Sayfa 792/852 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 6,329 - 6,336 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. spek imize vijdan dileklerimle...herkese günaydın
    FİKİRLERİM BENİ BAĞLAR Y.T.D

2. Bekleyen derviş misali

ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    Türkçe yazdım, şirketin toplam satınalma değeri dedim hisse alım değeri değil. Yani 199 milyonun dört misli, evet sadece Çigli tüm satınalma değerinin dört misli.
    Gelelim geri dönüş meselesine...Eğer buraya yatırılan 1 milyar paunt ( şok marketlerdeki gibi) kiralık mağazalar zincirine olsaydı haklısınız, ama yatırılan para ile ciddi gayrimenkul portföyü elde edildi, üstelik kira geliri elde edilen ( bir yıllık kira geliri satınalma değerinden de fazla) ülkenin en büyük AVM zinciri. Şirket esas faliyette zarar ediyordu çünkü tüm karını gayrimenkule yatırıyordu ve muhasebe yöntemini ısrarla değiştirmeyip bilançolarda GM ler ilk maliyet değerinden değerlendi. Yani sistemin açığından faydalanarak kar Gayrimenkullerde özellikle gizlendi. İşte Migros geçen yıl Kipanın iki gayrimenkulunu satarak nerede ise Kipayı bedavaya getirmiş oldu.... Bu örnek bile başlıbaşına burada alavera dalavera olduğunun kanıtıdır........
    Sayın şüpheci kardeş sana kim burada algı yapma görevi verdiyse ona bizden selamımızı ilet, bu iş uluslararası boyutta incelenecek soruşturulacak ve sorumlular yargılanacak, biz duyarlı Kipa yatırımcısı olarak tüm yasal yoları kullanıp bu işin peşini bırakmayacağız........
    İLK DAVA AÇILDI AMA BU DAHA ÜVERTÜR BAKIN BUNDAN SONRA NELER NELER OLACAK....
    brovo emegine saglik

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    Türkçe yazdım, şirketin toplam satınalma değeri dedim hisse alım değeri değil. Yani 199 milyonun dört misli, evet sadece Çigli tüm satınalma değerinin dört misli.
    Gelelim geri dönüş meselesine...Eğer buraya yatırılan 1 milyar paunt ( şok marketlerdeki gibi) kiralık mağazalar zincirine olsaydı haklısınız, ama yatırılan para ile ciddi gayrimenkul portföyü elde edildi, üstelik kira geliri elde edilen ( bir yıllık kira geliri satınalma değerinden de fazla) ülkenin en büyük AVM zinciri. Şirket esas faliyette zarar ediyordu çünkü tüm karını gayrimenkule yatırıyordu ve muhasebe yöntemini ısrarla değiştirmeyip bilançolarda GM ler ilk maliyet değerinden değerlendi. Yani sistemin açığından faydalanarak kar Gayrimenkullerde özellikle gizlendi. İşte Migros geçen yıl Kipanın iki gayrimenkulunu satarak nerede ise Kipayı bedavaya getirmiş oldu.... Bu örnek bile başlıbaşına burada alavera dalavera olduğunun kanıtıdır........
    Sayın şüpheci kardeş sana kim burada algı yapma görevi verdiyse ona bizden selamımızı ilet, bu iş uluslararası boyutta incelenecek soruşturulacak ve sorumlular yargılanacak, biz duyarlı Kipa yatırımcısı olarak tüm yasal yoları kullanıp bu işin peşini bırakmayacağız........
    Dün ve sabah yazmış olduğunuz tüm sorulara olan cevabımı aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Ne birisinin adamıyım ne de bir hisseyi, insanları kandırarak, etkileyecek güce sahibim. Kendi görüşlerimi sunuyorum. Görüş sunmak birinin adamı olmak veya spekülasyon yapmak ise sizin de görüşlerinizi bildirmeniz aynısıdır. Bir yerde geçirilen zaman ile fikirlerin anlam kazanması ne kadar doğru bir ilişki anlayamadım doğrusu. Bu yorumlardan hiçbir kişisel çıkarım yok. Ne sonuç çıkarsa çıksın beni etkilemez. Umarım herkes hak ettiğini alır. Sağlıcakla kalın.

Not: Burada çok yer kaplamaması için aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

https://suphecikimse.blogspot.com/20...ara-cevap.html

5. Sayın şüpheci satınalmaya neden borçlarını ilave ediyorsunuz. Bilançoda elbette borç da olacak alacak ta...199 milyona 2.5 milyar dolarlık aset değer elde edilmiştir. Bu şekilde de Migros ve Kipada özkaynak dengesi manipüle edilmiştir. Siz Kipanın değil asıl Migrosun borçlarına bakın...
    Birleşme denkleştirilmesinde satınalma öncesi solo bilançolarla özkaynak yöntemini uygulayarak yapılan hesaplamada bir kipaya bir migros çıkar. Oysa 199 milyona bunca aset değeri içine alıp konsolide edersen oran 0.25 e geriler, yetmedi bir de değerleme yaparken Migrosunkini bilmem kira gelirleri yöntemi ile Kipanınkini belediye rayiç değerden yapınca daha da manipüle etmiş olursunuz.
    Migros Kipayı alır almaz konsolide etmiş ve anında geyrimenkulleri minimum değerden değerliyerek kendini kara geçirmiştir yani özetle kendini teknik iflastan kurtarmıştır.
    Gelelim kira gelirleri meselesine....
    Kira gelirlerine ayrıca kendi oturduğu mülklerin de olası kira giderlerini eklerseniz yıllık 300-400 milyonluk bir değere ulaşırsınız. Kim kime bir yıllık kira gelirinin yarısına 27 AVM Gayrimenkulunu satar.
    Kim kimi kandırıyor. Hile olur da bu kadarı olmaz...

6.  Alıntı Originally Posted by supheci_kimse Yazıyı Oku
    Dün ve sabah yazmış olduğunuz tüm sorulara olan cevabımı aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Ne birisinin adamıyım ne de bir hisseyi, insanları kandırarak, etkileyecek güce sahibim. Kendi görüşlerimi sunuyorum. Görüş sunmak birinin adamı olmak veya spekülasyon yapmak ise sizin de görüşlerinizi bildirmeniz aynısıdır. Bir yerde geçirilen zaman ile fikirlerin anlam kazanması ne kadar doğru bir ilişki anlayamadım doğrusu. Bu yorumlardan hiçbir kişisel çıkarım yok. Ne sonuç çıkarsa çıksın beni etkilemez. Umarım herkes hak ettiğini alır. Sağlıcakla kalın.

Not: Burada çok yer kaplamaması için aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

https://suphecikimse.blogspot.com/20...ara-cevap.html
    beyfendi fazla anlamamakla birlikte iş sonunda mahkemelik olmuş siz resmen migrosun avukatı gibi savunma yazmızsınız ciddi ciddi sıradan biri olmadığınızı düşünüyorum birleşme bilançosunda geçen sene ki bilançolara bakın migros 250 milyon bu sene 1.527 milyar iş baştan yanlış zaten değerleyerek kendini yükseltti işin içinden nasıl çıkılır hiç anlamam

7.  Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    Sizin gibi ortaklarım oldugu için gercekten içim rahat.Teşekkürler

8. İşin içindeki ali - cengiz oyununu görmek için kör değil aynı zamanda ahmak olmalı,bu dangalaklar herkesi budalamı zannediyor.

Sayfa 792/852 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •