Sayfa 71/73 İlkİlk ... 21616970717273 SonSon
Arama sonucu : 579 madde; 561 - 568 arası.

Konu: ADANA - Adana Çimento A

2. Bilanço ne zaman acıklanır 2Ç19 ?

SM-A700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Tahtayı yapan kişi veya kurulusu tebrik etmek lazım.4 ay sonra net % 75 ( bileşik faiz karşılığı).basit faiz karşılığı olarak net % 18.7 temeddusu var.ve fiyatı hala bu kadar duşuk tutuyorlar.sanki sirket su anda calışmıyor,mal satmıyor.çok komik

4. Tuğçe Gardaş, insanlar kumar oynayarak adrenali yüksek tutmayı seviyor, burada hokus pokus iki tavuk bir horoz durumu yok, heyecansız bekle zamanı al temettüyü yat aşağı durumu var.

Herkes sizin gibi bilinçli yatırımcı olsa aracı kurumlar masrafı, tahta yapıcılar çayı çorbayı nereden çıkaracak.

5.  Alıntı Originally Posted by dadaş ali Yazıyı Oku
    tuğçe gardaş, insanlar kumar oynayarak adrenali yüksek tutmayı seviyor, burada hokus pokus iki tavuk bir horoz durumu yok, heyecansız bekle zamanı al temettüyü yat aşağı durumu var.

Herkes sizin gibi bilinçli yatırımcı olsa aracı kurumlar masrafı, tahta yapıcılar çayı çorbayı nereden çıkaracak.
    ben tahtayı yapanın çay çorba içtiğini düşünmüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by TUĞÇE Yazıyı Oku
    ben tahtayı yapanın çay çorba içtiğini düşünmüyorum.
    Bilançoda, krizin etkileri görünmeden, zaten fiyatların içinde olan temettü için, pozisyon tutmak kumar olur.

Bence, beklemeli ve bilanço dan sonraki harekette bir şeyler yapılabilir.

7. İzmirli hoca Gardaşım, sizin görüşünüze katılmadığım yönler;

Şirketin 400 milyon tl.nin üzerinde keş mevduat faize yatırılmış parası var, bunun yarısını temettü olarak dağıtacak, kalan yarısı ve ana paranın tamamı 15.aralığa kadar faizle büyüyecek, kalan diğer ikiyüzmilyon tl. ise seneye 15 aralığa kadar yine mevduat ve faizde.

Sektörde işler kötü net karlar düşecek ehvallah ama bu hisse 1,5 yıll süreç içinde toplamda asgari 2 tl. civarında temettü verdiğini düşünürsek sırf temettü için bile bu hisse tutulur. Ayrıca 2020 sonundan itibaren sektör düzelirse temettü artar, düzelmezse sorun yok şirket tahvil borçlanmasını kapatıp işler kötü bile gitse 2021 aralıkta en kötüsünün kötüsü 50 kuruş yine verir belki daha fazlası!!!

İnşallah sizin dediğiniz gibi kötü beklentiyle düşer de diğer kanallardan olası muhtemel getiriyi burada daha fazla mürekkep lot olarak değerlendiririz.

8. İhracat yapiyor ayrica ilk ceyrek faaliyetten zarar aciklamisdi subatta %20 cimento zammi so rasi faaliyetten kar yazar bence eskisi gibi kar akmasada damlar isde

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 71/73 İlkİlk ... 21616970717273 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •