlik taslıyor kesin konuşuyor.. Yukarıda verdiğim link bakanlık tarafından açıklanan bakan tarafından söylenen karşılanması gereken verilen değerlerdir .. Devletin bu işleri dış kredi vs ile yada kendi kaynakları ile yapması demek Bütçeyi darboğaza sokması demektir işin uzaması,eksik istihdam ve sonuç olarak zarar yazması demektir.Bu tür konsorsiyumlarda yapılan işin zamanı ve zararı kesindir ( Bknz. Yapılamayan Almanya Berlin Havaalanı inş . Avrupanın en büyük ülkesi ya ) . Devlet yap-işlet konsorsiyumuna geçmeyen araç için garanti para verse dahi bu maliyetin antlaşma sonuna kadar köprünün ve yolların ana maliyetini bulması imkansızdır ki bulamaz o tür bir hesap yok , Öyle o sitede bu sitede yazan gibi 3 yılda 50 milyar dolarlar felan olabilecek yada olan gerçekçi yada gerçek rakamlar değildir her türlü araştırmanızı konsorsiyum sitesinden ve kamu sitelerinden yaparak doğru rakamları bulabilirsiniz ..

Kısaca şöyle söylim o sitelerde haberler var köprüden geçmeyen her otomobil'i 90tl ile çarpıyorlar hesabı öyle buluyorlar ama gerçekte otomobil 13 tl 6 aks araç 90 tl Yani hocam senin de dediğin gibi '' Size söylenen, gösterilmek istenen şeyleri sorgulayın. Olaylara çok yönlü bakın. Aksi durumda yanıltılırsınız.''

Alıntı Originally Posted by akwater Yazıyı Oku
    kesinlikle katılıyorum. görüntü var ses yok��
    ? Gerçekten neye ne şekilde neden katıldığını merak ettim yada niçin hocam ? ..

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Hadi bende buraya cevap vereyim ama sen göremezsin ne yazdığımı çünkü seneye kadar güleceksin nasıl olsa )))

Bak ben o yazıyı yazdığımda dolar 4.25 den 4,31 e çıkmıştı niye biliyormusun, beyefendiler faizi indereceğim fln filan dediler.
    Oysa hiç konuşmasa doların seyri çokda yavaş olsa aşağıydı.
    Oysa bu gün asrın liderimiz çıkıp ohali kaldırıyorum dese dolar 4 ün altına inecek. Sİzce doları düşürme gücü var mı yok mu?
    Hocam sizin kafaya göre dolar düşsün diye herhangi bir devlet meselesinde alınan kararı iptal etmek gerekiyorsa vay o devletin de milletinde haline kal sen sağlıcakla .. Ters indikatör çalıştırırsak OHAL 'i iptal etsinler diye DOLAR yükseliyor diyorsun yani ? Ki aslında benim yazdığım ile senin alıntıladığın yerlerin bi alakası yok ne diyelim her düşünceye saygı duymak lazım diyelim ..

2.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Cumhurbaşı'nın dolar üzerindeki gücünden şüphe etmemekte haklısınız, "Bıktım bu işlerden, İstifa ediyorum" dese dolar o saat 3 tl olur. Bu da mı güç değil?
     Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Hangi amaçla yazdınız bilmiyorum ama o kadar da değil. 3.7 lerin altı dediğiniz kadar kolay değil. Ama 4 'ün üstü de bu kadar gerçekli değil.
    Benim dediğimi anlayan anlamıştır, ironiden anlamıyorsanız size söyleyeceğim de şu olacak. "Haklısın, senin eşeğin kancık olsun."
    Son düzenleme : ekfuture; 12-05-2018 saat: 21:10.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3. Topik mecra dışına kayıyor... Doların ateşi kafaya vurdu.

4. Bazı arkadaşlar google yazdınmı herşeyi buluyorsun diyor.
    2012 memura 1 puan daha vermeyeyip , verirsek o zaman iflasa düşmüş yunanistana döneriz diyen siyasetçiler .
    5 sene zarfında kimin parasını 30 milyar dolar suriyelilere harcadınız.

IMF den borç alınmıyor dünya Bankasından alınıyor ne fark ediyor.
    20 dolara düşmüş petrolde neden yararlanamadık , şimdi 80-100 dolarlar konuşuluyor , aynı siyasetçiler global diyor .
    Senin ithalatın , ihracatından fazla olursa , cari açık aşağı gelmedikçe bu dolardan kırılganlık hep olacak

5.  Alıntı Originally Posted by bulut1-53 Yazıyı Oku
    Bazı arkadaşlar google yazdınmı herşeyi buluyorsun diyor.
    2012 memura 1 puan daha vermeyeyip , verirsek o zaman iflasa düşmüş yunanistana döneriz diyen siyasetçiler .
    5 sene zarfında kimin parasını 30 milyar dolar suriyelilere harcadınız.

IMF den borç alınmıyor dünya Bankasından alınıyor ne fark ediyor.
    20 dolara düşmüş petrolde neden yararlanamadık , şimdi 80-100 dolarlar konuşuluyor , aynı siyasetçiler global diyor .
    Senin ithalatın , ihracatından fazla olursa , cari açık aşağı gelmedikçe bu dolardan kırılganlık hep olacak
    Hocam müsaadenizle ilave etmek istiyorum. 2002 de 1 metre asfalta ödenen miktar ile 2018 de ödenen miktarı dolar olarak bir araştırın. İlave olarak 2002 de alınan toplam vergi ile 2017 de toplanan vergi toplamlarini bir karşılaştırıldığında fark ne kadar bunu da bir araştırın. 2002 de yapılan söylemlerin tam zittini şu an yaşayan iktidar doğru mu yapıyor yanlış mı? Bu sorulara dürüstçe cevap veren herkes doğruyu bulur diye düşünüyorum.

Acemiyim, hisse analizi konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by srares Yazıyı Oku

Hocam sizin kafaya göre dolar düşsün diye herhangi bir devlet meselesinde alınan kararı iptal etmek gerekiyorsa vay o devletin de milletinde haline kal sen sağlıcakla .. Ters indikatör çalıştırırsak OHAL 'i iptal etsinler diye DOLAR yükseliyor diyorsun yani ? Ki aslında benim yazdığım ile senin alıntıladığın yerlerin bi alakası yok ne diyelim her düşünceye saygı duymak lazım diyelim ..
    OHAL herhangi bir devlet meselesi kararı değildir, ohal ekonomiyi ayakta tuttuğunuz sıcak paranın kaçmasına sebep olan, artık devletin bekaası yerine hükümetin devamı için devam ettirilen fuzuli bir karardır. Ayrıca her olaylara her seferinde düz mantık, ters mantıkla yorumlarsanız bataklığa saplanırsınız.

7. Gülmekten kırıldım, gözümden yaş geldi, nerdeyse altıma s.çacağım... Böyle hikaye mi olur... Bizim eski mahallenin karşısı... Ben de Yeşildere delikanlısı sayılırım...
    Dibe vurmanın en güzel tarafı ne biliyor musun?
    Bundan sonra hep yukarı...

8. Başkan tam zamanında yetiştin çok güldürdün havayı dağıttın eksik olma

LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 943/1081 İlkİlk ... 4438438939339419429439449459539931043 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •