Sayfa 738/852 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Bu kadar lafı ben işitsem yeminlen sokağa çıkamam inanılmaz...

Bu video kayıtları Tuncay efendiyi yerin dibine sokmuştur çıkarmak ister ise çıkarabilir fırsatı var...

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Bunlar kaşar ötesi.. Bırak laf yemeyi herşeye razılar ceplerini doldurmak için

Vardı bir.tarsuslu korkak zamanında..

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Birde toplantıda enron skandalını örnek verdi biri sağolsun.

Enron skandalı neydi?

Enron skandalı , Ekim 2001'de başlayan ve nihayetinde, merkezi Amerika Birleşik Devletleri, Teksas eyaleti, Houston şehrinde bulunan Amerikan enerji şirketinin iflası ile sonuçlanan yolsuzluk olayı. Dolaylı yoldan dünyanın en büyük beş bağımsız denetim firmalarından biri olan Arthur Andersen'ın dağılmasına yol açmıştır. Amerikan tarihindeki en büyük iflas vakası olmasının yanında Enron tarihin en büyük denetim skandalı olmuştur.

1985 yılında Kenneth Lay tarafından kurulan Enron, sonrasında Houston Natural Gas ve InterNorth ile birleşmeye gitmiştir. Birkaç yıl sonra Jeffrey Skilling Enron şirketinde çalışmaya başlamış ve kaybedilen proje ve anlaşmalardan gelen milyarlarca dolarlık borcu saklamak amacı ile muhasebe grupları, özel amaçlı girişimler, ve zayıf finansal raporlamalardan üst düzey yönetimler kurmuştur. Şirket'in Üst Düzey Finans Yöneticisi (CFO) ve diğer yöneticiler Enron'un yönetim kurulu kararlarını ve denetim komitelerini kasıtlı yanlış yönetmekle kalmamışlar, Arthur Andersen'ına da yüksek riskli muhasebe hareketlerine ilişkin bulgularını göz ardı etmesi için baskı uygulamışlardır.

Kaynak wikipedia

Sonuç:
    Kurucu Kenneth Lay, mahkeme kararını beklerken kalp krizinden öldü.
    Ceo Jeffrey skilling, 24 yıl 4 ay ceza aldı.
    Cfo Andrey Faslow, 10 yıl istendi 4 yıl düşürüldü 6 yıl ceza aldı.

3.  Alıntı Originally Posted by erdem06 Yazıyı Oku
    Birde toplantıda enron skandalını örnek verdi biri sağolsun.

Enron skandalı neydi?

Enron skandalı , Ekim 2001'de başlayan ve nihayetinde, merkezi Amerika Birleşik Devletleri, Teksas eyaleti, Houston şehrinde bulunan Amerikan enerji şirketinin iflası ile sonuçlanan yolsuzluk olayı. Dolaylı yoldan dünyanın en büyük beş bağımsız denetim firmalarından biri olan Arthur Andersen'ın dağılmasına yol açmıştır. Amerikan tarihindeki en büyük iflas vakası olmasının yanında Enron tarihin en büyük denetim skandalı olmuştur.

1985 yılında Kenneth Lay tarafından kurulan Enron, sonrasında Houston Natural Gas ve InterNorth ile birleşmeye gitmiştir. Birkaç yıl sonra Jeffrey Skilling Enron şirketinde çalışmaya başlamış ve kaybedilen proje ve anlaşmalardan gelen milyarlarca dolarlık borcu saklamak amacı ile muhasebe grupları, özel amaçlı girişimler, ve zayıf finansal raporlamalardan üst düzey yönetimler kurmuştur. Şirket'in Üst Düzey Finans Yöneticisi (CFO) ve diğer yöneticiler Enron'un yönetim kurulu kararlarını ve denetim komitelerini kasıtlı yanlış yönetmekle kalmamışlar, Arthur Andersen'ına da yüksek riskli muhasebe hareketlerine ilişkin bulgularını göz ardı etmesi için baskı uygulamışlardır.

Kaynak wikipedia

Sonuç:
    Kurucu Kenneth Lay, mahkeme kararını beklerken kalp krizinden öldü.
    Ceo Jeffrey skilling, 24 yıl 4 ay ceza aldı.
    Cfo Andrey Faslow, 10 yıl istendi 4 yıl düşürüldü 6 yıl ceza aldı.
    https://www.youtube.com/watch?v=kYpBA4eUDf0

4. Bağımsız denetmen Arthur Andersen' e ne oldu?

Enerji devi Enron'un iflasından sonra şirket hakkındaki gerçekleri gizlediği iddiasıyla aleyhine dava açılan dünyanın en büyük mali müşavirlik şirketlerinden Arthur Andersen suçlu bulundu.
    Dava sonucuna göre, Arthur Andersen'in ticari şirketlerin hesaplarını kontrol edemeyeceği de belirtildi.

ABD'nin ve dünyanın en büyük iflaslarından biri olan ve Beyaz Saray'a kadar çok çeşitli kesimler karıştığı için ‘Enrongate’ olarak anılan ‘enerji devi’ Enron'un iflası sonrasında açılan davalardan biri sonuçlandı ve mali müşavirlik şirketleri arasında dünyada ilk beşte yer alan Arthur Andersen suçlu bulundu. Davanın sonuçlanmasıyla birlikte Arthur Andersen'in ticari şirketlerin hesaplarını kontrol etmesinin de yasaklanacağı bildirildi.

Houston Bölge Mahkemesi'nde görülen davada, jüri, muhasebe firması Arthur Andersen'i, Enron şirketine karşı açılan davada ‘adaleti yanıltmaktan’ suçlu buldu.

Beş hafta boyunca ifadeleri dinleyen ve belgeleri inceleyen 12 kişilik jüri, Andersen'in müşterisi bulunan Enron'un hesaplarına ilişkin bilgileri Amerikan Güvenlik ve Ticaret Komisyonu'ndan (SEC) gizlediği, böylece adaleti yanılttığı kararına vardı.

Sonuç:
    SEC'in açtığı davada alınan karar uyarınca, Arthur Andersen, bundan böyle ticari şirketlerin hesaplarını kontrol edemeyecek. Ayrıca, neden olduğu zararın iki katına kadar tazminat ödeyecek. Tazminatın tam miktarını mahkeme yargıcı Melinda Harmon belirleyecek.

Kaynak hurriyet

5. Enron kitaplara konu oldu bu gidişle kipada kitaplara konu olacak. Sürekli uğraşan çabalayan gk ya katılan arkadaşlara teşekkürler

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Ernst Young kimdir?

Bugünkü firma geçmiş dönemlerde yapılan bir dizi birleşmeler neticesinde oluşmuş olup, en eski kurucu firma 1849 yılında İngiltere'de faaliyete başlayan Harding & Pullein adlı şirkettir. Son olarak, 1989 yılında Ernst & Whitney ile Arthur & Young şirketlerinin birleşmesi sonucunda şirket bugünkü halini almıştır.

Ernst & Young, 1983 yılından bu yana Türkiye'de de profesyonel denetim ve danışmanlık hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir. 2002 yılında ABD'de Arthur Andersen firmasının Enron olayı sonucunda iflas etmesinin ardından, Türkiye'deki Arthur Andersen şirketleri Ernst & Young şirketleri ile 2002 yılı içerisinde birleşme yoluna gitmiştir.

2008 yılının Nisan ayında yapılan bir basın bildirisi ile, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika kıtalarında yer alan 87 ülkedeki üye firmaların tek bir organizasyon altında birleştirilmesi kararının alındığı kamuoyuna açıklanmıştır. Bu kararın uygulanması ardından, Ernst & Young rakiplerine göre dünya çapında en fazla entegrasyonu sağlamış profesyonel hizmet şirketi haline gelmiştir. Bu yüzden rakiplerinin de benzer yönde kararlar aldığı görülmektedir.

Kaynak wikipedia

7. bu link de arif ünver in kipa yorumu izlemeyenler izlesinnnn.https://www.youtube.com/watch?v=kYpBA4eUDf0

Sayfa 738/852 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •