Sayfa 510/633 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon
Arama sonucu : 5061 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by BABACAN_74 Yazıyı Oku
    olumlu fikir mi istiyorsun ,olumsuz fikir mi istiyorsun dostum
    Ne görüyorsan. Şuan ikisinede ihtiyaç var gibi

2. 300tl altında al
    400tl üstü sat..

3.  Alıntı Originally Posted by Litlle Yazıyı Oku
    Ne görüyorsan. Şuan ikisinede ihtiyaç var gibi
    Dostum kent aşığı değilim objektif bakmaya çalışıyorum..
    yani kendi ekmeğimin peşindeyim..
    o yuzden diğer arkadaşlar gibi al sat tut. diyemem..
    bence sıkıntı artarak devam ediyor.
    neydi hatırlayalım;

spk kararı sonrası kent kendine ne yol çizecek .??
    ne zaman çizecek. ??

bunlar çok önemli hissedeki asıl sorun bu..
    ayrıca sürekli ceza yemesi 10 gün ceza yoksa diğer 20 gün tek fiyat cezası var artı telefon emri cabası (telefon emri biter bitmez gecen 1 gün ardan sonra yenilendi gene aynıs olması muhtemel )buda hissenin
    aşağı yada yukarı gerçek fiyatının belirlenmesinde negatif etki yapıyor.

bence bu ceza olayı hiç bitmeyecek 2021 kadar devam eder.

ek bilgi :şu an itibariyle 23.09.2020 ile 22.10.2020 arası( son 1 ay yaklaşık )394.708 hisse el değişmiş
    ortalama fiyat 277 ile 372 tl arsında ..(el değişim oranı hisse tüm saklama adedi kadar kadar olursa (bir milyon kusur )o zaman film yeni başlar )

yorum sana kalmış.
    satanlar mı avantajlı..?
    yoksa alanlar mı avantajlı ?

olumlu tek yan :bence fiyatın stabil kalması çok olumlu para kazan masanda kaybetmiyorsun.

ytd saygılarımla

Değerli üstatlar, Crfsa ile Tuğçelikteki hisse devir yöntemi %5 halka açıklık oranının sağlanmasında bir yöntem olabilir mi?

Şöyle ki; Crfsa'da hakim ortaktan birisi bedelli hakkını kullanmaktan vazgeçerken bu hakkını şirket tüzel kişiliğine temlik etti, diyebiliriz. Diğer ortak- SabancıH ise KAP'ta yer alan "ben alıp 1 yıl içinde satmayacağım" taahhütle beyan etmiştir. Esas ilginç işaret (bana göre) Tuğçelik ortaklarından bazıları, A tipi imtiyazlı senetlerini B tipi senede dönüştürmek suretiyle tek bir yatırımcı ortağa devretmeye karar vermişler.
    Böylelikle birden çok ortağın elindeki senetler B tipine dönüşmekle birlikte tek bir elde (temsilen de olsa) toplanmış olacak ve 1 yıl süresince borsada satılmayacak.

Bu çerçevede, Kentteki hakim ortak, hissesinin belirli kısmını A dan B tipine dönüştürüp "1 yıl boyunca satmayacağım" dese ve yasal işlemler sonrasında bu durum geçerli işlem olsa, HALKA AÇIKLIK ORANINI DEĞİŞTİRRİR Mİ?

Saygılar.YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by Mgus Yazıyı Oku
    Değerli üstatlar, Crfsa ile Tuğçelikteki hisse devir yöntemi %5 halka açıklık oranının sağlanmasında bir yöntem olabilir mi?

Şöyle ki; Crfsa'da hakim ortaktan birisi bedelli hakkını kullanmaktan vazgeçerken bu hakkını şirket tüzel kişiliğine temlik etti, diyebiliriz. Diğer ortak- SabancıH ise KAP'ta yer alan "ben alıp 1 yıl içinde satmayacağım" taahhütle beyan etmiştir. Esas ilginç işaret (bana göre) Tuğçelik ortaklarından bazıları, A tipi imtiyazlı senetlerini B tipi senede dönüştürmek suretiyle tek bir yatırımcı ortağa devretmeye karar vermişler.
    Böylelikle birden çok ortağın elindeki senetler B tipine dönüşmekle birlikte tek bir elde (temsilen de olsa) toplanmış olacak ve 1 yıl süresince borsada satılmayacak.

Bu çerçevede, Kentteki hakim ortak, hissesinin belirli kısmını A dan B tipine dönüştürüp "1 yıl boyunca satmayacağım" dese ve yasal işlemler sonrasında bu durum geçerli işlem olsa, HALKA AÇIKLIK ORANINI DEĞİŞTİRRİR Mİ?

Saygılar.YTD.
    Bence olmaz fiili dolasim şöyle ki şirketle direkt organik bağı olanların haricindeki diğer ortaklar fiili dolasim dahilindedir. Bunu yapabilmek için
    1-bagi olanların satması
    2-belli paylardan vazgeçme
    3-sermaye arttırım usulü şeklinde
    4-ucuncu şahıslara virman
    ..... gibi
    Mesela tsgyo gördüğüm dolaşım 7 kusur iken hem patron satıyor bu esnada hisse hem yükseliyor 3 şahıslara geçiyor şuan dolaşım 8.89 civarında dolaşımın 10 üzeri çıkmasını bekliyorum bu da örnek olabilir ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by Mgus Yazıyı Oku

Saygılar.YTD.
    Kent hissesinde fiili dolaşım çok düşük tip ayrımı imtiyaz yok. Şirket pazar değişikliği istemesi için neden yada zorunluluğu yok neden aksiyon alsın bence böyle yoluna devam eder. Açığa satış yapılan ve marjı yüksek yerde çok can yanar. Hatta alt pazar daha korunaklı hayırlısı olsun. Ytd.

Alıntı Originally Posted by Dr baz Yazıyı Oku
    Kent hissesinde fiili dolaşım çok düşük tip ayrımı imtiyaz yok. Şirket pazar değişikliği istemesi için neden yada zorunluluğu yok neden aksiyon alsın bence böyle yoluna devam eder. Açığa satış yapılan ve marjı yüksek yerde çok can yanar. Hatta alt pazar daha korunaklı hayırlısı olsun. Ytd.

Katılıyorum. Yapmak zorunda değil tercih meselesi. Yapmak zorunda olsaydı, dediğiniz amaçla bu şekilde yaparbilir diye tahmin ediyorum. YTD.

Sayfa 510/633 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •