Sayfa 261/633 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon
Arama sonucu : 5064 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Dostum yanlış anlamada kağıda aşık olma, 330 tlden ilk tavandan aldım bugun komple cıktım allah bereket versın karı yaptım. bölünmeye gelınce rakam duz olsun dıye soyluyorum 750 tlden bolunse ana kagıt 100 tl dusecek ruchan 650 tl olacak nerde bunun esprısı ayrıca rahat ol brut takastan cıkmasına vakit var bedelli spk acıklanana kadar yıne 400 tl ıner cıkar...
    afyon cımeno bedellı acıkladıktan sonra 50 lerden 150 ye oradan 6 tl ye bolunup 30 tl ye gıtmıstı.
    hıc unutmam hıssenıze asık olmayın dedıler hergun ıstısnasız.
    12 lırada cıkıp gıttım 30 lıraya kadar gıttı.oysa benım hedefım 20 lıraydı....

asık olmuyorum uyarın ıcın tesekkur ederım.1 kere olur o aşık olma dıyenlerın sozunu dinlemek.
    uyarın ıcın tekrar tesekkurler.

2. hısse artarken hıssenın gercek degerlerı yada hıssenın pahalı oldugunu vb vb vb yazmaya baslayan arkadaslar
    teşekkurler...

3.  Alıntı Originally Posted by nana Yazıyı Oku
    Bir nebze örnek olsun diye, Geçen yıl Hektaş bedelli yapmıştı.. Daha düşük fiyat, daha düşük bedelli oranı.. Öncesi primini saymıyorum, 10,42 den referans fiyat (bölğndükten sonra 6,07 ye tekabül ediyordu..)

6.07 den başlayan hikaye Bölünme gerçekleştiğinde (14 Kasım 2019) 6,50 ler civarı idi..
    Aralık başında 7,50
    Bugün 14,82 arkadaşlar..

Bölünmeden önceki fiyatını da koydu geçti..
    Naçizane bilgilendirme, YTD.. Hayırlısıyla
    Hekts la bunu bir tutman coknikginc bol şans size

4.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    Hekts la bunu bir tutman coknikginc bol şans size
    Üstat, her şirket kendine münhasırdır ve özelliklidir.. Ve şirketler Kar etmek, büyümek için sermayelendirilmiş oluşumlardır.
    Kısaca Kent ve Hektaş kıyaslarsam..

2020 nin ilk 3 ayında..

CİRO VE KAR :
    Hektaş cirosu 269 milyon, Karı 67 milyon..
    Kent cirosu 343 milyon, karı 77 milyon..

ÖZKAYNAK :
    Hektaş yaklaşık 500 milyon, KENT de buna yakın özkaynağa sahip..
    Ama Kent Gıda'nın şöyle bir artısı var.. İlave bedelli sermaye artışı süreciyle özkaynak yaklaşık 700 milyon civarına gelecek..
    Sonuç: Yatırım.. Üretim.. Ciro.. İhracat.. Büyüme..
    Hiçkimseye yatırım tavsiyesi değildir ayrıca.. Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by nana Yazıyı Oku
    Bir nebze örnek olsun diye, Geçen yıl Hektaş bedelli yapmıştı.. Daha düşük fiyat, daha düşük bedelli oranı.. Öncesi primini saymıyorum, 10,42 den referans fiyat (bölğndükten sonra 6,07 ye tekabül ediyordu..)

6.07 den başlayan hikaye Bölünme gerçekleştiğinde (14 Kasım 2019) 6,50 ler civarı idi..
    Aralık başında 7,50
    Bugün 14,82 arkadaşlar..

Bölünmeden önceki fiyatını da koydu geçti..
    Naçizane bilgilendirme, YTD.. Hayırlısıyla
    Bir başka hissenin nereden nereye gittiğinin hiçbir önemi yok. Önemli olan yatırım yaptığınız şirkete kaç lira değerden ortak olduğunuz. Birincisi Kent Gıda için 15 milyar lira piyasa değerini makul buluyorsanız yatırım yaparsınız. İkincisi kaç lira değeri olursa olsun hissenin gideceğini düşünürseniz alım yapabilirsiniz. Birincisine bu işten az çok anlayan kimse makul diyemez. İkincisi de genelde hüsranla sonuçlanır.

6.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bir başka hissenin nereden nereye gittiğinin hiçbir önemi yok. Önemli olan yatırım yaptığınız şirkete kaç lira değerden ortak olduğunuz. Birincisi Kent Gıda için 15 milyar lira piyasa değerini makul buluyorsanız yatırım yaparsınız. İkincisi kaç lira değeri olursa olsun hissenin gideceğini düşünürseniz alım yapabilirsiniz. Birincisine bu işten az çok anlayan kimse makul diyemez. İkincisi de genelde hüsranla sonuçlanır.
    Piyasa Değeri(TL)13.723.820.250 Özsermaye(TL)*461.381.088 Sermaye(TL)28.977.661 Net Kar(TL)24.668.715 Dönem:** 2019-12

GİDİYOR İŞTE ŞİMDİLİK.

7.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Piyasa Değeri(TL)13.723.820.250 Özsermaye(TL)*461.381.088 Sermaye(TL)28.977.661 Net Kar(TL)24.668.715 Dönem:** 2019-12

GİDİYOR İŞTE ŞİMDİLİK.
    Teşekkürler ancak şu nokta önemli

Özkaynak yaklaşık 500 milyon
    Şimdiki bedelli süreciyle kasaya nakden girecek bedelli ile birlikte yaklaşık 700 milyonluk bir ÖZKAYNAĞA ulaşması, karşılığında özellikle ihracatı fevkalade arttıracak satışların altyapısına yatırım yapılıyor olması (2020 ilk 3 ayında sadece yurtdışı satışı 112 milyon).. Piyasada az sayıda hisse olması nedeniyle formulize edilmiş piyada değeri budur demek te tam yerine oturmuyor bana göre.. Tabii burası borsa.. Beklentiyle hareket eden bir piyasa.. Fikirleriniz, katkılarınız için teşekkür ediyorum, hayırlısıyla.. Hiç kimseye YTD

8.  Alıntı Originally Posted by nana Yazıyı Oku
    teşekkürler ancak şu nokta önemli

özkaynak yaklaşık 500 milyon
    şimdiki bedelli süreciyle kasaya nakden girecek bedelli ile birlikte yaklaşık 700 milyonluk bir özkaynağa ulaşması, karşılığında özellikle ihracatı fevkalade arttıracak satışların altyapısına yatırım yapılıyor olması (2020 ilk 3 ayında sadece yurtdışı satışı 112 milyon).. Piyasada az sayıda hisse olması nedeniyle formulize edilmiş piyada değeri budur demek te tam yerine oturmuyor bana göre.. Tabii burası borsa.. Beklentiyle hareket eden bir piyasa.. Fikirleriniz, katkılarınız için teşekkür ediyorum, hayırlısıyla.. Hiç kimseye ytd
    rica ederim
    hisse sadece gidiyor diye alınmamalı
    öz sermaye dediğiniz rakama ulaştığında bile 20 katı değerde işlem görüyor olacak fiyat böyle kalmışsa
    0.30 pd/dd fiyatlarda sürünen firmalar mevcutken böyle hisseleri almak sonucuna katlanacağım demektir,
    yalnız bir gerçek var ki
    kent gıda kendi özelinde bir şekilde çok yüksek değerlerde işlem görüyor, makul bir sebebi bence yok.

Sayfa 261/633 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •