Sayfa 712/1081 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

1.  Alıntı Originally Posted by egelim Yazıyı Oku
    Dediğin gibi birkaç aya işler bitmiş olabilir... Çok dikkat etmek lazım... Karları piyasaya kaptırmamak lazım... Açıkçası bu kadar çok güven duyulacak bir ortam göremiyorum... 2008 ABD emlak kriziyle başlayan ve dünyayı yerle bir eden ekonomik kriz aniden patlak verdi...
    Onun için eller her an tuşta hazır durmalı. Daha doğrusu uzun vade pozisyon bence çok riskli... Değiştireceğim birkac mobilya ve araba alımı için 3-6 ay vadede ekonomik sıkışıklık dönemini bekliyorum... Çok daha uygun fiyatlardan almayı planlıyorum... Yatırım planlaması yapamayanlar için borsa bana göre değil diyenler için Altın daha mantıklı görünüyor...
    Bence görüntü böyle... Borsada Fır-Sat bitmez diyorsanız çok iyi teknik lazım yada bir üstadın izini takip etmek lazım... Sacro dostum gibi yani...
    Onun dışında çoluk çocuğumuzun riskini kodamanlara kaptirmayalim yeter... Bunun için de az-cok teknik öğrenmek lazım...

Uzun vade için OTKAR, MRDIN çimento şimdilik aklıma gelen...
    Bir kac aya işler bitmis olabılırden endeksdekı kastınız NEDİR ???

70 Binlermi ?

SLA-L02 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Neweco Yazıyı Oku
    Gecen sene burada cok guzel tablolar paylasan siz miydiniz? Teknik gostergelere gore tablo seklinde guzel hisseler yakalanmisti o sekilde
    BJK Coccinella 'dır dediğiniz kişi..o paylaşırdı güzel tablolar..

3.  Alıntı Originally Posted by Goodbye Yazıyı Oku
    Duseceginden eminsen UV kagitlara bagla, yine zarar.Ona nakite gec denir sizin tabiriniz ile.
    Azda olsa bir kac yerde endeks 103 K dillendiriliyor.Ortam buna musait degil.
    Full Ralli ! Geleciii varsa goreciii'de vaaa
    topiğin adına yakışır bir yorum olmuş sn goodbye tebrikler değişen bişey yok aslında düşeceğiz de çıkacağız da büyük resim aynı olduktan sonra karalar bağlamanın manası yok.. yakında yeşillenir yeniden fındık dalları o zaman da yine herkes ben bildim der..

4.  Alıntı Originally Posted by kar Yazıyı Oku

Endeks aylık grafik

Endeks haftalık grafık
    Haftalik sat tespitinizin sebebi nedir Sacro? Tepe yaptigi yerde macd daki negatif uyumsuzluk mu?
     Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Bütün teknikçi arkadaşlarım uzun vadeye dönüyor.

Bende diyom ulan tepeden haftalık sat yemişiz. 1-2 aya aylık sat yiyecez ne uzun vadesi diyesim geliyor. :D :D

Bendemi bir sıkıntı var yoksa onlarda mı ? :D :D

Ula bendemi uzuna dönsem acaba :D :D :D

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Alı@S Yazıyı Oku
    BJK Coccinella 'dır dediğiniz kişi..o paylaşırdı güzel tablolar..
    O zaman kendisinden rica edelim okuyorsa vakti oldugunda topicte yine paylasmak guzeldir

6.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Bütün teknikçi arkadaşlarım uzun vadeye dönüyor.

Bende diyom ulan tepeden haftalık sat yemişiz. 1-2 aya aylık sat yiyecez ne uzun vadesi diyesim geliyor. :D :D

Bendemi bir sıkıntı var yoksa onlarda mı ? :D :D

Ula bendemi uzuna dönsem acaba :D :D :D
    Bu yazdıklarının tam tersi haftalık macd sat yedikten sonra yukarı gidişine 3 tane, aylık macd de tepeden döndükten sonra nasıl dirsek yapıp tekrar yukarı dönüp ilk bacaktan daha büyük ralli yaptığına da 2 tane örnek verebilirim. Resimli şekilli hem de :D Macd bir gösterge olablir 60 lık macd kazandırıyo da olabilir(100 kişiden 1 kişiye belki) Ancak koskoca endeksi macdle düşürmeye çalışırsan senin gibi teknikçiye yakışmaz. Topiği kapatıp orta uzun vadeli ayı hedefe kadar mokoko topiği açabilirsin. O zaman mohikanla eşdeğer olursun diyeceklerim bu kadar. Dost tavsiyesi olarak algıla kesinlikle tenkit değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Neweco Yazıyı Oku
    O zaman kendisinden rica edelim okuyorsa vakti oldugunda topicte yine paylasmak guzeldir
    ara ara forum da görüyorum kendisini, ayrı bir topik açmıştı noldu akıbeti açıkcası bilmiyorum..
    "-kendi- aklını kullanma cesaretini göster"

8. Yetişterebilirsem baya bir grafik atasım var bu aralar buraya.Ama ufuk açma açısından Ortaçağ--476 1453--Yeni çağ--1453-1789--Yakıın Çağ--Net ortamlarında günümüze kadar gelen çağ gibi falan filan--1. dünya savaşı 1918 , ve insanlar toplu halde uçakla gezinmeye başladı--2. dünya savaşı bilgisayar çağı veriye ulaşmak hızlanmaya,bilginin işlenmeye başladı sistem.Sonra bla bla bla veri o kadar hızlandıki herkesin ?dayı bu nedir ya sorup cevabını veren bilgilere ulaştırılan bir sisteme gelindi.Düşündün mü hiç? Dünyada iki insanın verisini birbirine iletme süresi..Bundan yıllar önce tv de canlı yayında izlediğin maçın herkese yayılması, 2 tane telefon aracılığıyla anlık olarak yüzyüze verilen.Yani iki kişi sadeece özel görüşmesi yüzlerce kilometre mesafe uzaklığında 2 kişi anlık görüntülerini birbirine paylaşabildiği dünyayıBundan 50 yıl önce bunu düşünsen bile yok artık derdin o ortamdaİşte bu devinim içinde borsadaki durumları düşünmeyi ve kırılımları milisaniyeye getirdiğini düşünİnsanların beklentilerini ve hayallerini hareketleriniAma insana değer verilen bir sisteme geçilmesi lazım..Borsalar gelir,geçer ,göçer,çıkar..Benim doktrinim artık savaşlar dönemi kapanıyor.Sivil sakinlik dönemi geliyor
    Para puldan,makam, mevkiden bağımsız VATANSEVERLER..

Sayfa 712/1081 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •