Sayfa 830/852 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. O zaman ayrilma akcesini kullanip dava acilacaksa dahil olmak üzere gelismeleri takip edeceğiz.
     Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    Haklarınız 20 Tmmuz SPK kararından itibaren saklıdır. Elbette ayrılma akçesi formu doldurulup kullanmak ta haktır. TTK 191 hükmüne göre açılacak tazminat ve alacak davasında hak sahibi olmak için SPK kararının ertesinde MKK kaydında hissenizin olması yeterli.
    Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    Haklarınız 20 Tmmuz SPK kararından itibaren saklıdır. Elbette ayrılma akçesi formu doldurulup kullanmak ta haktır. TTK 191 hükmüne göre açılacak tazminat ve alacak davasında hak sahibi olmak için SPK kararının ertesinde MKK kaydında hissenizin olması yeterli.
    diyorsunuzki spk öncesi elinde olupta spk kararı sonrası satanda eğer farklı bir fiyat çıkarsa hak talebi için mahkemeyle isteyebilir birde birleşme kararı alınması işin bitmiş olmasıyla genel kurul iptali davasının ne alakası olacak

3. Arkadaşlar başvuran varmı bilmiyorum ama 2.56 fiyatının Kipa için değil, 0.6 çarpanla dönüştürülmüş Migros hissesine verileceği durumu söz konusu olduğunu söyledi aracı kurumu, yani on bin Kipa’nı 600 lot migrasa çevirip öyle 2,56 ile çarpıyorlarmış , böyle bir ihtimal var mı? Öyle ise ayrılma akçesi değil, katletme akçesi olur, gerçi işyatırım ve aracı kurumlar dahil kimse bişey bilmiyor, Migros yatırımcı ilişkilerine ulaşmak ise imkansız

4. [QUOTE=JAN72;2592816]Arkadaşlar başvuran varmı bilmiyorum ama 2.56 fiyatının Kipa için değil, 0.6 çarpanla dönüştürülmüş Migros hissesine verileceği durumu söz konusu olduğunu söyledi aracı kurumu, yani on bin Kipa’nı 600 lot migrasa çevirip öyle 2,56 ile çarpıyorlarmış , böyle bir ihtimal var mı? Öyle ise ayrılma akçesi değil, katletme akçesi olur, gerçi işyatırım ve aracı kurumlar dahil kimse bişey bilmiyor, Migros yatırımcı ilişkilerine ulaşmak ise imkansız[/QUO
    geçen hafta twetter da bir arkadaş yazmıştı kipa payları migros olacak diye ben cuma 2.52 den satıp çıkmıştım inşallah yanılmıştır.

***KIPA* *MGROS*** BORSA İSTANBUL A.Ş.( Kottan Çıkarma/İşlem Görmekten Men Etme

***KIPA******MGROS*** BORSA İSTANBUL A.Ş.( Kottan Çıkarma/İşlem Görmekten Men Etme )

İlgili Şirketler [KIPA, MGROS]
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Kottan Çıkarma/İşlem Görmekten Men Etme

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    31/07/2018
    Bildirim İçeriği

Şirket Unvanı
    Kipa Ticaret A.Ş. / Migros Ticaret A.Ş.
    Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    31/08/2018
    Kottan Çıkarma/İşlem Görmekten Men Etme Tarihi
    03/09/2018
    Açıklamalar

Kipa Ticaret A.Ş.'nin (Kipa) Migros Ticaret A.Ş.'ye (Migros) devrolması ile ilgili olarak Borsamız tarafından 31/07/2018 tarihinde, Kipa ortaklarına verilecek Migros paylarının dağıtım tarihinde Borsamız kotunda bulunan Kipa paylarının Kotasyon Yönergesinin 23. maddesinin 1. fıkrasının (ç) bendi kapsamında kottan çıkarılacağı kamuya duyurulmuştu.
    Bu çerçevede, Migros tarafından 31/08/2018 tarihli özel durum açıklaması ile ilan edilmiş pay dağıtım tarihi olan 03/09/2018 tarihinde, aynı zamanda Kipa payları da Borsa kotundan çıkarılmış olacağından, Kipa payları 03/09/2018 (dahil) tarihinden itibaren işlem görmeyecektir

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/705806

BIST

(31/08/2018 - 16:54:35)

***KIPA* *MGROS*** BORSA İSTANBUL A.Ş.( Özsermaye Hallerine İlişkin Borsa Duyurusu

***KIPA******MGROS*** BORSA İSTANBUL A.Ş.( Özsermaye Hallerine İlişkin Borsa Duyurusu )

İlgili Şirketler [MGROS, KIPA]
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özsermaye Hallerine İlişkin Borsa Duyurusu

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Migros Ticaret'in, Kipa Ticaret'i devralmasına ilişkin pay dağıtım işlemlerinin 03.09.2018 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek olması nedeniyle
    -24.11.2015 tarih ve 2015/116 sayılı "Özsermaye Hallerinde Payların Teorik/Referans Fiyatlarının Belirlenmesi" konulu düzenlemenin 7.1. maddesine göre Migros Ticaret payları için referans fiyat 13,974 TL'dir.
    -03.09.2018 tarihinden itibaren BIST Pay Endekslerinin hesaplanmasında Migros Ticaret'in paylarının sayısı 181.054.233, fiili dolaşımdaki pay oranı ise % 36 olarak dikkate alınacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/705875

BIST

(31/08/2018 - 19:02:55)

7. KURUM BİLGİLENDİRMESİ...
    -KIPA 31/08/2018 Tarihi itibariyle BIST te işlem görmesi sonlandırılmış ve 0.06045 oranla MGROS payına gönüştürülmesine karar verilmiştir. Bu bağlamda Şirket KIPA payı olan ortaklara 1 * 2.56 Krş dan ayrılma hakkı tanımıştır.
    KIPA payları MKK da 05/09/2018 tarihinde 0.06045 oranla MGROS payına dönüşmüş olacaktır. Müşterilerimizden gelecek ayrılma hakkı talepleri ilgili kuruma dönüşmüş oranda MGROS payı olarak virman yapılacak ama ödeme dönüşmeden önceki KIPa payı karşılığı (2.56) ödeme yapılacaktır.

- Ayrılma Hakkı Tarihi: 03/09/2018 – 14/09/2018

- Ayrılma hakkını kullanmak isteyen müşterileriniz ekteki ayrılma hakkı formunu dolduracaklar, Formlar kimlik fotokopisi ile eBA Eft Virman (Hisse-Tahvil-Fon-Nakit) menüsüne girilecektir.

- Şu anki MGROS payının BİST teki işlem fiyatı ile Ayrılma hakkı fiyatı arasında ciddi fiyat farkı bulunmaktadır. Müşterilerinizin madur olmaması için Ayrılma hakkı hususunda bilgilendirilmesini rica ederiz.

8.  Alıntı Originally Posted by borsacı1 Yazıyı Oku
    diyorsunuzki spk öncesi elinde olupta spk kararı sonrası satanda eğer farklı bir fiyat çıkarsa hak talebi için mahkemeyle isteyebilir birde birleşme kararı alınması işin bitmiş olmasıyla genel kurul iptali davasının ne alakası olacak
    Hepsi birbirini tamamlayan unsurlar....Asıl dava TTK 191 hükmü gereği ve yöneticiler hakkında sorumluluk davaları....

Sayfa 830/852 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •