Sayfa 358/634 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon
Arama sonucu : 5066 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by Serkan1907 Yazıyı Oku
    Sayın sasa bedelliyi onaylamıyorum, kar payı dağıt demek süreci uzatmaz mı? Bu da olumsuz bir durum değil mi?
    Uzatır 14.07 tarihinde yapılan sirket açıklaması beni bunu sorgulamaya itti.
    acaba diyorum spk kasadakı para neden öle duruyor yatırıma yada paydaşlarına dagıt derse ne olur?
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

2.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Uzatır 14.07 tarihinde yapılan sirket açıklaması beni bunu sorgulamaya itti.
    acaba diyorum spk kasadakı para neden öle duruyor yatırıma yada paydaşlarına dagıt derse ne olur?
    Kasadaki para yatırım için yetmiyor bedelliden gelecek para ile birlikte yatırımı tamamlıyacağım diyebilirmi?

Yatırım tavsiyesi değildir.

Venus Z20 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bedelliden sonra piyasa da ne kadar kent hissesi olacak bilgisi olan varmı?

Yatırım tavsiyesi değildir.

Venus Z20 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Normal şartlarda kar paylarını bölünmeden önce dağıtması lazım değilmi şeytan azapta olmalı ne derseniz yoksa biz önce bölünelim lot sayısı artsın payımzı alalımmı diyor zira tamam 0.54 açıklık diyebirsin ama bölündükten sonra 6.59 kat lot sayısı artıcak 🤫🤫🤫

Kentin 14/7/2020 tarihli KAP bildirimi ile Anasözleşmesini birlikte incelediğimde özetle;
    -2024 yılına kadar geçerli olan 330 Milyon TL Kayıtlı Sermaye Tavanı kapsamında; sermaye artırımına YKurulunca karar alınabileceği,
    -Sermaye Artırımı başlıklı 8. maddesinde; bedelsiz sermaye artırımı yapmadan bedelli sermaye arttırmasını zorunlu kılan bir hükmün ve engelin olmadığı,
    -Dönem Karı ve Dağıtımı başlıklı 27. maddesi (KAP Bildirimine konu olan hükümler) der ki; Dönem Karının %5ini genel kanuni yedek akçeye ayır; kalan paraya varsa alınan bağışı da ekleyip toplamını 1. Temettü olarak tut; sonrasında kalan tutar varsa Genel Kurul kararıyla yöneticilere, çalışanlara ve (sosyal sorumluluk ilkesi) kapsamında vakıflara Genel Kurul karar alırsa karı dağıtabilirsin.
    -Tüm bunlardan kalan kar varsa, Gkurul kararıyla kar payı verebilir veya yedek akçe fonuna aktarılabilineceği,
    -Kar dağıtılacaksa ortaklara, kanuni yedek akçe ayrılmadan ve Anasözleşmede kar payı verilmesi zorunlu tutulan ortak varsa bu yapılmadan, başka bir yedek akçeye kardan aktarma yapılamayacağı veya sosyal amaçla yöneticiye, çalışana ve vakıflara kar payından aktarma olamayacağı,
    gibi bilgi ve değerlendirmeye sahip oldum.
    Kaldı ki, şirketin en yetkili organı Gkurul ile icra organı şirket adına irade açıklamaya yetkili iken SPK bu organların yerine geçip sana bedelli uymaz sen bedelsiz artır diyebilir mi? Gerçekten bilemiyorum.Başka bir istisnası yetki mevzuatı olabilir mi.
    Örnek varsa bilgilenirim.
    Ama şu açık ki, Kentin bedelsiz potansiyeli şimdide var ileride de devam edecektir.
    Selamlar, saygılarla birlikte tamamen kendim için yaptığım araştırmadır.
    YTD.

6. Bedellnin ardında yuzde 50 bedelsiz gelebilir

7. arkadaslar ben malı musavırım fazla acıklama yapmadan ızlıyorum.bazende sorular soruyorum forumda cogu kısının mevzuatla ılgılı bılgısı az duzeydebunu goruyorum kı bu normaldır.ACIKLAYAYIM.ACIKLADIKLARIMI DENETIM SIRKETLERINE YADA SPK'YA ACIP SORABILIRSINIZ.;

NOT 15 SENE DENETIM FIRMASI ERNST AND YOUNDA DENETCI OLARAK CALISTIM BILGINIZ OLSUN..

BEDELLI SERMAYE ARTISI SURECI NORMAL OLARAK DEVAM EDIYOR(SIRKETE SORDUM CEVABI GELDI.ISTEYENE GONDERIRIM)
    BASVURU ŞEKİLE UYGUN OLMADIGI ICIN BASVUU YENILENDI HATIRLARSANIZ.BU SURECI UZATIR SADECE AMA ENGELLEMEZ CUNKU ŞEKLEN UYGUN OLMAYAN BASVURUYU SPK KABUL ETMEZ.BASVURUYU DOGRU SEKILDE YAPIN DIYEREK SIRKETTEN TEKRAR BASVURU ISTEDILER.(EGER BASVURU ŞİRKETİN BİLANCO KALEMLERIYLE ILGILI OLSAYDI ŞEKLİ BASVURU İSTEMEZLERDİ.DEMEK KI BILANCO VE KALEMLERIYLE ILGILI HERHANGI BIR SIKINTI BULUNMUYOR.

ZATEN SIRKETTE SEKLI OLARAK BASVURUYU YENIDEN YAPTIK DIYE MAILIME CVP GONDERMISTIR.

KAR PAYI KONUSU BAMBASKA BIR KONUDUR.SIRKETIN KAR PAYI DAGITIMI ILE ILGILI DEGIL KAR PAYI DAGITIM POLITIKALARININ GUNCEL MEVZUATA UYUMU ILE ILGILIDIRYANI KAR PAYI DAGITIM POLITIKALARINI BUNDAN SONRA GUNCEL MEVZUATA GORE SEKILLENDIRIN DEMISLER SIRKETTE BUNU GUNCEL MEVZUATA UYARLAMISTIR.

KIMSE KALKIP KAR PAYI DAGITACAK DEMESIN.POLITIKA REVIZE EDILMISTIR.

BEDELSIZ SERMAYE ARTISI DIYE ARKADASLAR BURADA KONUSUYOR.BAKIN BILANCO KALEMININ EN ALTINDA OZKAYNAKLAR KALEMI VARDIR.
    SIMDI COPY PASTE YAPIYOR VE BEDELSIZ ILE ILGILI KONUYU KENT SON BILANCOSUYLA ACIKLIYORUM.

Ö Z K A Y N A K L A R
    500.379.259,00
    Ödenmiş Sermaye
    28.977.661,00
    Geçmiş Yıllar Karları/Zararları
    391.621.556,00
    Sermaye Düzeltme Farkları
    38.943.796,00

sırketın sermayesı 29 mılyon.bedellı sermaye artısıyla bu sermaye yaklasık 200 mılyon cıvarına cıkacak(ortalama)
    sırketın sermayesı 200 mılyon olduktan sonra sermayeye akleyebılecegı kalemler gecmıs yıl karı zararı-enflasyon duzeltmesı rakamı olarak gorunuyo bılncoda.kanunen baska kalemı ekleyemez(gayrımenkul satıs karı varsa onuda ekler ama oyle bır kalem yok)
    dolayısıyla 391+38= 429 mılyon TL sermayeye ekleyebılecegı kalem ortaya cıkıyor.

200 mılyon zaten bedellı sermaye artısı sonrası yenı sermayesı olacak.bunu en fazla 429 mılyona cıkartabılır kı bu da 1e 1 bedelsız(2 katı) demektır asagı yukarı. yanı bedellı sermaye artısı sonrası bedelsız potansıyelı yok gıbı bırseydır.

Dolayısıyla burada yok bedellı verdı bedelsızle beraber verebılır mı bedelsızde verecek bunların tamamı safsatadır.Spk cıkartmaıs oldugu teblıgle ozkaynaklarda bedelsız potansıyelı varken bedellı veremez demıstır ancak bu konuda halka acık sırketlere ıstısna getırmıstır.Halka acık sırketler bedelsız potansıyelı varken bedellı yapıyorlar.Bu konuda anlasılmıstır umuyorum....

bunlar mevzuatla ılgılı acıklamalar spk teblıglerı .........

8. Bırde tahtada donen dolaplar ıle ılgılı tespıtler hakkında gorusumu belırtmek ısterım.
    Insanlar yanım öldüm battım diye tepkiler veriyor.Bır dıger chat sıtesınde mallarınızı sakın satmayın satarsanız bu dıplerden kurtulamayız taban serısı devam eder gıbı devamlı aynı cumlelerı kullanıyorlar.
    Hafıf ya da orta olceklı zekya sahıp olan bırısı zaten tahta RUCHAN olarak bolunecegınden ve bolundugu gun serbest marj olacagından ve ızleyen dıger gunlerde %50 marj olacagını bılır ve bu tabaı umursamaz.cunku yukarı dogru bır alım zaten 4-5 tavana esdeger oluyor serbest marjda......

Bıraz aklımızı kullanalım.3-4 tabanı adamlar 1 gunde alıp yerıne getırecek fırsata sahıpler zaten......Adına RUCHAN denıyor............

Saygılarımla

Sayfa 358/634 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •