Sayfa 651/852 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 5,201 - 5,208 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. İlk defa bu kadar çaresiz kaldım bu tahtada ve 3000 tl zararla çıktım ..
    Resmen bu tahtada soygun var 1 senedir borsadayım hiç bu kadar zararla bir hisseyi satmak zorunda kalmadım..
    Bütün Haberler olumlu idi yoksa girmezdim bu hisseye ...
    Satma nedenim şu ,,yatırım firmaları raporlarında 1 Kipa’ya 0.032 Migros’u teyit etmeleri..bu konuda ne yapılması gerekiyorsa bence sonuna kadar yapılmalı ..
    Galip bey :=) bile daha insaflı bu arada galbıgirdiği bütün hisselerde kazandım ...
    Şakın yazdıklarımı olumsuz algılamayın belki daha iyi olucak...
    Ytd.

Alıntı Originally Posted by iberko Yazıyı Oku
    Migros Özkaynağı uçurmuş.

Eski Özkaynak rakamı 919 milyondu zannedersem DD ise 5,16 idi.
    Şimdi Özkaynağı 1,470 milyon yapmış. DD oldumu sana 8,26

Garibim Kipa DD 0,86 idi. O da şimdi olmuş sana DD 1,01

Kaba hesapla DD birleşmesi ile 1 Kipa ya 0,12 Mgros düşecek

Bu hesaplamanın TL. karşılığı ise 1 Kipa = 3,01 TL.
    Yukarıdaki paylaşımım 45 gün önce 10.03.2018 tarihli paylaşımımdır.

O zaman Kipa 4'lerdeydi.

Mevcut veriler ışığında hissenin değerinin 3 tl. olacağını öngörmüştüm.

Bu paylaşımımı espri konusu edenler olmuştu.

Keşke onlar haklı çıksalardıı...
    Amatörce Paylaşımlardır
    Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir

3. Artık açığa satış bunun tereyağısı .. dipten dal üstte. Ver taktik bu oldu bunda artık

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by iberko Yazıyı Oku
    Yukarıdaki paylaşımım 45 gün önce 10.03.2018 tarihli paylaşımımdır.

O zaman Kipa 4'lerdeydi.

Mevcut veriler ışığında hissenin değerinin 3 tl. olacağını öngörmüştüm.

Bu paylaşımımı espri konusu edenler olmuştu.

Keşke onlar haklı çıksalardıı...
    bunu paylaşarak neyi bildiğiniz hisse 3 lirada saçma bir değerleme ile rakam belirtmişsiniz gelen rapor ortada 0.032 kurşlu rakam yada 1.26 o zaman bunu daha ne migros tarafından kabul görüp spk ya başvurdu nede spk dan yanıt geldi diyelim szin bu hesap ne biliyormusunuz özkaynak birleşme oranı 0.12 değişim oranıda 0.26 yapıyor migros şuan 23.5 çarpı 0.26 kaç lira eder

Alıntı Originally Posted by borsacı1 Yazıyı Oku
    bunu paylaşarak neyi bildiğiniz hisse 3 lirada saçma bir değerleme ile rakam belirtmişsiniz gelen rapor ortada 0.032 kurşlu rakam yada 1.26 o zaman bunu daha ne migros tarafından kabul görüp spk ya başvurdu nede spk dan yanıt geldi diyelim szin bu hesap ne biliyormusunuz özkaynak birleşme oranı 0.12 değişim oranıda 0.26 yapıyor migros şuan 23.5 çarpı 0.26 kaç lira eder
    Gerekli hesaplamayı oranlar üzerinden yapmıştım. Sonuçta 3 tl. çıkıyordu.

Piyasa yapıcılarının nasıl düşündüğünü, neyi fiyatladığını hissenin şu anki fiyatına bakarak anlayabilirsin.

Sen de 45 gün sonrası için yap bi değerleme hesabıda, faydalanalım, ne dersin?

Belki birilerine faydan da dokunur.
    Amatörce Paylaşımlardır
    Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir

6.  Alıntı Originally Posted by iberko Yazıyı Oku
    Gerekli hesaplamayı oranlar üzerinden yapmıştım. Sonuçta 3 tl. çıkıyordu.

Piyasa yapıcılarının nasıl düşündüğünü, neyi fiyatladığını hissenin şu anki fiyatına bakarak anlayabilirsin.

Sen de 45 gün sonrası için yap bi değerleme hesabıda, faydalanalım, ne dersin?

Belki birilerine faydan da dokunur.
    haklısınız ben zaten fazla yazmak istemiyorum çünkü yaptığımız hesaplara gülüyorlar yorumlarımız tutsaydı şuan böyle olmazdı tutmuyorda suç teşkil etmek istemem bildiğim bu hissede bi tavan sonrası artı açıp aynen geri düştüğü sonra hep yatay gün içi yükseliş düşüş kaç defa aynısı oldu ama sizin hesapta aynı gelen bir sonuç var hatta o rapordan bile saçma sapan şeyler çıkarıyoruz birleşme oranı 99 değişim 0.032 migros vazgeçmezse başvurursa bittiğimizin sonucu olur kabul görürmü görmez diyelim

7. geçen yıl haziranda zorunlu çagrı yapıldıgı zaman İna ya göre kipa nın 1 tl deger bulundu,

son 6 aylık ortalama 2.25 tl devir fiyatı zaten çok düşük oldugu için en yüksek deger 2.25 tl alındı zorunlu çagrı yapıldı...

(Kİpa nın duran varlıgının bilançoda gösterilen degerinde olmadıgını hem fikirim sizinle )

Şimdi şu soruyu cevap bulalım Spk mız neden kipa nın geçen yıl yapılan degerleme 1 tl fiyat itirazı olmadı ?? o zaman zorunlu çagrı fiyatında yanlış yapıldı !!

Akfen holding 2015-12 aylık finasallarına bakın Mersin PSA liman degeri 600 milyon tl ama kaça satıldı borsa kotundan çıktıktan 1 yıl sonra 1.080 milyon dolar o gün kur ile 2017 haziran da 4.250 milyon tl ..

7 KAT fark var Spk yazdık bunu aradan 9 ay geçti ses yok yapılan degerleme yanlış düzeltme istedik...

Spk nın kipa sınavı nın görelim mevcut onaylar mı ? yeni rapor mu İster ? yoksa son 1 aylık ortalama olan 2.56 fiyat mı önerir mi (mevzuat böyle bir zorunluluk yok )

8.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    geçen yıl haziranda zorunlu çagrı yapıldıgı zaman İna ya göre kipa nın 1 tl deger bulundu,

son 6 aylık ortalama 2.25 tl devir fiyatı zaten çok düşük oldugu için en yüksek deger 2.25 tl alındı zorunlu çagrı yapıldı...

(Kİpa nın duran varlıgının bilançoda gösterilen degerinde olmadıgını hem fikirim sizinle )

Şimdi şu soruyu cevap bulalım Spk mız neden kipa nın geçen yıl yapılan degerleme 1 tl fiyat itirazı olmadı ?? o zaman zorunlu çagrı fiyatında yanlış yapıldı !!

Akfen holding 2015-12 aylık finasallarına bakın Mersin PSA liman degeri 600 milyon tl ama kaça satıldı borsa kotundan çıktıktan 1 yıl sonra 1.080 milyon dolar o gün kur ile 2017 haziran da 4.250 milyon tl ..

7 KAT fark var Spk yazdık bunu aradan 9 ay geçti ses yok yapılan degerleme yanlış düzeltme istedik...

Spk nın kipa sınavı nın görelim mevcut onaylar mı ? yeni rapor mu İster ? yoksa son 1 aylık ortalama olan 2.56 fiyat mı önerir mi (mevzuat böyle bir zorunluluk yok )
    4.88 den alan ne yapacak

Sayfa 651/852 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •