Sayfa 143/391 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 3123 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: KCHOL - Koç Holding

1.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Sermaye ve dolar kurunu sabit tutarsak, 60 tl ~ 20 milyar dolar şirket değeri eder. 2010-13 arası Garanti bankası bu piyasa değerini görmüştü. 60 tl ilk bakışta çok gelebilir ama abartı değil
    POLTK, 14 TL, iken, bu hisse 45 TL. olur dedigimizde, yok artik demislerdi.

4.75 maaliyetli PSDTC icin, 14 TL. yi gorsun, satip satmamayi o zaman dusunurum demistim.

Bilen bilir.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    POLTK, 14 TL, iken, bu hisse 45 TL. olur dedigimizde, yok artik demislerdi.

4.75 maaliyetli PSDTC icin, 14 TL. yi gorsun, satip satmamayi o zaman dusunurum demistim.

Bilen bilir.
    Ben poltk şahidim , hatta bugün dolar başlığında yazdım. Değer analizini Tınaz abim bilir. Kchol son zamanda benimde radarima takıldı. Diğerleri tavhl , garan ve tabii ki aksa var.

SM-J410F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

olmasi gereken su an minimum rakam 6 milyar usd'dir.

min. 6 milyar usd "kriz fiyati"dir. yani 18 lira ! ama su an endeks 1.4 dolar seviyesinde olduguna gore kriz donemi yasanmiyor !

kriz donemi 0.8-1 usd dir endeks icin

18 lira ustune bu sebeple %40 koymamiz gerekiyor. bu da su an olmasi gereken rakamin en az 25 lira olmasi gerektigini ifade ediyor.

4.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    olmasi gereken su an minimum rakam 6 milyar usd'dir.

min. 6 milyar usd "kriz fiyati"dir. yani 18 lira ! ama su an endeks 1.4 dolar seviyesinde olduguna gore kriz donemi yasanmiyor !

kriz donemi 0.8-1 usd dir endeks icin

18 lira ustune bu sebeple %40 koymamiz gerekiyor. bu da su an olmasi gereken rakamin en az 25 lira olmasi gerektigini ifade ediyor.
    Ak yatırım- ünlü- iş yatırım, koç holding için 12 aylık hedef fiyatları 23,5-25 tl arası.

Yarıyıl sunumunda holding, bir numaralı riski ekonomilerin tekrar kapanması olarak belirtmiş. Bu global bir risk. Bizim ayrıca kur atağı ve akdeniz gibi risklerimiz mevcut.

Dediğiniz gibi buralardan ne kadar uzaklaşırsa, o kadar iyi olur

5. Bize ucuz olmak dışında yeni bir hikaye lazım. Şirketin özelinde bir hikaye. Nasıl tarım teşvikleri artınca türk traktör satışlarını arttırdı veya nisan- ağustos döneminde ucuz kredi ile yurtiçi araç satışları patladı, bunun gibi hikayeler. Pandemide dayanıklı tüketim, otomotiv ve gıda iştirakları pozitif ayrıştı, bankacılık ve holding yerinde saydı.

Borsada işlem görmeyen iştirakların halka arzı bile güzel bir hikaye yaratabilir.

https://www.koc.com.tr/tr-tr/yatirimci-iliskileri/sunumlar-ve-bultenler/SunumlarveBultenler/1H20_KocHolding_EP_TR.pdf

15. sayfada halka açık olmayan şirketleri ve gelir/ gider tabloları mevcut

6.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Ak yatırım- ünlü- iş yatırım, koç holding için 12 aylık hedef fiyatları 23,5-25 tl arası.

Yarıyıl sunumunda holding, bir numaralı riski ekonomilerin tekrar kapanması olarak belirtmiş. Bu global bir risk. Bizim ayrıca kur atağı ve akdeniz gibi risklerimiz mevcut.

Dediğiniz gibi buralardan ne kadar uzaklaşırsa, o kadar iyi olur
    Ben şahsen bir daha Dünya da ekonomilerin kapanmasını beklemiyorum. Olsa olsa kontrollü bir sürü bağışıklığı olacaktır.
    Asıl sorun borsamızda yabancı satışı.
    Sadece citi ve doçe son 1 ayda 35 milyon lota yakın kchol satmış. Yerliler de böyle bir hisseye sahip çıkmış ve az bir kayıpla da olsa satışları karşılamışlar.
    Düşünsenize geçen hafta bir günde finans bank aracılığı ile 100 milyon TL gibi net satış yapılmış ve piyasa almış.

Demek ki neymiş sorun hissede değil, yabancının ülkemize olan güvenini yeniden tesis etmek. Aksi takdirde hep söylediğim gibi ne söylesek boş.
    Ayasofya yı ibadete açmak (kaldı ki 100 m ilerisinde Sultanahmet camii var ev bomboş, amaç siyasi şov mu yoksa gerçekten ibadet mi?) memleketin ekonomik sorunu çözmüyor, (Ayasofya'nın yılda 100 milyon dolara yakın hiç masrafsız bir geliri vardı) ya da gavurdan faizle para alıp Çamlıca'ya 60.000 kişilk cami yaptırıp ve gavurun mercedesi ile namaza gitmenin anlamını anlamış değilim.

Arkadaşlar, cami mevzusu açıldığına göre geçen gün okuduğum bir konuyu da paylaşmadan edemeyeceğim. İslami hayata görkemli, şatafatlı cami olayı da Ayasofya kilisesinin cami yapılması ile başlar. Gösterişli şatafatlı ibadethaneler Hristiyan geleneğinde vardır. Kubbeli cami mimarisi İslam kültüründe yoktur. Selçuklu ve Ayasofya'dan önce yapılan camilere dikkat edin kubbeli değildir.

Son bir şey daha ilave edip konuyu kapatıyorum. Mevlit ve İlahiler nereden gelmiş ekteki videoyu bir dinleyin.
    https://www.youtube.com/watch?v=oGJcF7FFrBA
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

7.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku

Asıl sorun borsamızda yabancı satışı.

Sadece citi ve doçe son 1 ayda 35 milyon lota yakın kchol satmış. Yerliler de böyle bir hisseye sahip çıkmış ve az bir kayıpla da olsa satışları karşılamışlar.
    Düşünsenize geçen hafta bir günde finans bank aracılığı ile 100 milyon TL gibi net satış yapılmış ve piyasa almış.

Demek ki neymiş sorun hissede değil, yabancının ülkemize olan güvenini yeniden tesis etmek. Aksi takdirde hep söylediğim gibi ne söylesek boş.
    Yabanciya guvenip bir sistem kurarsaniz, sonuc bu olur.

Simdi iki yol var.

Ya bunlar gidecekler.

Ya da %65'i yabanciya gore ayarli kurallar degisecek.

Sirketlerin toplam lot sayisini yariya indirmek lazim, en az.

KCHOL'un dolasimdaki hisse sayisi 670 Milyon lot.

Yabanci gelsin de para kazanalim mi diyecegiz ?

Ozveri yapilacak.

Devlet, once kar payi dagitmayi kisitlayan kurallari kaldiracak, sirket ise, mevcut lot sayisini dusurecek ve zamaninda, o yil kardan %kac nakit kar payi verecegini aciklayacak.

Yoksa bu borsa bunlarin ustune coker, biz de yikintinin altinda kaliriz.

8. arabistan ambargosu,Azerbaycan ve ermenistan çatışması bizi nasıl etkiler ?

Sayfa 143/391 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •