Sayfa 85/391 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon
Arama sonucu : 3123 madde; 673 - 680 arası.

Konu: KCHOL - Koç Holding

1.  Alıntı Originally Posted by bayraklı Yazıyı Oku
    şu bilançoya yürümezse dahada yapacak bişey yok artık
    Tüpraş beklentinin üzerinde zarar açıkladı ve 2 gündür eksi piyasada bile yükselişte. Biz yanılmıyorsam borsanın en yüksek kar açıklayan, pandemiye rağmen karını katlayan şirketiyiz. Maalesef hakettiğimiz yer burası değil. Daha pandemi öncesi seviyelerden çok uzaktayız. Tahtacı bu oyunu ne kadar sürdürür bilemiyorum fakat bir gün mutlaka değerini bulur.

SM-G615F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bu hisse bu halde ise vay haline borsanın

3.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Kchol geçmiş yıl karları : 33 milyar TL

kchol : Piyasa değeri ise 38 milyar TL

neredeyse piyasa değeri kadar bir geçmiş yıl karı para var kasada.

Birisi bana anlatabilir mi? Bu kadar para geçmiş yıl karı olarak para birikmesinin nedeni nedir? Bunun bir sınırı yok mu? Temettü olarak vermesi gerekmez mi?

Bundan sonraki karını temettü olarak dağıtsa hisse başına yaklaşık 2 TL temettü verebilir. Yanlışım varsa düzeltin.
    Yanlisi duzeltmek gibi anlasilmasin ama Gecmis Yil Karlari, enflasyon nedeniyle olusan yeniden degerleme konusu ile ilgili.

Ancak, bilancoda kar'dan ayrilmis, yedekler, kisitlanmis yedekler gibi kalemler, ifade ettigin anlamda.

Onlarin da toplami 100 Milyon TL. nin altinda.

Ha isterse 2 TL. net nakit kar payi verebilirmi, YK isterse verebilir tabiki.

PSDTC mesela, hem yillik kar'in tamamini, hem de yedeklerin bir kismini veriyor.

4. Nakit olarak dağıtılmasın diye yasa çıkarıyorlarken mi

Bedelsiz hisse verebilir

Hem parayı tutar
    Hem sermayeyi artırır.

Yedekleri ve karlılığı çok güzel

Arçelik ile başa baş iken geri kaldı.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yanlisi duzeltmek gibi anlasilmasin ama Gecmis Yil Karlari, enflasyon nedeniyle olusan yeniden degerleme konusu ile ilgili.

Ancak, bilancoda kar'dan ayrilmis, yedekler, kisitlanmis yedekler gibi kalemler, ifade ettigin anlamda.

Onlarin da toplami 100 Milyon TL. nin altinda.

Ha isterse 2 TL. net nakit kar payi verebilirmi, YK isterse verebilir tabiki.

PSDTC mesela, hem yillik kar'in tamamini, hem de yedeklerin bir kismini veriyor.
    Sn. Tınaz,
    Bu konu hep kafamı meşgul etmiştir. Diyelim ki KCHOL 2019 yılında 5 milyar TL kar etti. Sadece bunun %20 sini kar payı olarak temettü dağıttı. Yani 1 milyar dağıttı. Geriye kalan 4 milyar TL ne oluyor? Geçmiş yıl karlarına ilave edilmiyor mu? Bu para kasada duran bir para değil mi? Kısaca burada biriken bir nakit değil mi?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

6.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Sn. Tınaz,
    Bu konu hep kafamı meşgul etmiştir. Diyelim ki KCHOL 2019 yılında 5 milyar TL kar etti. Sadece bunun %20 sini kar payı olarak temettü dağıttı. Yani 1 milyar dağıttı. Geriye kalan 4 milyar TL ne oluyor? Geçmiş yıl karlarına ilave edilmiyor mu? Bu para kasada duran bir para değil mi? Kısaca burada biriken bir nakit değil mi?
    Geriye kalan 4 milyar, yedeklere ayriliyor tamam, ancak bilancoda gorulen gecmis yil karlarina degil, bu kalem sadece yeniden degerleme deger artislarinin kondugu bir hesap.

Nakit degil.

Herkesi bu sekilde yanilttiginin da farkindayim.

Yanilmiyorsam 3 yil onceydi.

O tarihlerde elimde YGGYO hisseleri var.

ISYAT hissesi de 73 kurus mu ne.

Yazdim YGGYO yonetimine neden bu kadar cok nakit biriktiriyorsunuz Gecmis Yil Karlari kaleminde, neden ? mesela ISYAT'in yarisini satin almiyorsunuz diye...?

Oradaki gorevli arkadas anlatmisti, o kalemin yeniden degerleme deger artis ile ilgili oldugunu.

Ben de ondan ogrendim.

Ayrica, ISYAT'in bir hisse oldugunu ve kendi ana sozlesmeleri geregi bu tur bir alim yapamadiklarinia anlatti adam, sagolsun.

Son baktigimda ISYAT 3.04 olmustu.

Eger hatirliyorsa belki o arkadas tuh..! demistir.

Kimbilir..

7. Sn. Tınaz,
    Bilançoda Nakit ve Nakit Benzerleri 55 milyar TL bunu anlamıyorum ama eminim bir önemi yoktur

8.  Alıntı Originally Posted by v**ue Yazıyı Oku
    Sn. Tınaz,
    Bilançoda Nakit ve Nakit Benzerleri 55 milyar TL bunu anlamıyorum ama eminim bir önemi yoktur
    Nakit benzerlerini cok kisa vadeli alacaklar olarak dusunebilirsiniz.

Nakit'ten sayilir.

Bu bilgiler sirketin gercek gucunu an itibariyle gosteren rakamlar.

55 Milyar nakit gucu, sirketin onune cikabilecek her turlu zorluga karsi ne kadar hazir oldugunu gosteriyor.

Sayfa 85/391 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •