Sayfa 369/633 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon
Arama sonucu : 5064 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

1. Rüçhan'da marj daha geniş dostum. İlk gün serbest marj daha sonraki günlerde %50 fiyat marjı uygulanıyor. O nedenle hızını almış bir R'ye E'nin yaklaşma ihtimali yok Tabi piyasada nasıl fiyatlanacak bilmiyoruz. Marj üzerinden konuşuyoruz yanlış olmasın

2. SPK Yaktı Milleti.

İnsanların Bir Çoğu, Diğer Forumlada Okuyoruz (!)

Sermaye Artırımını Kasten Onaylamadıklarını, Tahtacının Yukarıdan Sattıklarını Alttan Alabilsin Diye Spk İçindeki Bazı Kişilerin Dolaylı Destek Olduğunu Düşünüyor.

KY Göz Göre Göre Yem Ediliyor Diyenler Var.

Genel Algı Bu Yönde Malesef.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by Komplo_Teorisyeni Yazıyı Oku
    SPK Yaktı Milleti.

İnsanların Bir Çoğu, Diğer Forumlada Okuyoruz (!)

Sermaye Artırımını Kasten Onaylamadıklarını, Tahtacının Yukarıdan Sattıklarını Alttan Alabilsin Diye Spk İçindeki Bazı Kişilerin Dolaylı Destek Olduğunu Düşünüyor.

KY Göz Göre Göre Yem Ediliyor Diyenler Var.

Genel Algı Bu Yönde Malesef.
    beklenti daha oluşmadı satanın beynı ... ayrıca endex e bak savaş cıksa bu kadar düşmez! hangı hısseyı alırsan elınde kalıyor bu fıyattan satan ky değil buna emınım spek abımız son sanıyede kalın lotları yazıyordur , ky panık ıle kaptırabılır. ama relax olun dıyorum kanıklemeyın... yol harıtamız aslında çok basit...
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

Bölünmüş halde E daha cazip olmaz mı

Borsada fiyat yoktur , trend vardır.Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by mavideniz000 Yazıyı Oku
    Bölünmüş halde E daha cazip olmaz mı

Borsada fiyat yoktur , trend vardır.Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Bu konuda herkes şunu söylüyor R SERBEST MARJ OLACAK VE DIGER GUNLER %50 MARJ OLACAK SİZCE HANGİSİ DAHA CAZİP OLUR?
    BİDE HALKA ACIKLIK KONUSUNU UNUTMAMAK LAZIM.
    Namık Kemal

Alıntı Originally Posted by Sierramaestra Yazıyı Oku
    Kentin piyasa değerinin basında ve sosyal medyada olması gerektiğinden çok daha yüksek olduğu algısı nedeni ile SPK tarafından tırpanlandığı, başka bir değişle SPK'nın küçük yatırımcıya bile bile, göre göre tokat attığı çok aşikar. Burada halka açıklık oranı % 0,54 ve piyasada sadece 156874 adet lot olduğundan, firmanın piyasa değerinin sadece borsaya kote 156874 lot üzerinden hesaplanmasının doğru olmadığından ve bu sakat hesaplamaya dayanarak Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından daha değerli olması normal değil şeklinde yanlış bir algı yaratılması konusunu deşmeyeceğim. Anlata anlata dilimizde tüy bitti. Adamlar ezber bozmuyor. Biz şimdi olana bakalım. Hisse 1580 seviyesine geldi. Yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın ama ben bedelli onayının gelmemesi halinde 2 yada 3 dip daha göreceği inancındayım. Burada sorulması gereken soru şu: İndiği noktada bedelli onayı gelirse hisse buna nasıl tepki verir? Düşmeye devam eder, %659 bedelli tahtayı oynatmaz, hatta daha da düşürür diyen "üstatlar" devamını okumadan alttaki mesaja geçebilir. Ben bedelli onayının tahtayı tekrar hareketlendireceğini düşünüyorum. Hisse Salı günü dip olup 1151 e gerilese dahi bedelli onayı gelmesi halinde yine 2000 bandını yakın hedef olarak önüne koyar. (kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Tavsiye verecek boyutta bir bilgim yada yetkim yok)
    2. nokta bilanço konusu. 10 Ağustosta açıklanmasını beklediğimiz bilanço ne kadar iyi gelirse gelsin tahtaya etkisi olmaz diyen diğer "üstatlarda" bundan sonrasını okumasın lütfen. İyi bir bilanço BİST'te her zaman tahtaya yansır. Ama sizin istediğiniz ölçüde yansır ama sizin beklentilerinizin altında bir oranda yansır ama biz tahtada bilançonun etkisini görürüz. İlk dönem bilançodaki rekor kar rakamının daha iyi halini 2. dönem bilançoda görürsek eğer haftaya farklı şeyler konuşuruz emin olun.
    Bedelli ve bilançoyu bir kenara bırakıp orta vadeli düşünürsek de karşımızda şöyle bir tablo var: Şirket cirosunun %24 ü ihracata gidiyor şuan. Yapımı başlanan ve bedelli onayı sonrasında hızlacağını tahmin ettiğimiz yaklaşık 50 milyon dolarlık Kuzey Amerika pazarına şeker üretecek olan tesisle birlikte ciro ve ihracat rakamları ve dolayısıyla karlılığı mevcut durumun çok daha üzerine çıkacaktır. Dolardaki tırmanışı da ek bir unsur olarak düşünerek ihracat rakamının artışı tahtayı etkilemez diyen kalan son üstatlarda bu noktada çıkış yapabilir.
    Bütün bunların ışığında ben 2675TL yi gördüğüm hissemi öyle 800 e 1000 e vermeyeceğim. Bedelli başvurusunun duyurulduğu ilk gün hisseyi aldım hala taşıyorum. Bugün değilse bedellide, bedellide değilse orta vadede seve seve bunu fiyatlayacak bu tahta. Piyasa değeri ister 5milyar TL gözüksün ister 500milyar TL gözüksün. Hisseye talep varsa o hissede fiyat artar. Sen istediğin kadar baskıla, istediğin cezayı istediğin sürede uygula. Arz talep dengesi fiyatı belirler.Daha önceki dönemde benzer onlarca hissede piyasa değerinden yada F/K değerinden bağımsız hisse tahtada alıcı budu bulmayada devam ediyor. Bu düz Aristo mantığı BİST'te işleseydi şuan F/K oranı yüksek olan her kağıt düşer, piyasa değeri beklentinin altında olan her hissede yükseliş trendinde olurdu. Ama böyle bir şeyi yaşamıyoruz borsada.
    KENT'in KOÇ Holding'in 43 milyar TL lik piyasa değerini aştığını söyleyen (yada farklı firmalarla karşılaştıran) arkadaşlar öncelikle KOÇ holdingin gerçekten bu paraya satılıp satılamayacağını bir düşünsün sonra neye göre ucuz yada pahalı olduğuna öyle karar versinler. Git al bakalım KOÇ'u alabiliyormusun 43 Milyar'a. Değil üretim tesislerini, gayrimenkukul ve menkullerini.KOÇ markasının altındaki şirketlerin isim hakkını bile alamazsın belki o paralara. O zaman Kent'in pahalılığını değil Türkiye'de hisselerin neden ucuz olduğunu sorgulayacaksın. O noktada da SPK gibi Küçük yatırımcı düşmanı bir kurumun varlığı ile borsanın kumar merkezi gibi algılanmasında payı olanları sorgulayacaksın. Bunu siyasi partizanlıktan sıyrılarak yapacaksın hemde. İnsanlar hadi Kent'i geçtim Tüpraş'dan hisse alıp Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşuna ortak olmaya korkar hale geldi. KENT'in piyasa değerini değil yatımcımızı bu kafaya sürükleyen siyasi yada ekonomik nedenler nedir onun üzerine kafa yorun. Galip gibi Cem gibi spekülatörler yıllardır ekmek yiyor bu piyasada. Bu adamların önlenemez piyasa bozucu faaliyetlerinin altında yatan nedenleri, bu adamların siyasi bağlantılarını vs yi bir sorgulayın derim.
    Ezcümle; bende öyle 500 e 1000 e satılacak tek bir lot bile yok. Günü geldiğinde elimdeki 162 lotu senin SPK gücüyle bizi sürükledikleri taban fiyatlardan değil paşalar gibi "kendi istediğim, uygun gördüğüm" noktadan satacağım. Bu yazıda tarihe bir not olarak burada kalsın.
    Herkese bol kazançlar. Selamlar sevgiler.

Ayakları yere basan analizlerden birisi daha Kent Forumda. Bu arada 120. sayfalarda kalan Tüpraş Forum sayfasını 3e katlayan KENT FORUM sayfası 500lere adım atıyor.
    Benim eklemek isteğim husus ise; döviz fiyatlarına bağlı Bist endeksindeki aşağı inişin de payı var .Unutmamak istediğim şey maliyetim sıfır iken beklemek zor oluyor ama bekliyorum.Sormak istediğim şey SINIRSIZ MARJ ilk günde aşağı yönlü de olabilir mi YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by mgus Yazıyı Oku
    ayakları yere basan analizlerden birisi daha kent forumda. Bu arada 120. Sayfalarda kalan tüpraş forum sayfasını 3e katlayan kent forum sayfası 500lere adım atıyor.
    Benim eklemek isteğim husus ise; döviz fiyatlarına bağlı bist endeksindeki aşağı inişin de payı var .unutmamak istediğim şey maliyetim sıfır iken beklemek zor oluyor ama bekliyorum.sormak istediğim şey sınırsız marj ilk günde aşağı yönlü de olabilir mi ytd
    olabilir fakat kim bacagına sıkmak ister ki?
    Not: 751 lot tabandan alınmış
    Namık Kemal

8.  Alıntı Originally Posted by mgus Yazıyı Oku
    ayakları yere basan analizlerden birisi daha kent forumda. Bu arada 120. Sayfalarda kalan tüpraş forum sayfasını 3e katlayan kent forum sayfası 500lere adım atıyor.
    Benim eklemek isteğim husus ise; döviz fiyatlarına bağlı bist endeksindeki aşağı inişin de payı var .unutmamak istediğim şey maliyetim sıfır iken beklemek zor oluyor ama bekliyorum.sormak istediğim şey sınırsız marj ilk günde aşağı yönlü de olabilir mi ytd
    asagı ve yukarı yonlu olabılır.asagı yonlu olursa 1 tl odeyerek alınıyor sıkıntı olmuyor.ama genel hatlarıyla bu tur yuksek borsa degerlı hısselerde ruchanları yukarı kaldırıp 1 tl'den kendılerı almak ıstedıgı ıcın yukarı roketlıyorlar borsa fıyatını..

Tabı bu genel teammul.mevzuatla ılgılı bır durum degıl.

Sayfa 369/633 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •