Sayfa 90/391 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 3124 madde; 713 - 720 arası.

Konu: KCHOL - Koç Holding

1. KCHOL : 14,91-14,92 TL %0,3 ARTIDA BIST100 :1087 %0,35 ARTIDA

Türkiye'nin en köklü ve en büyük şirketi olan KCHOL , 2020 yılı ilk yarıyılda da rekor kar açıklamasına rağmen hissenin bu fiyatlarda işlem görmesini hayretle karşılıyorum.

Grafik yapıştıramadım ama dolar bazlı raihi diplerde işlem gören KCHOL in bir gün hak ettiği değerde işlem görmesi en büyük dileğim.

Ama şu bir gerçek ki, Küçük yatırımcı halk, finans kuruluşları aracılığı ile dolandırmış, hiç bir zaman temettü vermemiş sözde holdinglere gösterdiği ilgiyi KCHOL gibi hisselere göstermeye başladığı zaman borsamızı bir oyun yeri değil bir yatırım yeri olduğunu kabullenmiş olacağız. İşte o zaman gerçek değerlerde göreceğiz.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

2. 2018 ağustos ve pandemi dibi olan 2 dolara çok yakınız. Tepeler 5 dolar , 2013 yılında görülmüş. Şaka değil gerçek. 2000 yılı ile aynı fiyatlarda. Kayıp 20 sene

3. Endeks olurda artıya geçerse , bunun toparlayacak mecali yok

4.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    KCHOL : 14,91-14,92 TL %0,3 ARTIDA BIST100 :1087 %0,35 ARTIDA

Türkiye'nin en köklü ve en büyük şirketi olan KCHOL , 2020 yılı ilk yarıyılda da rekor kar açıklamasına rağmen hissenin bu fiyatlarda işlem görmesini hayretle karşılıyorum.

Grafik yapıştıramadım ama dolar bazlı raihi diplerde işlem gören KCHOL in bir gün hak ettiği değerde işlem görmesi en büyük dileğim.

Ama şu bir gerçek ki, Küçük yatırımcı halk, finans kuruluşları aracılığı ile dolandırmış, hiç bir zaman temettü vermemiş sözde holdinglere gösterdiği ilgiyi KCHOL gibi hisselere göstermeye başladığı zaman borsamızı bir oyun yeri değil bir yatırım yeri olduğunu kabullenmiş olacağız. İşte o zaman gerçek değerlerde göreceğiz.
    KY senede %40 kazanma potansiyelini bile az görüp ayda %20 yapacak kağıtlar arasında gezerse çarpılması müstahaktır.

Diğer yandan hissenin sahibi tarafından bu kadar kendi haline bırakılması, üç kuruşluk spekülatörlerin oyuncağı olması ise Koç ailesi adına ayıptır. Herkes buna izin verebilir ama onlar vermemelidir.

5. Dolar bazında en son 2009 krizinde bu fiyatları görmüş.
    şu an dolar bazlı fiyatı yaklaşık 2 dolar.
    genel ortalama 4 dolar etrafında git gel yapmış. 2013 yılında 5,8 doları görmüş.(Kaldı ki bu süre zarfında yıllarca temettü verdi ve 5,8 usd düzeltilmiş değeri. Normalde çok daha yüksek fiyatları önceleri görmüş oluyor.)
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

6. Tamam kardeşim. Burdan alan, dolar bazlı %10-15 görsün, öpsün başına koysun.

7. Şu dönüp dolaşıp günü en düşükte kapatmasıda beni delirtiyor.

8. Şirket değeri 5 milyar dolar. Dünyanın neresinde böyle bir şirketi 5 milyar dolara kurabilirler merak ediyorum. Sadece tüpraşın ilave yatırımı bu tutarlardaydı

Sayfa 90/391 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •