Special Days Image
Sayfa 511/633 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon
Arama sonucu : 5061 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

1. şirket halka açık kısma yönelik 1 milyon lota yönelik sadece halka açık kısmın kullanabileceği Rüchan ile sermaye artırımı ile yüzde 1200 bedelli artırarak yani 12 milyon tl lik sermaye artırımı ile sermayesini yükseltmesi yeterli olacaktır Bu durumda rüchan fiyatını şirket 10 tl den belirlese 12 milyona karşılık 120 milyon tl kasasına gelir elde etmiş olur hem böylece borsa da yıldız denen yere girer bu beklenti ile şirket hisseleri daha da yükselir Burada Şirket ortakları rüchan hakkından vezgeçmeleri gerekiyor Sadece halka açık kısma Rüchan hakkı tanınırsa bu olabilir Ben olsam Rüchan fiyatını böyle bir durumda 30 tl den belirlerim 360 milyon tl gelir elde ederim bu da az nakit değil iyi nakit olur şirkete ve ortağına

Şu yazıyı şirkete mail olarak atın yukarda ki yazıyı mail olarak atın ve isteyin böyle olmasını bu durum Küçük yatırımcının lehine olacak hem de şirketin sahibinin lehine olacak bir durum sonuçta Rüchan fiyatını istediği rakamı belirleyebilir 50 tl de diyebilir 100 tl de diyebilir ama iki tarafında lehine olacak bir şey bu

Gelelim bu şirket ne zaman yükselir İnternet cezası hisseyi bitirmiş durumda Gerçekten de telefonla emir vermek şu zaman da bir çok yatırımcının tercih ettiği şey değil o yüzden bu hisseyi kasım ayının ortasında almak en mantıklı olur zaten kasım sonu cezası bitiyor tahminen ceza bitimine yakın yükseliş görülebilir
    Son düzenleme : meteak; 23-10-2020 saat: 22:18.

Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    şirket halka açık kısma yönelik 1 milyon lota yönelik sadece halka açık kısmın kullanabileceği Rüchan ile sermaye artırımı ile yüzde 1200 bedelli artırarak yani 12 milyon tl lik sermaye artırımı ile sermayesini yükseltmesi yeterli olacaktır Bu durumda rüchan fiyatını şirket 10 tl den belirlese 12 milyona karşılık 120 milyon tl kasasına gelir elde etmiş olur hem böylece borsa da yıldız denen yere girer bu beklenti ile şirket hisseleri daha da yükselir Burada Şirket ortakları rüchan hakkından vezgeçmeleri gerekiyor Sadece halka açık kısma Rüchan hakkı tanınırsa bu olabilir Ben olsam Rüchan fiyatını böyle bir durumda 30 tl den belirlerim 360 milyon tl gelir elde ederim bu da az nakit değil iyi nakit olur şirkete ve ortağına

Şu yazıyı şirkete mail olarak atın yukarda ki yazıyı mail olarak atın ve isteyin böyle olmasını bu durum Küçük yatırımcının lehine olacak hem de şirketin sahibinin lehine olacak bir durum sonuçta Rüchan fiyatını istediği rakamı belirleyebilir 50 tl de diyebilir 100 tl de diyebilir ama iki tarafında lehine olacak bir şey bu

Gelelim bu şirket ne zaman yükselir İnternet cezası hisseyi bitirmiş durumda Gerçekten de telefonla emir vermek şu zaman da bir çok yatırımcının tercih ettiği şey değil o yüzden bu hisseyi kasım ayının ortasında almak en mantıklı olur zaten kasım sonu cezası bitiyor tahminen ceza bitimine yakın yükseliş görülebilir

Sayın Meteak, bu görüşünüze katılmıyorum.Yeni bedelli sermaye katılımı yapmış hakim ortağı zorlamak olur.
    Buna biz KYnın haddine de değil, ayrıca hakkı da yok, bence.

Ben Kentin hakim ortağına (bedelli esnasındaki duruşundan sonra) güveniyorum. Kendi kararını kendi şirketi nezdinde ortaya çıkaracaktır.
    Bununla birlikte bana göre, Kentin bu aşamada ve kısa sürede yeniden bedelliye başvurması imkansızdır. Ancak bedelsiz verme imkanı vardır. Crfsa örneğine benzer şekilde, temettüyü de ekleyeceği bedelsiz sermaye artırımı yoluyla amaca ulaşabilir. Ancak hak ettiği bedelsiz senetleri Kent tüzel kişiliğine devredebilir.
    Kaldı ki %5 halka açıklık oranını sağlasa bile Yıldız Pazarda olması çok da şart değil.Altpazar daha iyi gibi geliyor bana da.Bekleyelim görelim
    YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by Mgus Yazıyı Oku
    Sayın Meteak, bu görüşünüze katılmıyorum.Yeni bedelli sermaye katılımı yapmış hakim ortağı zorlamak olur.
    Buna biz KYnın haddine de değil, ayrıca hakkı da yok, bence.

Ben Kentin hakim ortağına (bedelli esnasındaki duruşundan sonra) güveniyorum. Kendi kararını kendi şirketi nezdinde ortaya çıkaracaktır.
    Bununla birlikte bana göre, Kentin bu aşamada ve kısa sürede yeniden bedelliye başvurması imkansızdır. Ancak bedelsiz verme imkanı vardır. Crfsa örneğine benzer şekilde, temettüyü de ekleyeceği bedelsiz sermaye artırımı yoluyla amaca ulaşabilir. Ancak hak ettiği bedelsiz senetleri Kent tüzel kişiliğine devredebilir.
    Kaldı ki %5 halka açıklık oranını sağlasa bile Yıldız Pazarda olması çok da şart değil.Altpazar daha iyi gibi geliyor bana da.Bekleyelim görelim
    YTD.
    Hakim ortağı sadece halka açık kısım için bedelli olmasını istemek kötü bir şey değil hem o kazanacak hem de sen kazanacaksın yeni bir bedelli hikayesi ile hisse yeniden yükselecek ve hakim ortak 240 milyondan sermayeyi 252 milyona çıkaracak bu 12 milyonluk bedelli artırımı sadece halka açık kısım için gerçekleştirecek yaklaşık yüzde 1200 bedelli oluyor böylelikle halka açıklık yüzde 5 i bulacak ve bu rüchan fiyatını şirket 50 tl den belirlese 12 milyon hisse için 600 milyon tl kazanacak hakim ortak bu işten az değil iyi nakit bu rakam

4. Şu olsa demeyle olmuyor işler.evvela kayıtlı sermaye tavanı için gk toplacak aşama aşama SPK onaylayacak tekrar karar verilecek tekrar onaylayacak hakim ortak payında feragat edecek böyle sürüp gidecek o iş zor.hem böyle şirketin işine geliyor niye akıntıya kürek çeksin ki

5.  Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    Hakim ortağı sadece halka açık kısım için bedelli olmasını istemek kötü bir şey değil hem o kazanacak hem de sen kazanacaksın yeni bir bedelli hikayesi ile hisse yeniden yükselecek ve hakim ortak 240 milyondan sermayeyi 252 milyona çıkaracak bu 12 milyonluk bedelli artırımı sadece halka açık kısım için gerçekleştirecek yaklaşık yüzde 1200 bedelli oluyor böylelikle halka açıklık yüzde 5 i bulacak ve bu rüchan fiyatını şirket 50 tl den belirlese 12 milyon hisse için 600 milyon tl kazanacak hakim ortak bu işten az değil iyi nakit bu rakam
    4-5 Ay kadar önce oturduğum ev kiraydı evi satın almak istedik. Ev sahibini aradım Rıza abi bu evi bize satar mısın? Ev almak istiyoruz dedim. Vallaha bir kaç ay önce keçiören'de ki evi sattım. Bu evide sana satarsam ben parayı napacam, bankada öyle duracak dedi.
    Şirket daha yeni kasayı doldurdu, malum rakamları biliyoruz. E herkes şirketin iyi bir kar açıklayacağını da düşünüyor. Yani büyük ihtimal nakite ihtiyaç yok. Ne yapacak bu 600 milyon TL' yi. Önümüzdeki bir kaç yıl içinde yapmayı düşündüğü yatırımları öne çekebilir. Ama bu tür şirketler bu işleri acele bir şekilde yapmaz. TL sürekli değer kaybediyor likit olarak durmasının da bir anlamı yok. PÖİP'e gitmemek için yapar. Sonuçta kentin bir isim değeri var diyorsan. Mümkün.
    Senin dediğin gibi olsa bir yatırımcı olarak benimde işime gelir. Ama PÖİP'e gitmemek istese kent zaten kısa vade borçluluğu düşük hissesi de her daim para ediyor. Küçük bir kaç ayarlamaya üst pazarlarda yer bulur. İş kentin nerede pozisyon almak istediğinde bitiyor. Yukarılarda pek olmak istemediği kesin.
    YTD

6. 1-ISBTR
    2-QNBFB
    3-KENT
    borsa İstanbulun piyasa değeri en bahalı 3 firması (aselsan dan koç holding ten ve bilimum şirketlerden daha bahalı olan şirket )
    sizin yazdıklarınızdan , POİP te işlem görecek okuduklarımdan anladığım bu.

acaba olur mu ??? ben sanmıyorum

farklı fikri olan var mıdır.?

saygılar
    Son düzenleme : BABACAN_74; 26-10-2020 saat: 16:07.

7. Qnb'de aynı potada hemde o finans sektöründe. Katarlılar sallamaz diyen çok kişi var.
    Ben bilançoda bir kaç rakamm bekliyorum sadece. Onun harici çok umutlu değilim
    Tek hedef maliyet düşürmek. Tahminlerim bilanço sonrası 1-2 tavan sonra standart 5 günün 1itavan biri yarım tavan 1-2 taban, internet yasağına kadar gider böyle internet yasağına doğru biraz hareketlenebilir. Bittiği gün lehimize olacaktır. Ondan sonrası spk' da hemen tekrarlarsa tedbiri işimiz uzar. O günler gelsin o zaman alt pazar mı? Üst pazar mı? Gündem o olur. O vakit tartışırız.

KENT Solo 2020/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 116065987 Yıllık Değ%:582

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 511/633 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •