Sayfa 791/852 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. Beklemeye devam

ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by supheci_kimse Yazıyı Oku
    Hangi alım fiyatının dört mislinden bahsediyorsunuz? 0,2375 TL mi yoksa 0,15638 TL mi? Hangisini alırsanız alın, mevcut sermayedarlara sunulan 1,26'lık pay alım teklifi Migros alış fiyatının baya bir mislidir. Değerleme yaptırmış olduğunuz zamandan sonra Kipa 400 Milyon TL'ye yakın operasyonel nakit kaybetmiş ve satış öncesi sermaye tamamlama çağrısı yemiş bir firmadır. Bunları göz önünde bulundurmanız sağlıklı olacaktır.

Her yatırılan paranın, aynı şekilde geri dönüşü olacak diye düşünmenin de yanlış olacağını düşünüyorum. Bazen yatırılan para tamamen gidebilir, bazen çok başarılı olur. Sizin düşüncenizde o zaman tüm batan firmalar geçmişte koyduğu paraları öne sürerek ben bu kadarlık bir firmayım derdi.
    Ne kaddar eyisin...
    Melek oldun ky'ya...
    Az daha tonga ya düşecegidik...

ironi

Hissenette çok fazla troll var bunlara cevap verip asla beslemeyin yoksayın en güzeli bloklayın gitsin.. tapatolk da üye ismine tıkla sağ üst köşedeki ... tıkla ignore tıkla...

bye bye troll

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

3. spk bu haftada es gecti

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sayın süphecikimse öncelikle hissenet ailesine hoşgeldiniz bakıyorum Mayıs 2018 tarihinde üye olmuşunuz, umarım tecrübe kazandıkça yazılarınızda anlam kazanacaktır.

Kendinizce yapmış olduğunuz değerleme var ben de basit sorular sormak isterim

Tesco büyüklüğünde kurumsal bir İngiliz firması gayrimenkullerini acaba neden migros a satmadan değerlemedi de yıllardır duran satınalma fiyatına verdi

Acaba siz evinizi satarken 15 yıl önce almış olduğunuz fiyata mı satarsınız...

Diğer sorum ise madem bilanço konuşuyoruz nasıl oldu acaba migros 2017 bilançosunda gayrimenkullerini 6 kat değerledi.

Şöyle düşünelim bence.. İki firma var ve özkaynaklarına bakıyoruz

Kipa şuan belediye rayici denen yani piyasa değerinin altında duruken (bu arada sanırım izmir deki Çiğli ve balçova torbalı daki depo arsa avm lerini etrafını görmediniz) diğer tarafta farklı yöntemlerle migros un gayrimenkulleri fahiş artıyor..

Sonuçta birleşme sürecinde bu değerler benzer olmak zorundadır...

Migros hakkında yazmış olduğunuz yazıya da baktım

Öncelikle Mh parekendecilik %50 migros ortağı gözüküyor doğru..

Peki Mh parekendecilik ortağı Aghol da yabancı fonların payı ile migros yönetimini hala Aghol de olmadığının farkındasınız sanırım

Keşke tablosuna migros un 2018 de ödemek zorunda olduğu euro kredi miktarınıda yazsaydınız.. Bunu bilanço dip notlarında bulabilirsiniz

Ayrıca keşke yıllardır yapılmakta olan kipa ve migros genel kurullarında oynanan komedi yi ( sorulara verilmeyen cevaplar, tamamen yanlış beyanlar, 3 avukat 3 bodyguard ile yapılan geçiştirme genel.kuurllardan bahsediyorum ne kipa nede migros ana Ortaklarının katılmaması sadece ücretli sözde yönetici lerin bulunması) izleme fırsatınız olsaydı olan biteni anlamanız daha rahat olacaktı

Size hernasıl sa kipa migros birleşmesine fikrinizi ilettiğiniz için teşekkür eder bundan sonraki yaşamınızda başarılar dilerim

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sayın süpheci asıl asıl sizden ricam değerli hesaplamalarınıza lütfen ama lütfen migros kipayı konsolide etmeden önceki bilançosu da hisse değerini bize yazatö sınız

Ben yıllar önce hesaplayıp epey gülmüştüm. Yaşlılığıma verin birde sizden duyalım

Şimdiden teşekkürler

6. Bu arada gözlük çerçeveleri kalın yumuşak huylu yada görünüşlü zata selamlar

Uzun zamandır görüşemedik sanıırm buraya eleman yolluyor yada o yazıyor diyecem ama ona imkan yok kapasite meselesi

7. Bu keyifli yazismalari okuyabilmek icin bir yil daha bekleyebilirim😊 ancak umarim SPK kararinin secim sonrasina sarkitilmasinin arkasinda siyasi planlar yoktur. Cikacak sonucun karari masil etkileyebilecegini gercekten merak ediyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by supheci_kimse Yazıyı Oku
    Hangi alım fiyatının dört mislinden bahsediyorsunuz? 0,2375 TL mi yoksa 0,15638 TL mi? Hangisini alırsanız alın, mevcut sermayedarlara sunulan 1,26'lık pay alım teklifi Migros alış fiyatının baya bir mislidir. Değerleme yaptırmış olduğunuz zamandan sonra Kipa 400 Milyon TL'ye yakın operasyonel nakit kaybetmiş ve satış öncesi sermaye tamamlama çağrısı yemiş bir firmadır. Bunları göz önünde bulundurmanız sağlıklı olacaktır.

Her yatırılan paranın, aynı şekilde geri dönüşü olacak diye düşünmenin de yanlış olacağını düşünüyorum. Bazen yatırılan para tamamen gidebilir, bazen çok başarılı olur. Sizin düşüncenizde o zaman tüm batan firmalar geçmişte koyduğu paraları öne sürerek ben bu kadarlık bir firmayım derdi.
    Türkçe yazdım, şirketin toplam satınalma değeri dedim hisse alım değeri değil. Yani 199 milyonun dört misli, evet sadece Çigli tüm satınalma değerinin dört misli.
    Gelelim geri dönüş meselesine...Eğer buraya yatırılan 1 milyar paunt ( şok marketlerdeki gibi) kiralık mağazalar zincirine olsaydı haklısınız, ama yatırılan para ile ciddi gayrimenkul portföyü elde edildi, üstelik kira geliri elde edilen ( bir yıllık kira geliri satınalma değerinden de fazla) ülkenin en büyük AVM zinciri. Şirket esas faliyette zarar ediyordu çünkü tüm karını gayrimenkule yatırıyordu ve muhasebe yöntemini ısrarla değiştirmeyip bilançolarda GM ler ilk maliyet değerinden değerlendi. Yani sistemin açığından faydalanarak kar Gayrimenkullerde özellikle gizlendi. İşte Migros geçen yıl Kipanın iki gayrimenkulunu satarak nerede ise Kipayı bedavaya getirmiş oldu.... Bu örnek bile başlıbaşına burada alavera dalavera olduğunun kanıtıdır........
    Sayın şüpheci kardeş sana kim burada algı yapma görevi verdiyse ona bizden selamımızı ilet, bu iş uluslararası boyutta incelenecek soruşturulacak ve sorumlular yargılanacak, biz duyarlı Kipa yatırımcısı olarak tüm yasal yoları kullanıp bu işin peşini bırakmayacağız........
    İLK DAVA AÇILDI AMA BU DAHA ÜVERTÜR BAKIN BUNDAN SONRA NELER NELER OLACAK....

Sayfa 791/852 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •