Sayfa 798/852 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. Garip borsacı kardeşim birleşme için tahminin nedir acaba bu konudaki fikirleriniz nedir

2.  Alıntı Originally Posted by Aceleci Yazıyı Oku
    Garip borsacı kardeşim birleşme için tahminin nedir acaba bu konudaki fikirleriniz nedir
    Kipa yatirimcisinin magduriyeti tartisilmaz bakalim spk patronlarami calisacak. onay verecek cesaretli vatandas dusmani soyguncu varmi görecez hepberaber.dostum.

asla ytd deil kendi hayali fikir ve dusuncelerimdir.dogruluk payi olmayabilirde.yazımla hisse alip satan enayidir.

3. Yazımda zaten açıkça belirttim, birleşme kolaylaştırılmış usulde olacak bu yüzden genelkurul yapılmayacak, tebliği yorumlarken tartışılır hale geliyor. Buradaki mantık şu , birleşmeye esas olunacak bilançoyu 6 ay geçemez demek bu altı ay içerisinde şirketlerin bilançolarında önemli değişmeler olabilir ve dengeler değişebilir.(örneğin bizim durumumuzda Migrosun 650 milyon Euro açık pozisyonu yüzünden bu altı aydaMigrosun özkaynaklarında ciddi erime oluştu, denge zaten Kipa lehine gelişiyor bu yüzden altı aylık bilançoların tekrardan esas alınıp yapılması gibi) Bu tebliğ zaman aşınımında temel verilerde oluşabilecek gelişmeleri de daha hakkaniyetli bir biçimde değerlemek için yazılmış. Bu durumda bana göre Haziran sonu süreç tamamlandı, bundan sonra altı aylık bilançolar esas alınmalı.

Şimdi sizlere çok daha önemli bir konuya dikkat çekmek istiyorum...
    Yalan haber yayıp bunu sermaye piyasalarında kullanıp çıkar saplamak MANİPÜLASYONDUR... Bu konuda hemfikiriz...
    Peki Şirketin gerçek olan ve yatırımcı kararlarını etkilemesi kaçınılmaz olan bir haberi saklaması, gizli tutması ve ısrarla Kapta haber yapmaması ayrıca MANİPÜLASYON değilmi....

4.  Alıntı Originally Posted by garip_borsacı Yazıyı Oku
    Dostum tebligi iyi anlamamisin o 6 ay genel kurulla alakali .ne diyo iyi oku genel kurul tarihi 4. Ayin basi ile 8. Ayin sonu olan sirketler 12 ayliklarla birlesme yapar.bunlarin disinda genel kurul yapcaklar en az 6 ayliklarla diyor.haziranda surec bitmis olsa coktan haber yaparlardi .ciddi isler bunlar haber yapmasi lazim kap haberi.ha sizde genel kurul onayi yoksa o zaman agustosa kadarmi olur bilemem.ama bizde genel kurul onayi sarti var ve genel kuruldan 30 gun once evrak yayinlama zorunlulugu var yani bizde temmuz 31 son .sizde yoksa agustos 31 e kadarmi olur.sirketi zahmet edip ararsaniz solerler zaten.haziran son muhabbeti olsaydi sirket haber yapardi basvurumuz sonuc alamadi gibi.
    TTK madde 144

c) Ara bilanço
    MADDE 144- (1) Birleşme sözleşmesinin imzalandığı tarih ile bilanço günü arasında altı
    aydan fazla zaman geçmişse
    veya son bilançonun çıkarılmasından sonra, birleşmeye katılan
    şirketlerin malvarlıklarında önemli değişiklikler meydana gelmişse, birleşmeye katılan şirketler
    bir ara bilanço çıkarmak zorundadır

yani basitçe süre bitti kanunen bilançolar değerleme raporunda değişmek zorunda

5.  Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    Yazımda zaten açıkça belirttim, birleşme kolaylaştırılmış usulde olacak bu yüzden genelkurul yapılmayacak, tebliği yorumlarken tartışılır hale geliyor. Buradaki mantık şu , birleşmeye esas olunacak bilançoyu 6 ay geçemez demek bu altı ay içerisinde şirketlerin bilançolarında önemli değişmeler olabilir ve dengeler değişebilir.(örneğin bizim durumumuzda Migrosun 650 milyon Euro açık pozisyonu yüzünden bu altı aydaMigrosun özkaynaklarında ciddi erime oluştu, denge zaten Kipa lehine gelişiyor bu yüzden altı aylık bilançoların tekrardan esas alınıp yapılması gibi) Bu tebliğ zaman aşınımında temel verilerde oluşabilecek gelişmeleri de daha hakkaniyetli bir biçimde değerlemek için yazılmış. Bu durumda bana göre Haziran sonu süreç tamamlandı, bundan sonra altı aylık bilançolar esas alınmalı.

Şimdi sizlere çok daha önemli bir konuya dikkat çekmek istiyorum...
    Yalan haber yayıp bunu sermaye piyasalarında kullanıp çıkar saplamak MANİPÜLASYONDUR... Bu konuda hemfikiriz...
    Peki Şirketin gerçek olan ve yatırımcı kararlarını etkilemesi kaçınılmaz olan bir haberi saklaması, gizli tutması ve ısrarla Kapta haber yapmaması ayrıca MANİPÜLASYON değilmi....
    Sana göre tamamlandi.ama spk ya gore kanuna gore surec tamamlanmadi.bizde anel telekomcular olarak bekliyoz ve sirkete ve 50 kisiye ayrica daha onceki basvuralar onaylananlar ornegine bakiyoruz surec bitmemis.şirketini ara sor öğren madem öle spk ya yaz yada spk yi telefonla ara sor.sirketin birlesme suresi gecti haber yapmiyo diye şikayet et bakalim ne dicekler.dediğine gore bizimde bitmis olmasi gerek 6 ay gecti nede olsa 12 ayliklardan.bu dedigini kanitlarsan uygulatirsan minnettar oluruz.dostum nettur nisanda basvurmus temmuzda onay gelmis 12 ayliklarla cemas usasta ayni.deeigin gibi olsa haziranda surecin bitmesi lazimdi neden temmuz 30 da onay geliyo

asla ytd deil kendi hayali fikir ve dusuncelerimdir.dogruluk payi olmayabilirde.yazımla hisse alip satan enayidir.

6.  Alıntı Originally Posted by izmirli Yazıyı Oku
    TTK madde 144

c) Ara bilanço
    MADDE 144- (1) Birleşme sözleşmesinin imzalandığı tarih ile bilanço günü arasında altı
    aydan fazla zaman geçmişse
    veya son bilançonun çıkarılmasından sonra, birleşmeye katılan
    şirketlerin malvarlıklarında önemli değişiklikler meydana gelmişse, birleşmeye katılan şirketler
    bir ara bilanço çıkarmak zorundadır

yani basitçe süre bitti kanunen bilançolar değerleme raporunda değişmek zorunda
    birleşme sözleşmesinin imzalandığı tarih nisan 18 6 ay geçmemiş ki yıllık bilanço ile geçse spk ya başvurmadan yeniden ara bilanço çıkararak başvururdu benmi yanlış yorumluyorum

7.  Alıntı Originally Posted by borsacı1 Yazıyı Oku
    birleşme sözleşmesinin imzalandığı tarih nisan 18 6 ay geçmemiş ki yıllık bilanço ile geçse spk ya başvurmadan yeniden ara bilanço çıkararak başvururdu benmi yanlış yorumluyorum
    O bahsettiğiniz tarihte karar alındı ve spk ya onay için başvuruldu.

Ben sözleşme imzalanması spk dan gelecek kararın onayından sonra olacağını belirtmek istedim.

BU arada ara bilanço sunmamalarının nedeni sürecin beklentilerinin üzerinde uzaması sorgulanması bakalım göreceğiz neler olacak umarım yatırımcılar lehine olur.

8. [QUOTE=izmirli;2404688]O bahsettiğiniz tarihte karar alındı ve spk ya onay için başvuruldu.

Ben sözleşme imzalanması spk dan gelecek kararın onayından sonra olacağını belirtmek istedim.

BU arada ara bilanço sunmamalarının nedeni sürecin beklentilerinin üzerinde uzaması sorgulanması bakalım göreceğiz neler olacak umarım yatırımcılar lehine olur.[/QUOTE
    uzaması ve yeni bilanço gelse baştan mı başlayacağız 25.04.2018 deki başvuru kaptaki birleşme sözleşmesi onaylanmış

Sayfa 798/852 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •