Sayfa 372/633 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon
Arama sonucu : 5064 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by Dr baz Yazıyı Oku
    Bu hesap yanlış rüçhan lotu aynı kalacak tahtada yani ×6,5920 olmayacak rüçhan 156.874 adet olacak tahtada

R demek bölünen hisse demek

E demek eski hisse demektir

Rüçhan kullanımı nedir,

Bölünmeye girerek verilen payları almak demektir

Öyleyse...

Tabi bence

2. Rabbımız cıkarken ortalıkta olmayan duserken tureyenlerden kurtarsın herkesı..

Doğrudur hayırlısı şu anda tavan olan tahtadan sırf dönüşte kent alacam diye bekliyorum
     Alıntı Originally Posted by GÖKAY5 Yazıyı Oku
    r nın fıyatının bırlesme esnasında hıcbır etkısı olmaz.r ısterse 7000 tl olsun.. Eskının fıyatı kacsa ona gore bırlesme fıyatı belırlenır.

Ama mılletın elınden r' lerı yukselterek koparmak ısterler kı genelde bu yonde olmustur, ellerınde daha fazladan kent hıssesı olsun..
    Borsada fiyat yoktur , trend vardır.Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

4.  Alıntı Originally Posted by Rcevahir Yazıyı Oku
    Akbankın öz sermayesi 57 milyar piyasa deperi 24 milyar
    Ekgyo nın pd 8 milyar öz sermayesi 13 milyar

Kent 500 milyon özdermaye 46 milyar pd

Yuh boku hep altın demek ki

Kaç gün arka arkaya düşer

Ülker ile kıyaslayalım

Pd 8 milyar
    Özsermaye 4.5 milyar

İki katı

Yani takriben 1. Milyar olmalı

98 milyon zarar

Bu 38 milyon kar etmiş peki

Hımm

Kaç gün daha düşmeli ki değeni bulsun

30 gün daha mı

Eşek sudan gelinceye kadar dayak yersin bu heralde

Yazık günah ayıp ey spk suçlusun

Sayın Başkan spk nın başına merkez bankası gibi adamların yok mu kov şunları artık değiştir şu adamları tahmşnen feto kalıntıları hala orada etme kendine yazık

Düşüncrlerm sert gibi duruyor ama ky bist 30 olmadı bist 50den başka olmamalı

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Arkaşım geç bunları

Herşey temel ve teknikle açıklanmıyor,açıklanamaz da

Eğer açıklanabilsrydi

Herkes aynı hisseye girerdi

5.  Alıntı Originally Posted by Rcevahir Yazıyı Oku
    Sevinmek gülmek lazım mı

Yapmayın etmeyin

45 milyarın ne ifade ettiğini siz bilmiyonuz galiba

Çıkarken gördüm ama incelemedim

Bğr inceleyeyim dedim üzüldüm sinir krizi durumu bu.

Rabbim bu fena hırs dolu şirket sahibi insanlardan bizleri kurtarsın

Sahibi ters bize ama bizde de var bu tip insanlardan

Bakalım birlik olabilecek miyiz.

Yoksa çok fena....

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şirketin yada şirket sahibinin müdahalesi yok şirket ve süreç çok güzel yönetiliyor saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Sierramaestra Yazıyı Oku
    Kentin piyasa değerinin basında ve sosyal medyada olması gerektiğinden çok daha yüksek olduğu algısı nedeni ile SPK tarafından tırpanlandığı, başka bir değişle SPK'nın küçük yatırımcıya bile bile, göre göre tokat attığı çok aşikar. Burada halka açıklık oranı % 0,54 ve piyasada sadece 156874 adet lot olduğundan, firmanın piyasa değerinin sadece borsaya kote 156874 lot üzerinden hesaplanmasının doğru olmadığından ve bu sakat hesaplamaya dayanarak Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından daha değerli olması normal değil şeklinde yanlış bir algı yaratılması konusunu deşmeyeceğim. Anlata anlata dilimizde tüy bitti. Adamlar ezber bozmuyor. Biz şimdi olana bakalım. Hisse 1580 seviyesine geldi. Yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın ama ben bedelli onayının gelmemesi halinde 2 yada 3 dip daha göreceği inancındayım. Burada sorulması gereken soru şu: İndiği noktada bedelli onayı gelirse hisse buna nasıl tepki verir? Düşmeye devam eder, %659 bedelli tahtayı oynatmaz, hatta daha da düşürür diyen "üstatlar" devamını okumadan alttaki mesaja geçebilir. Ben bedelli onayının tahtayı tekrar hareketlendireceğini düşünüyorum. Hisse Salı günü dip olup 1151 e gerilese dahi bedelli onayı gelmesi halinde yine 2000 bandını yakın hedef olarak önüne koyar. (kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Tavsiye verecek boyutta bir bilgim yada yetkim yok)
    2. nokta bilanço konusu. 10 Ağustosta açıklanmasını beklediğimiz bilanço ne kadar iyi gelirse gelsin tahtaya etkisi olmaz diyen diğer "üstatlarda" bundan sonrasını okumasın lütfen. İyi bir bilanço BİST'te her zaman tahtaya yansır. Ama sizin istediğiniz ölçüde yansır ama sizin beklentilerinizin altında bir oranda yansır ama biz tahtada bilançonun etkisini görürüz. İlk dönem bilançodaki rekor kar rakamının daha iyi halini 2. dönem bilançoda görürsek eğer haftaya farklı şeyler konuşuruz emin olun.
    Bedelli ve bilançoyu bir kenara bırakıp orta vadeli düşünürsek de karşımızda şöyle bir tablo var: Şirket cirosunun %24 ü ihracata gidiyor şuan. Yapımı başlanan ve bedelli onayı sonrasında hızlacağını tahmin ettiğimiz yaklaşık 50 milyon dolarlık Kuzey Amerika pazarına şeker üretecek olan tesisle birlikte ciro ve ihracat rakamları ve dolayısıyla karlılığı mevcut durumun çok daha üzerine çıkacaktır. Dolardaki tırmanışı da ek bir unsur olarak düşünerek ihracat rakamının artışı tahtayı etkilemez diyen kalan son üstatlarda bu noktada çıkış yapabilir.
    Bütün bunların ışığında ben 2675TL yi gördüğüm hissemi öyle 800 e 1000 e vermeyeceğim. Bedelli başvurusunun duyurulduğu ilk gün hisseyi aldım hala taşıyorum. Bugün değilse bedellide, bedellide değilse orta vadede seve seve bunu fiyatlayacak bu tahta. Piyasa değeri ister 5milyar TL gözüksün ister 500milyar TL gözüksün. Hisseye talep varsa o hissede fiyat artar. Sen istediğin kadar baskıla, istediğin cezayı istediğin sürede uygula. Arz talep dengesi fiyatı belirler.Daha önceki dönemde benzer onlarca hissede piyasa değerinden yada F/K değerinden bağımsız hisse tahtada alıcı budu bulmayada devam ediyor. Bu düz Aristo mantığı BİST'te işleseydi şuan F/K oranı yüksek olan her kağıt düşer, piyasa değeri beklentinin altında olan her hissede yükseliş trendinde olurdu. Ama böyle bir şeyi yaşamıyoruz borsada.
    KENT'in KOÇ Holding'in 43 milyar TL lik piyasa değerini aştığını söyleyen (yada farklı firmalarla karşılaştıran) arkadaşlar öncelikle KOÇ holdingin gerçekten bu paraya satılıp satılamayacağını bir düşünsün sonra neye göre ucuz yada pahalı olduğuna öyle karar versinler. Git al bakalım KOÇ'u alabiliyormusun 43 Milyar'a. Değil üretim tesislerini, gayrimenkukul ve menkullerini.KOÇ markasının altındaki şirketlerin isim hakkını bile alamazsın belki o paralara. O zaman Kent'in pahalılığını değil Türkiye'de hisselerin neden ucuz olduğunu sorgulayacaksın. O noktada da SPK gibi Küçük yatırımcı düşmanı bir kurumun varlığı ile borsanın kumar merkezi gibi algılanmasında payı olanları sorgulayacaksın. Bunu siyasi partizanlıktan sıyrılarak yapacaksın hemde. İnsanlar hadi Kent'i geçtim Tüpraş'dan hisse alıp Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşuna ortak olmaya korkar hale geldi. KENT'in piyasa değerini değil yatımcımızı bu kafaya sürükleyen siyasi yada ekonomik nedenler nedir onun üzerine kafa yorun. Galip gibi Cem gibi spekülatörler yıllardır ekmek yiyor bu piyasada. Bu adamların önlenemez piyasa bozucu faaliyetlerinin altında yatan nedenleri, bu adamların siyasi bağlantılarını vs yi bir sorgulayın derim.
    Ezcümle; bende öyle 500 e 1000 e satılacak tek bir lot bile yok. Günü geldiğinde elimdeki 162 lotu senin SPK gücüyle bizi sürükledikleri taban fiyatlardan değil paşalar gibi "kendi istediğim, uygun gördüğüm" noktadan satacağım. Bu yazıda tarihe bir not olarak burada kalsın.
    Herkese bol kazançlar. Selamlar sevgiler.
    Hocam iyi yazmışsınız, güzel yazmışsınız ama dediğinize göre 400 lü fiyatlardan bana göre yüklü bir lot ile hisseyi alıp 2600 lü fiyattan yani 6 kat para kazandıran bir hisseyi kazancı az görüp satmayıp, sonra spk yı suçlamak çok mantıklı gelmiyor bana. spk nın yaptığı tabi ki de doğru değil.. yani siz ne bekliyordunuz ya da biz ne bekliyorduk 5 bine gitmesini mi.. bende de var bu arada hisse tabi sizinkinin 10 da 1 i kadar ve maliyetim sizinki kadar çok düşük değil sizinkinin 2 katı.. ve kendine kızıyorum, doyumsuzluğuma kızıyorum ne bekliyorsun daha diye şimdi ne olacağını bilemiyoruz belkide onay gelmeyecek.. inşallah öyle olmaz.. ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Dr baz Yazıyı Oku
    Benim de şöyle bir ilavem olsun 156.874 adet rüçhan olacak ve tahtası 5 -7 iş günü işlem görecek şirketler genelde rüçhan toplamayı ister ayrıca bedelli ile hisseye ciddi para girişi olacak şirket tarafından saygılar .
    nasıl ciddi bir para girişi olacak mesela 150 bin lot bende olsa hepsi 150 bin tl ödeyeceğim. yanlış mıyım ? bu ciddi bir para mı oluyor

8.  Alıntı Originally Posted by borsamağduru32 Yazıyı Oku
    nasıl ciddi bir para girişi olacak mesela 150 bin lot bende olsa hepsi 150 bin tl ödeyeceğim. yanlış mıyım ? bu ciddi bir para mı oluyor
    Sermaye 29 milyondan 220 milyona çıkacak siz bu bedelli işini anlamamışsınız 1 TL nominal fiyatıdır.

Sayfa 372/633 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •