Sayfa 641/852 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. Burada sorulari toparliyabiliriz

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by alpaykaptan Yazıyı Oku
    Birlesme 1 haziran diye duydum az kaldi artik zaman daraldi her yol denenecek bence milleti dokmek icin. Benim tahminim 2 kipaya 1 migros ama kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir.
    Bence 1 kipaya 4 migros verirler. Hisse 100 lira olmalı. . Ne kullanıyorsanız bana da söyleyin. Bu neyin kafası. İnşallah kimse mağdur olmaz ama 2 kipa da 1 migros etmez yani

SM-J710GN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Sana yalan borcum yok bu bir. Siz gibi her boka yorum yapmıyoruz bu iki. Kimin kim olduğunu bilmeden yorum yapma adamında asabını bozma bu üç. Teşkilât bilmem ne diye bütün üstadları kaçırdınız akbaba sürüleri buda dört. Şimdi yönetici beni kovabilir nasılsa 5 yorumum varmış.

4. KIPA-GÜN-GBPTRY-LOG-22.04.2018-ŞŞ.jpg
    Bu topikte 1-2 paylaşım dışında pek yorum yapmadım.Ben teknik açıdan bakarım.Temel yönden yeterince paylaşım var.Sterlin bazında bir grafik hazırladım.Altta 3.02 TL 3.19 civarında destekleri var.Üstte ise 1 sterlin civarında bir direnç.Kur farkına göre değişimler olabilir.Şu andaki kura göre 3.02 desteği var ve düz hesap 3 TL altı STOP.
    Ben grafiğin destek ve dirençlerini yazdım,AL-SAT tavsiyesi asla yok...

5.  Alıntı Originally Posted by erdem06 Yazıyı Oku
    Kipa da migros da defter değerinin yaklaşık 3 katından işlem gören hisseler, ki migrosun son bilançoda defter değerindeki artışı değerleme artışı sağladı. kipanın hisse sayısı yani ödenmiş sermayesi migrosa göre çok fazla bu handikap yaratıyo ama fiili dolaşım da migrostan düşük, onun için spekülatif işlemlere gebe olması da çok normal, diğer kağıtlarla pek karşılaştırmamalı diye düşünüyorum.

Bu kurumun raporundaki sonuca yukarıda bi arkadaş yok ebesinin diğerek en içten yorumu yapmış Tabiki spk bunu kabul eder mi etmez mi bilinmez. Diyelim ki spk bu olmaz derse nasıl bi yol olabilir, ona örnek olsun diye bi hesap yaptım, yanlışlar içerebilir sadece örnek olsun diye.

1) Birleşme oranı: Devralacak şirketin özvarlığı / Toplam özvarlık
    1.470.494.000 / 2.820.940.000 = 0,521

2) Sermaye arttırım tutarı: Devralacak şirket sermayesi / Birleşme oranı
    178.000.000 / 0,521 = 341.650.671

3) Değiş tokuş ölçüsü: Sermaye arttırım tutarı / Devralınacak şirketin sermayesi
    341.650.671 / 1.332.682.000 = 0,256 (birleşme oranı ve değiş tokuş ölçüsü karıştırılmamalı)

Yani buna göre örneğin sonucu migrosun yeni sermayesi 519.650.671 tl ve 1 lot kipaya 0,256 lot migros.

Bu da bi hesap mesela, ama spknın nasıl bi tutum sergileyeceğini kestirmek mümkün değil tabi.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Sayın erdem06,yaptığınız hesap ve yorumlar çok dikkatimi çekti.Elinize sağlık..

6. Bir yıl önce birilerinin hissesi için el altından hisse başına 10 tl verelim ver diyen Migros ne oldu da şuan hisse üç kuruşa düştü diye soracaklardır raad olun.

7.  Alıntı Originally Posted by samancı Yazıyı Oku
    Sana yalan borcum yok bu bir. Siz gibi her boka yorum yapmıyoruz bu iki. Kimin kim olduğunu bilmeden yorum yapma adamında asabını bozma bu üç. Teşkilât bilmem ne diye bütün üstadları kaçırdınız akbaba sürüleri buda dört. Şimdi yönetici beni kovabilir nasılsa 5 yorumum varmış.
    Ne oldu zorunamı gitti.?
    O zaman yazdılarına dikkat edeceksin.!!!
    Sizin kim olduğunuzla hiç mi hiç ilgilenmiyorum.
    Yazılarımın sizi rahatsız ettigini belirtmişsiniz. Olabilir.
    Kendi payıma şimdiye kadar kimsenin yancısı olmadım. Olmamda.
    Asla Yatırım tavsiyesi degildir

8.  Alıntı Originally Posted by maslahat Yazıyı Oku
    Ne oldu zorunamı gitti.?
    O zaman yazdılarına dikkat edeceksin.!!!
    Sizin kim olduğunuzla hiç mi hiç ilgilenmiyorum.
    Yazılarımın sizi rahatsız ettigini belirtmişsiniz. Olabilir.
    Kendi payıma şimdiye kadar kimsenin yancısı olmadım. Olmamda.
    Asla Yatırım tavsiyesi degildir
    Kardeş yalnız yapılan her yoruma cevap veriyorsun hisse 4,20 üzerindeyken gaplar ne olacak diye sordum aslında ben gap kapanmadan gitmeyeceğini tahmin ediyordum maksat milletin kulağına kar suyu kaçırmak istedim atlamasınlar 4,20-4,30 arası diye
    Ama sen hemen cevabı vermişsin kül halinde devrolan firmada gap lara kim bakar diye
    Şimdi anladın mı kim bakar kim bakmaz diye
    Gidecekse bundan sonra gidebilir tabi aşağıda gap varmı yokmu bilmem elimde şuan hisse yok ama tekrar alacam hareket edeceğini düşünüyorum 15 kademe zararım var onu almam gerek
    Bu forumda yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir,yazdıklarımdan kesinlikle etkilenmeyiniz,yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz

Sayfa 641/852 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •