Sayfa 25/32 İlkİlk ... 152324252627 ... SonSon
Arama sonucu : 250 madde; 193 - 200 arası.

Konu: MEMSA Mensa Sinai Ticari Mali Yatırımlar A.Ş

1. Memsayı öve öve bitiremeyen birisi için öldü diye yazmışlar. Gitti güzelim 3131 er alınan lotlar desenize. Buda Faik beyin işine yarar

2. Faik bey elinde yeterli lot olmadığı için GK öncesinde panik içindeymiş diye yorum yapılmış. Patron neyin paniğini yaşasınki. Zaten 10 küsür yıldır ky yi öttürmüş durumda. Halada öttürüyor. Emin olun Faik bey gayet rahat. O yorumu yazanlar kendi derdine yansınlar.

3. Ahanda ranza 17 guruş olmuş ya lâââ....memsa. duydumki doktorda Faik beyin adamı imiş. Küçük yatırımcıya beraberce kitlemişler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,216
    Çoğunu 20-40 arası okutmuştuk,0.15 olunca tekrar yumulduk 0.20 olmuştui şimdi 17-18 arası gezeliyor,bu hisse adam olurmu ?,bilinmez denklem,tekrar tahtası kapanmaması için çare üretmesi şart...tahtası açıldığında 1 hesapları yapıyorduk 0.40 üstüne attı soluğu yetmedi,bu ortamda düzelmesi çok zor,bu fiatlarda ve üzerinde oyalanır durur...ytd.

5. Bu hisse adam olmaz bir şeyde üretmez. Zamanında doritos kervn topiğine gelip bu hisseyi çok pazarlamıştı. Kendince kervan yatırımcısı kervn satıp mensa ya girsin hisse yükselsin kendiside memsa lotlarından kurtulsundu amacı ama elinde patladı. Sonra baktıki olmuyor elindeki hisse 4 sandalye 1 masa bile etmiyor. Sesi soluğu kesildi. Hatta başka şey yazanlar dahi var ama elimde bununla ilgili kesin ve net bilgi şimdilik yok.

6. Toktor geldin kervana kervanı kötüledin. Kervancılara memsa pazarlamaya kalktın. Dedik git kendi çöplüğünde oyna. Bulaşma bize ama dinlemedin. Millet kervn dan çıksın memsaya girsin diye . Kervn tavana gidiyor. Sende 0.15 yolculuğuna hazırlan memsada. Tabii kervn dan çıkanlara sen ve patronun memsaları kitleyecektin ama olmadı değilmi. Yapacak bişey yok ne ekersen onu biçersin. Bak sesi soluğu kesildi toktorunda diyorlar. Ne diyeyim ben sana şimdi. Allahından buldun gibi geldi bana.

7.  Alıntı Originally Posted by kabile reisi 61 Yazıyı Oku
    Mahkemelik olduğu Halil Toktaş ve diğer davacıların muhalif oy kullananların haklarını 0.42 tl fiyattan geri aldı bunu bildiğim halde satmadım ben herşeyi hakettim.. Bundan böyle spk nın müsade etmediği daha evvel olağanüstü genel kurulda almış oldukları kararları şimdi rahatlıkla uygulayacaklar siz 1 tl olacak diye bekleyin belki olur...Faik ve mehmet Ulutaşlar insafa geldi dedim ama malesef yanılmışım..Kırk yıllık kani olur mu yani atasözü misali uslanmaz bunlar niyetler ,zihniyetler,düşünceler,kalpler vb hepsi hala kötülük kokuyor.. Allah ıslah eylesin bunları.. ytd..
    Zamanında ne kadarda doğru söyleyen bir Arkadaş daha öne alalımda arkada kalmasın.

8. ESKİ BİR GAZETE HABERİ.YILLAR YILLAR EVVEL.

Mensa’yı deyim yerindeyse “Musalla taşından alan” Üst Yöneticisi (CEO) Faik Ulutaş ile görüşürken, Türk girişimcisinin neler yapabileceğine bir defa daha şahit oluyoruz. Faik Ulutaş, Mensa’yı bir yıl kapalı kaldıktan sonra Oydan Yoksun Pay (OYP) ihracı yöntemi ile hisselerinin yüzde 41’ini İsviçreli Generali Grubu’na 78 milyon TL’ye satan, ancak bu işi yeni ortaklarını yönetime bile almadan başaran 28 yaşındaki CEO’su. Anlaşmaya göre, yeni ortak yıllık kârını alacak, ancak yönetime karışmayacak. Ulutaş ailesi ise kârdan pay almayacak, bunun karşılığında şirketi yönetecek. Böylece şirket kendisine gelecek. Bu işten Generali para kazanacak, Mensa ise yeniden doğacak. SÜRECİ TÜRKİYE’YE ANLATTI Faik Ulutaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Mensa’nın bacası tütsün” dediği firmanın buna rağmen 2008 yılının sonunda kapısına kilit vurmasından önce ve sonra yaşanan süreci Türkiye’ye anlattı. Ulutaş, konuşmamızın başında 300 kişiye iş sözü veriyor ve ekliyor: “Ben bu yıl 300 kişiye ulaşma hedefi koydum. Ama babam ‘1000 kişi al’ diyor. İnşallah onun söylediği rakama ulaşırım. Yoksa üzülür. Onlar kâr-zarardan çok istihdamı düşünüyor. Bu yıl o rakama ulaşamasam da babamın söylediği kadar işçi mutlaka kısa süre içinde çalışacak o fabrikada.” SON DARBE LEHMAN’DAN Mensa’nın iyi günlerinde 2 bin 500 kişilik istihdama ulaştıklarını gururla anlatan Ulutaş, süreci şöyle açıklıyor: “2005 yılına kadar her şey gayet iyi gitti. Her yıl kur desteğiyle de ihracatımızı katladık. Fakat Dünya Ticaret Örgütü’nün kotaları kaldırması tekstil sektörünü çok zora soktu. İşte bu dönemde sektörün kredilerini ödeyememesi düzgün çalışan firmaları da kredi alamaz duruma getirdi. 2008 yılına iyi başlamıştık. Fakat Lehman’ın batışı bize son darbeyi vurdu. Dünyanın en büyük üç hazır giyim üreticisinden biri olan ve bizden mal alan firma siparişlerini belirleyemeyince kilit vurmak zorunda kaldık. Mart ayında uzunca bir sürenin ardından fabrikamızı açtık.” SPK’nın her tebliğini okuyor Mensa’nın Türkiye’de OYP’yi ilk uygulayan firma olduğunu belirten Ulutaş, SPK’nın krizde sermaye piyasalarına çok büyük destek verdiğini söyledi. Ulutaş, “SPK oydan yoksun pay ihracı tebliğini yayınladığında günlerce inceledim. Nasıl olur, bize ne getirir diye düşündüm. OYP, ile hem yeni ortak alıyorsunuz, hem de yönetimi vermiyorsunuz. Bunu fark edince bu sisteme yoğunlaştım. Mensa kapalı da olsa bir dünya devi olduğu için ortak bulmakta zorlanmadım. O zaman iyi ki bankalara gidip zaman kaybetmemişim. Şimdi SPK’nın yayımladığı tüm tebliğleri okuyorum” diye konuştu. Ulutaş ailesinin ana iş kolunun tekstil olduğunun altını çizen Faik Ulutaş, bir süre sonra enerji işine de gireceklerini açıkladı. Enerjinin geleceği parlak sektörler arasında bulunduğunu ve bu sebeple Mensa’nın unvanının değişeceğini sözlerine ekleyen Mensa CEO’su Faik Ulutaş, “Halen enerji alanında bir şirketimiz faaliyetini sürdürüyor. Bu işi biliyoruz ve büyüyeceğiz” dedi. ‘Batışa göz yumsaydık aile sarsılmazdı’ Mensa Tekstil’in yaşatılmasının sosyal bir olay olduğunu söyleyen Mensa CEO’su Faik Ulutaş, “Bu fabrika Adana’nın dört büyük kuruluşundan biri . Eskiden Mensa’da çalışanlara ‘Almancı’ derlermiş. Bu hem iyi kazandıkları, hem de prestijli işleri olduğu için söylenirmiş. Yine o günlere geleceğiz. Eğer Ulutaş Ailesi, Mensa’nın batışına sessiz kalsaydı ekonomik olarak zor duruma düşmezdi. Zor geçen 2006-2008 arasında ailemiz Mensa’ya 45 milyon lira sermaye aktardı. Eğer isteseydik Mensa’yı kendi haline bırakırdık. Elimizdeki parayı da Ulutaş Tekstil’e harcardık. Ama biz bu kuruluşun eski güzel günleri tekrar yakalayacağını hesaplıyoruz. Bizim için sezon haziranda açılıyor. Şimdiden eski müşterilerimizle temasa başladık. Haziranda 150 olan eleman sayımız 300 olacak” diye konuştu.

Sayfa 25/32 İlkİlk ... 152324252627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •