Sayfa 503/633 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 5064 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

1. Babacan kardeş senin endişelerini tamamı aslında cevaplanması gereken sorular olarak önümüzde duruyor. Sana bu noktada katıldığımi oncedende söyledim. Ancak ıskaladığın durum şu bence: düşüşün ana sebebi pazar değişikliği olmayabilir. SPK'nın uyguladığı haddinden fazla ve adaletsiz tedbirler tahtaya olan ilgiyi sıfıra indirdi ne yazıkki. Bu psikolojiyi kaldirabilen, hisseye güvenen yatırımcılar sabırla bekliyor. Ancak bir bu kadarda 1,5 aylık esponansiyel düşüşü hazmedemeyenler var ki ana problemimiz aslında bu arkadaşlar.
    Benim inandigim şey şu: Hiçbir düşüş sonsuz değil. Mutlaka bir noktada stoplayacaktir. O noktada bir tahtacı burayı satın alacak mutlaka. ( bu arada o tahtacınin bir süredir vakifta mal toplayan amca olduğunu düşünüyorum)
    Zararın büyük bir bölümünü bu amca sahneye cikinca amorti edeceğiz bence. Daha sonra ana hissedardan gelecek kararı beklemek dışında bir çare yok. ( bu arada ben eksi maliyetliyim ve hiç acelem yok)
    Elbet eksi özsermayeli yada özsermayesi sermayesinin 5 te 1 i olan uyduruk firmaların tavan furyası bitecek. İşte o günler şimdilerde kimsenin yüzüne bakmadığı kentin, kartonun, sasanin, hektasin vs nin günü olacak. Biz o güne kadar hangi noktaya inerse insin sabırla sıranın bize gelmesini daha doğrusu piyasada olması gerekenlerin olacağı günleri bekleyeceğiz. Stresle başa çıkmak güç ama depremde 20. Kattan atlayan adam olmayacağız. Masanın altına sakladık sarsıntınin geçmesini bekliyoruz.
     Alıntı Originally Posted by BABACAN_74 Yazıyı Oku
    Dur dostum sen eksik kalma sanada yazayim..
    Tekrar almayi dusunuyorum ama kentin su %5
    Olayina tepkisini bekliyorum.
    Bide bekledigim fiyat var inerse alirim..
    Yok inmezis ve sizin dediginiz olur toprlarsa .
    Saglik olsun..
    Ama ilk belirsizlik kalkacakmi ona bakacagim..

Ip atlama teklifin icin tesekur fiziken
    Imkanim yok.
    Keske nerde yani..
    VOG-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by buraktuncaoglu Yazıyı Oku
    Babacan kardeş senin endişelerini tamamı aslında cevaplanması gereken sorular olarak önümüzde duruyor. Sana bu noktada katıldığımi oncedende söyledim. Ancak ıskaladığın durum şu bence: düşüşün ana sebebi pazar değişikliği olmayabilir. SPK'nın uyguladığı haddinden fazla ve adaletsiz tedbirler tahtaya olan ilgiyi sıfıra indirdi ne yazıkki. Bu psikolojiyi kaldirabilen, hisseye güvenen yatırımcılar sabırla bekliyor. Ancak bir bu kadarda 1,5 aylık esponansiyel düşüşü hazmedemeyenler var ki ana problemimiz aslında bu arkadaşlar.
    Benim inandigim şey şu: Hiçbir düşüş sonsuz değil. Mutlaka bir noktada stoplayacaktir. O noktada bir tahtacı burayı satın alacak mutlaka. ( bu arada o tahtacınin bir süredir vakifta mal toplayan amca olduğunu düşünüyorum)
    Zararın büyük bir bölümünü bu amca sahneye cikinca amorti edeceğiz bence. Daha sonra ana hissedardan gelecek kararı beklemek dışında bir çare yok. ( bu arada ben eksi maliyetliyim ve hiç acelem yok)
    Elbet eksi özsermayeli yada özsermayesi sermayesinin 5 te 1 i olan uyduruk firmaların tavan furyası bitecek. İşte o günler şimdilerde kimsenin yüzüne bakmadığı kentin, kartonun, sasanin, hektasin vs nin günü olacak. Biz o güne kadar hangi noktaya inerse insin sabırla sıranın bize gelmesini daha doğrusu piyasada olması gerekenlerin olacağı günleri bekleyeceğiz. Stresle başa çıkmak güç ama depremde 20. Kattan atlayan adam olmayacağız. Masanın altına sakladık sarsıntınin geçmesini bekliyoruz.

Dostum tesekurler..
    demek konuşa ķonuşa anlasiliyor insanlar.. demek istedigimi endiselerimi ve belirsizlik hakinda ki dusuncelerimi guzlece anlamis adam gibi cevap vermisin.
    Pazarin bol olsun.
    Ben kottan cikma ihtimali tam okarak kalkmadan yada sudan ucuz olmadan almyacagim.
    Benim fikrim olursa ben para kazanirim.
    Yok sizin dediginiz olursa siz para kazanirsiniz..
    Borsa zaten bu demek
    Saygilarimla.

Alıntı Originally Posted by BABACAN_74 Yazıyı Oku
    Dostum sen bu isi biliyosun..alkis bravo
    500 sayfada verdigim cevap altta tamemen senin tespitini rakamlarala desteklemekte..
    Yani 3.5 binle buralara dustu tamamen savsata.. laf cambazligi ..
    Hacimli dustuk. Yaklasik 300 binlot 400 tl civari birilerine kitlendi..
    Senin tespitin yukari arti 10 lar ise 3.4 binlik hacimler..

Ben yinede olumsuz degilim kent icin ben sadece durum tespiti yapiyorum ..
    Kap gelsin size katilacam..

Saygilarimla

şuna ne dersin:17 eylul spk karından sonra seninde dediğin gibi 1,191,005 lotun 319,212 tanesi satılmış başka müşteriler almış ya ni söylendiği gibi 3 beş bin lotl a gelinmedi buraya
    satanlar ilk beş :
    garanti :51,519
    ziraat :38,042
    iş:33,921
    ak:32,712
    yapı kerdi:28,453
    alanlar ilk beş:
    vakıf 41,312
    garanti:38,390
    ak 34,797
    ziraat :30,788
    iş: 30,756

net de ise 46,719 hisse fark oldu

vurgulamak istediğim yaklaşık bir milyon yuz lotun 300 bini 300-600 fiyat aralığında başka müşterilere geçti.

senin tabirinle yeni gelen müşteriler 319 bin adet 300-600 arsında fiyatla mallandılar..

bu verilerri kontrol edebilirsin..
    bu yeni gelen müşteriler re mallanmasına keriz silkeleme diye bilir miyiz ..?
    yoksa birileri mal mı boşaltıyor sence ?
    fikrini alamak isterim .
    saygılar
    Sn Babacan,
    çok lafta ve rakamlar içerisinde yalan ve tutarsızlıklar da çok olabilir dikkat edin lütfen.
    Çümkü üstatlar az kelimeyle öz anlatırlar.
    Vakıfy Saklamaya baktığımda; HİSSELERİN %94,3 ü YKR de %3,3 ü Garanti+İşY+Vak+Ak saklamasında %2,4 ise diğer kurumlarda saklı. 3 aylık aylık veriler analiz için uygun değil bence.Çünkü rüçhanlar dönüştü cezalar arttı vs.17 eylül başlangıç tarihi de analizde yanıltır bizi.Amaç bu olmamalı.Çaktırmadan sattım haydi alabildiğine aşağıya çekin de alayım gibi amaçların ve hedefin de yoktur sanırım.
    Siz bana da üstad deyin ve tabana insin dercesine adeta dilenecek birine de benzemiyorsunuz. Ancak, "Saygılar" deyip sonrasında "şunu cevaplayın" dememelisiniz, okunulan olmanız için söylüyorum.
    Neyse.Yukarıdaki rakamlarınızı topladım çıkardım kalan (ilk 5 bazında) net 8504 satış fazlası.
    Zaten üstadlarımız "KENT için SABIR" dediler ya ben "taban da olabilir çıkış da olabilir, kendim karar verecem" diye anlaşıldı da siz de artık anlayın, ki sizden farklı bir şey söylemediler.Kestirmeden üstadça yol haritasını gösterdiler.
    Ben şahsen mikro KY olduğumdan Alkimden sonra Kentte kalıcıyım inşallah. Aktardığım kaynağımın fazlasını geri aldım halen lotlarım var, diyer deyişle rüçhandan devredenlerle birlikte sıfıra inse de fiyatı, satmayı düşünmüyorum. Benden tabana (düşene) katkı olmaz. Hayırlı geceler, inşallah kazançlı çıkarsınız, siz de kentin sonuymuşcasına kottan çıkma fobisinden kurtulup da "tavan olacak" dediğiniz gün gelecek.Son uzun yazım oldu kusura bakmayın.YTD

4. Sayın Mgus lafı bize çarpmış anladığım kadarıyla. Bende modaya uyup son mesajımı atıp çıkayım. Ben üstad olduğumu iddia etmedim. 12 mayıstan beri günde 8 saat kent ekranını izliyorum. Değil 3 aylık, aylık, haftalık, 10 günlük, ben gün gün saat saat akd takip ediyorum. Kimin elinde kaç olduğunu değil hangi saatte tahtayı yonlendiricek hareket olduğunu dahi takip ediyorum, not alıyorum belki bir nüans yakalarım diye. Kazandığım parayı, elimdeki lot sayısını yazmayacağım elbette ama tahtayı izlemem ve sürekli tetikte olmam gereken adette hisse var elimde diyeyim gerisini siz anlayın.
    Burada millete laf sokmak, küfür etmek, yaftalamak adet haline geldi. İnsan gibi fikirlerimizi yazıyoruz investingdeki ergenler gibi yanıt veriyorsunuz. Kalitesine inandığım için buraya 3 tane mesaj yazdım hepsi bu. Düşer demedim, çıkar demedim.
    Kimseye belli yaştan sonra efendilik öğretecek değiliz. Adam efendi gibi bir soru soruyor, belliki korkmuş yada panik adamın ne anası kaldı ne bacısı. Az edepli olun. Klavye başında oturuyor olmanız sizi görünmez, bulunmaz yapmaz. Fikriniz varsa yazarsın, sorun varsa sorarsın, saçmalarsan yardım alırsın hepsi bu.
    Dediğim gibi son mesajım ve uygulamayı dahi sileceğim telefondan şuan. Ergen investing bebelerinin meskeni oldu burasıda.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by buraktuncaoglu Yazıyı Oku
    Sayın Mgus lafı bize çarpmış anladığım kadarıyla. Bende modaya uyup son mesajımı atıp çıkayım. Ben üstad olduğumu iddia etmedim. 12 mayıstan beri günde 8 saat kent ekranını izliyorum. Değil 3 aylık, aylık, haftalık, 10 günlük, ben gün gün saat saat akd takip ediyorum. Kimin elinde kaç olduğunu değil hangi saatte tahtayı yonlendiricek hareket olduğunu dahi takip ediyorum, not alıyorum belki bir nüans yakalarım diye. Kazandığım parayı, elimdeki lot sayısını yazmayacağım elbette ama tahtayı izlemem ve sürekli tetikte olmam gereken adette hisse var elimde diyeyim gerisini siz anlayın.
    Burada millete laf sokmak, küfür etmek, yaftalamak adet haline geldi. İnsan gibi fikirlerimizi yazıyoruz investingdeki ergenler gibi yanıt veriyorsunuz. Kalitesine inandığım için buraya 3 tane mesaj yazdım hepsi bu. Düşer demedim, çıkar demedim.
    Kimseye belli yaştan sonra efendilik öğretecek değiliz. Adam efendi gibi bir soru soruyor, belliki korkmuş yada panik adamın ne anası kaldı ne bacısı. Az edepli olun. Klavye başında oturuyor olmanız sizi görünmez, bulunmaz yapmaz. Fikriniz varsa yazarsın, sorun varsa sorarsın, saçmalarsan yardım alırsın hepsi bu.
    Dediğim gibi son mesajım ve uygulamayı dahi sileceğim telefondan şuan. Ergen investing bebelerinin meskeni oldu burasıda.

Haklısınız ters yaptım çok ağır konuştum kendısınden özür dilerim...
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

6. Ben kimsenin 2. veya 3. nicki değilim. Genelde yatırımım thy, pegasus,krdm hisselerdeyim fazla aksiyon olmuyor. Forumları okumak kafi ara ara kent gibi iztar gibi hisselere küçük yatırımımın daha küçüğü ile girip çıkıyorum. Bu forumda da sasa senin yorumlarını takip edip, bekleyen biriydim agresifliğin fazla gibi
    Babacanın söylediği herşeye katılmıyorum tabi ama farklı açılardan değerlendirmelerini beğeniyorum. Farklı olasılıklar aklıma geliyor. Hep poh pohlamak spk'yı suçlamak, tahtacıya sataşmak, saçma geliyor. investingte akşama kadar bunlar dönüüyor. Ya kafanı kaldır bak 300 tl'de 1500 satış var biri çıkıyor diyor ki 100 lot alıyor ardından 220 lot alıyorlar topluyorlar hadi gayret diyerek gaz veriyor ky saldırıyor. 1500 lot ky, by bişekilde eriyor tam 305 oluyor hop 295 satış geliyor. bu bir veya 2 olabilirde akşama kadar aynı, yiyemezsin. Ama ertesi gün aynı gaza yine geliyor. Söylediğim örnekte babacan sorunun cevabının bir parçasıda var sanırım ama silkelememi yeni ky'leri yolmamı birşeyler oluyor. Pandemi nedeni ile verilen düşük kredilerin bir kısmının bist'e nüfuz ettiği biliniyor. Yeni yatırımcılarda bist 30 veya 100 yerine KAR için bu hisselere giriş yaptı.
    Belki de SPK bu tür olayları öngörüp yeni yatırımcıya dur yatırım yapacaksan sen bi ilk önce bist 100e sonra diğerlerine diyebilirdi. Yasal dayanağı var mı ? bilmiyorum ama uygunluk testi yapabiliyor sonuçta kapsamı genişletmekte söz konusu olabilir diye düşünüyorum.

7. Burak tuncaoglu
    Ve litlle

Tarafsiz yorumlariniz icin.
    Tesekur ederim en azindan bir kac kisi de aykiri ses duymak istemesi beni mutlu etti.
    Şu an disaradayim. Uzun uzadiya yazamicam
    Ben ustad degilim olamamda çunku tarafisz bir yapim var ayrica ķüfür etmeyi bilmem
    Tanimadigim insanlarin anasin kufur etmem oro.cocugu diyemem köpek hic demem
    Anca kendi fikrin der karsi arguman sunarim yada haklisin derim..

Bu topic harici takip etmiyorum bu baslikta gordugum su farkli bir gorus olunca hemen saldiri kufur hakaret
    Ya bi durun nedir bu agresiflik..
    Sonra baktim bunu yapanlar her hisse basliginda ayni tavirlar..
    Size hisse konusunda tavsiye veremem kent dahil al sat diyemem .
    Demedimde.
    Ne dir bu celellenmek anlamak mumkun degil..
    Siz bunu yapinca soyle bisey cikiyor disardan bakan lar acisindan
    Bunlar hisse pazarliyor 3 bes kisi bir araya gelmis gelene verip veristirip hisse guzellemesi yapiyor gorunuyorsunuz..

Bu şekilde hisseye encok zarari siz veriyorsunuz bunu fark etdin bence

Yeni rakamsal tespitlerim var.
    Rakamlari sevenler cevaplasin.
    Bana yalanci deme modasina cevaben dunle beraber 18 taban oldu.
    9 tane net taban 7tansi bozularak eksi bitirdi.

Bunu saklamayi tercih edeceginize yok deyip yalanci diyeceginize
    Oldu ama sebebi bu su vs vs deseniz hisseye daha fazla katkisi olur..

8. Şunu anlayin artik piya sa cift yonludur.
    Hissenin artisi varsa eksiside vardir.
    Siz dumak istemesenizde duymak isteyenlere saygi gosterin.
    Hisseye katkisi da topige ilgide artacaktir.

Sayfa 503/633 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •