Sayfa 950/1081 İlkİlk ... 45085090094094894995095195296010001050 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 7,593 - 7,600 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

En iyi mal, tepelerde hacimle satilir. Daha sonra hacim devam eder fiyat sabit kalir. Sonra hacimle birlikte fiyatta yavas yavas dusmeye baslar. Mal cikisi yatayda devam eder.

2. Yunsa da dün meri alıcı cerdit ve yatırım finans satıcı idi .
    Bugunkü malının durumu yunsanın bundan sonraki yolunu çizer.
    Endeks te şuanda uygularlarsa formasyon hazırlığı var 2. seans duruma göre atarız gördüklerimizi.

3.  Alıntı Originally Posted by bulut1-53 Yazıyı Oku
    Yunsa da dün meri alıcı cerdit ve yatırım finans satıcı idi .
    Bugunkü malının durumu yunsanın bundan sonraki yolunu çizer.
    Endeks te şuanda uygularlarsa formasyon hazırlığı var 2. seans duruma göre atarız gördüklerimizi.
    bulut hocam

brksn yorumu da alma imkanımız var mı

teşekkürler

4. Sabah birisi aklınca bana laf çakmaya çalışmış. Vaktim yoktu, gördüm ama cevap veremedim. Demiş ki, "tepeden mallanan ky psikolojisi" ve/veya "daha kaç defa yazacaksın" vs, falan filan. Sevimli dostum, ben siz veya sizler gibi birilerinin gazına gelip yunsa'yı 8'den almadım ki. Aksine, treni kaçırdığımı düşünüyordum ve burada binlerce yunsa güzellemesi ve mesajı okudum. Ama biraz riski alıp düştüğünde alım yaptım. Dünkü gibi birkaç defa da paylaştım. Ne var bunda? Niye gocunuyorsun? Küfür veya hakaret mi ettim ki böyle tepki veriyorsun?

İkincisi, daha geçen hafta Sacro hoca burada birkaç gün yazmadı diye üstüne çullandıkça çullandınız. Ben ise kötü gün dostu olarak kendisini savundum, gerekçeleri ile birlikte tespitlerini dile getirdim, ifade ettim. O zaman da bana Sacro'yu övdüğüm veya temize çıkardığım için saldırıldı. Fakat yunsa dün %14 yaptı diye, ahali yeniden "Sacro, sen bizim babamızsın!" moduna girdi...

Yahu, biraz omurgalı olun...

Sacro'nun işaret ettiği hisseleri aldığım da oldu, almadığım da. Dün yunsa'dan %10 kazandım ama bugün fener'de kaybettim mesela. Bunun için Sacro'yu suçlayacak değilim ya... MSCI endeksinden çıkarılacağını veya herhangi bir başka gelişmeyi kendisi nereden bilebilirdi ki... Her koyun kendi bacağından asılır/kesilir, bunu unutmamak lazım... Çocukça davranmanın alemi yok... Sacro hiçbirinizin babası değil ama ben kesinlikle iyi niyet taşıyan ve elinden geldiğince / mevzuat el verdiğince bilgi paylaşımı yapan bir ky dostu olarak görüyorum onu...
    y.t.d.

5. Moody's analisti Dietmar Hornung, Türkiye'deki makro trendlerin ülkenin kredi notu için olumsuz olduğunu belirtti.

Hornung'un Salı günü yazdığı raporda, "Türkiye'nin bazı çıpaları geçtiğimiz yıl zayıfladı" ve "Türkiye'de yetkinin merkezileşmesinin 'kötü olmak zorunda olmadığı'" ifadeleri kullanıldı.

Moody's analisti, ayrıca, Türkiye'deki ortodoks olmayan para politikası konusunda endişeli olduklarını bildirdi.

Türkiye bankacılık sisteminin görünümünün "negatif" olduğu belirtilen raporda, Türkiye bankalarının varlık kalitesinin bozulabileceğine değinildi. Türkiye bankaları için faaliyet ortamının, yavaşlayan ekonomik büyüme, etkin olmayan para politikası, kurdaki yükseliş ve yüksek işsizlik gibi unsurlar nedeniyle zorlayıcı olmayı sürdüreceği kaydedildi.

Rapora göre, Moody's, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu dış şok riskinin arttığı görüşünde ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, Türkiye'yi izliyor.

Raporun ardından Dolar/TL 'de yukarı yönlü hareket hızlandı ve kur, TSİ 13:32'de 4.4011'den işlem gördü.
    y.t.d.

6.  Alıntı Originally Posted by mahony Yazıyı Oku
    bulut hocam

brksn yorumu da alma imkanımız var mı

teşekkürler
    Teknik olarak gördüğüm 2.25 üzerine atamadığı sürece 2.12 ve 1.95 bantları aşağıda mevcut.

7.  Alıntı Originally Posted by bulut1-53 Yazıyı Oku

dolares te küçük kanal çanak hedefi 4.19 üzerinde kaldığı sürece çanak hedefi 4.37
    Büyük kanal da 4.46 mevcut merkezi yeniden sıkıştırmak isteyecekler .
    Hatırlayanlar bilir dolares yorumumuzu çanak hedfimiz 4.37 görülüp faiz hikayesi ile geri çekilmişti.
    Şimdi diğer hedefize gidiyor.
    Bazen çıkıyor ya birleri teknik üzerine konuşmalar yapıyorlar ya bak bunlar teknik bu yüzden öğrenin diyoruz.

8. 101.400 altı kapanışlarda endeks aşağı hızlanır şuanda gördüğüm.

Sayfa 950/1081 İlkİlk ... 45085090094094894995095195296010001050 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •