Sayfa 76/391 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon
Arama sonucu : 3123 madde; 601 - 608 arası.

Konu: KCHOL - Koç Holding

Tüpraş zararı yansımıyor mu KCHOL'e?

2.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    220 milyon tl
    220 milyon mu : D

3.  Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Tüpraş zararı yansımıyor mu KCHOL'e?
    Karı yansır, zararı yansımaz. Temettü ile karı alır...Ama zararı hiç bir zaman almaz.

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Karı yansır, zararı yansımaz. Temettü ile karı alır...Ama zararı hiç bir zaman almaz.
    Teşekkürler. Bunu da öğrenmiş olduk.

Borsada harbiden kartlar yeniden mi dağıtılıyor? İçeriden bilgiler bazıları ile paylaşılmıyor mu acaba? Türkiye'nin en büyük holdinginin kar beklentisi 220 milyon açıklanan 3 milyar 470 milyon. Çok tuhaf bir şey. Yabancı satışları vs ile birlikte bilen birilerinin teori üretmesi güzel olurdu.

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Yansır. buyurun yatırımcı sunumu.Kar aslında piyasa beklentilerinde. 3 milyar kar tek seferlik Ykb’nin satın alımıyla alakalı.

https://www.koc.com.tr/tr-tr/yatirim...ding_EP_TR.pdf

7. İlave hisse satın alım işlemi, TFRS 3 “İşletme Birleşmeleri Standardı” hükümleri çerçevesinde “kontrol
    değişikliği” olarak değerlendirilmiştir. Dolayısıyla, ilave %9,02’lik YKB hissesinin pazarlıklı satın alımı sonucu
    oluşan kar ve satın alma öncesi eldeki mevcut hisselerin gerçeğe uygun değeri üzerinden muhasebeleştirilmesi
    sonucu oluşan değer düşüklüğü gelir tablosu ile ilişkilendirilmiştir. Kontrol değişikliği sonucu oluşan 2.995.339
    bin TL tutarındaki net kar “yatırım faaliyetlerinden gelirler” hesabı içerisinde muhasebeleştirilmiştir (Not 21)

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    KCHOL 2020 ilk çeyrek karı : 3 milyar 470 milyon TL (2019 ilk çeyrek :779 milyon TL)

kar yaklaşık %345 artmış.

Böyle bir kar nasıl olur? Sürpriz oldu gerçekten.

Pazartesi şov yapabilir.
    Sn. Mustican,
    Sizinle aygaz topiğinde yazışıyoruz.
    Takip etmişseniz ve hatırlarsanız, ben aygaz ın Ykb-kfs satış ve devir işleminin etkilerini 20 şubat tarihinde irdelerken, bu işlemin esas büyük hatta acayip etkisinin koç holdingte oluşacağını yazmış ve aygaz dan koç holding e doğru kaymıştım. Konunun detayını ve bu olası karın gerekçelerini orada yazmıştım Ve buradaki topic e kopyalamayı başaramamıştım ve de henüz koç holdinge geçmemiştim. Zaten konuyu şeffaf bir şekilde 2-3 kere kamuoyuna kap aracılığıyla holding ve aygaz duyurmuştu. Bence temel sorun, aracı kurum araştırma birimlerinin bu işlemin etkilerini öngörememiş olması.
    Yani bana göre sürpriz değil ama temel olarak bu işlem bir kerelik ve kayıt-raporlama tekniği olarak bu şekilde raporlanmak zorunda ufrs uyarınca. Yani sürdürülebilir değil ve teknik bir işlem.
    Ama sebebi ne olursa olsun etkileyici bir net kar rakamı.
    En azından ilk çeyreği ve tüm yılı kurtarır. Algı ve teselli olarak ve rasyoların iyileşmesi açsından .
    Bu rakamın bu civarlarda geleceğini zaten bilen veya tahmin eden yatırımcılarda var, küçük- büyük. Ona rağmen fiyatlar buralarda gezindi hep, ilk tepki elbette olumlu olacaktır ama beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım, çünkü holdingin 2020 yılı enerji-finans-otomotiv ( ilk çeyrek hariç) pek iyi geçmeyecek gibi. Beyaz eşya segmenti ise, önceki yılların altında bekleniyor. Yani holding açısından en az hasarla atlatılması hedeflenen bir yıl.
    Moralli bir başlangıç olur inşallah.
    Hayırlı olsun bilanço.

Sayfa 76/391 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •