Sayfa 841/908 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891 ... SonSon
Arama sonucu : 7260 madde; 6,721 - 6,728 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

Sorun inşaat değil, makina-teçhizat. Yüksek meblağlarda döviz kredisi çekerler onun için. Finansman giderlerine yansıyacak kur farkı sebebi ile en az 2 yıl her çeyrekte hop aşağı hop yukarı manipülasyona maruz kalır hisse. Son birkaç yıldır olduğu gibi.

Finansal kaldıraç kullanıp çok hızlı büyümeye çalışımak riskli benim gözümde. Şansı yaver giden çok hızlı büyür, talihsizlikler yaşayan çok hızlı çöker.

Şimdilik anlaşılan yandaki araziyi fırsat bulup almış. Üzerine yeni bir tesis kurma durumu yok. 3. çeyrek faaliyet raporunda yazarlar konu ile ilgili detayları.

2. Evet arazi inşaat toplam 70 milyona hallolur. Içine ne koyacağın hayal gücüne kalmış ne atölyeler gördüm 500m2 alanda koca koca fabrikalardan fazla ederi olan makinalar çalışıyor, ne koca farbikalar gördüm tamamen el emeği ile yürüyor... bu işin doğası nedir onu merak etmiştim sanki çok aşırı teknoloji olmasa gerek...
     Alıntı Originally Posted by CooL Yazıyı Oku
    Sorun inşaat değil, makina-teçhizat. Yüksek meblağlarda döviz kredisi çekerler onun için. Finansman giderlerine yansıyacak kur farkı sebebi ile en az 2 yıl her çeyrekte hop aşağı hop yukarı manipülasyona maruz kalır hisse. Son birkaç yıldır olduğu gibi.

Finansal kaldıraç kullanıp çok hızlı büyümeye çalışımak riskli benim gözümde. Şansı yaver giden çok hızlı büyür, talihsizlikler yaşayan çok hızlı çöker.

Şimdilik anlaşılan yandaki araziyi fırsat bulup almış. Üzerine yeni bir tesis kurma durumu yok. 3. çeyrek faaliyet raporunda yazarlar konu ile ilgili detayları.

3.  Alıntı Originally Posted by CooL Yazıyı Oku

Yeni araziye bir anda büyük bir inşaat başlatıp içini pahalı makinalarla dolduracaklarına ihtimal vermiyorum. Konjonktürün uygun olduğu bir zamanda kapalı bir alan oluşturulup buranın depolama ve sevkiyat alanı olarak kullanılabileceğini, daha sonrasında bu alanın zamanla montaj, son kontrol, ar-ge gibi faaliyetlerle doldurulabileceğini düşünüyorum.. Eski tesis komple bir üretim tesisi olacak ve daha yalın bir üretim sağlanmış olacaktır.. bir anda büyük krediler çekilip borçlanmaya gidilmeyecek, kapasite artışı 3-5 sene gibi bir sürece yayılacaktır diye düşünüyorum..
    tsk.. syg.
    yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet arazi inşaat toplam 70 milyona hallolur. Içine ne koyacağın hayal gücüne kalmış ne atölyeler gördüm 500m2 alanda koca koca fabrikalardan fazla ederi olan makinalar çalışıyor, ne koca farbikalar gördüm tamamen el emeği ile yürüyor... bu işin doğası nedir onu merak etmiştim sanki çok aşırı teknoloji olmasa gerek...
    Ürünlerde kullandıkları kompresör ve elektrik motorlarını kendilerimi yapıyorlar, yoksa hazır mı alıyorlar bilmiyorum, bunun dışında bilgisayar kontrollü punch ve pivatic türü makinalar alabilirler ve saç üretim kapasitelerini artırabilirler, bunlar 24 saat kontinü çalışan ve yüksek verimli makinalar.. dediğim gibi bunlar da ihitiyaca göre zamana yayılarak alınacak ve fazla yük olmayacaktır...
    firmayı gidip gezme fırsatım olmadı, ama bu gibi tesislerde bir çok farklı müşteri ve ülkeye yüksek oktanlı mal sevkiyatları yapıldığı için depolama alanı ve sevk alanlarının yeterli ve düzenli olması önemli.
    yatırım tavsiyesi değildir.

5. Klmsn şuan yeni aldığı araziye bir yatırım düşünmüyor......

2020 yılı sonu belki ..

6. Seneye O araziyi bugün aldığı fiyata alabilecekmi? Normal bir arazide değil kendi tesisi bitisigi.Staretejik bir yatırım.

7.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Seneye O araziyi bugün aldığı fiyata alabilecekmi? Normal bir arazide değil kendi tesisi bitisigi.Staretejik bir yatırım.
    Ihtimal dahilinde bile değil..
    Şuan 40 milyon orası..ama alacak yok..

Para kimde ...ıhracat yapanda ...Para nerede hizmet sektöründe..

Bakin borsaya tukaş mukas migros şok bizim falan nasıl hareketleniyor

8.  Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    Ürünlerde kullandıkları kompresör ve elektrik motorlarını kendilerimi yapıyorlar, yoksa hazır mı alıyorlar bilmiyorum, bunun dışında bilgisayar kontrollü punch ve pivatic türü makinalar alabilirler ve saç üretim kapasitelerini artırabilirler, bunlar 24 saat kontinü çalışan ve yüksek verimli makinalar.. dediğim gibi bunlar da ihitiyaca göre zamana yayılarak alınacak ve fazla yük olmayacaktır...
    firmayı gidip gezme fırsatım olmadı, ama bu gibi tesislerde bir çok farklı müşteri ve ülkeye yüksek oktanlı mal sevkiyatları yapıldığı için depolama alanı ve sevk alanlarının yeterli ve düzenli olması önemli.
    Sevkiyatlar aliağ limanından

Sayfa 841/908 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •