Sayfa 26/104 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon
Arama sonucu : 827 madde; 201 - 208 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

2. Endekste tek yukselmeyen hisse endeks yukseliyor dusmeye calisiyon hacimsiz 14.50 tl hedefim var toplaniyorsun endeks asagiya dondugunde bakalim napican o topladigin lotlari tursumu kurcan spek 😁

3. Endeks 101000 ken sen 13 tl ustuydun anhyt 5.70 raysg 2.70 ti endeks 109000 oldu anhyt 6.25 raysgta 3.30 oldu sen 12 tl altindasin buna gore 14.50 civari olman lazim tursucu spek

4. İste bu dedigim yerin ustlerinden verdik mali sagol spek

5. AVISA AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Halka arzının üzerinden nerdeyse 5 yıl geçmiş durumda...

https://www.google.com.tr/amp/s/www....di-647196/amp/

Bugunki 1.6 milyar TL piyasa değeri 5 YIL önceki halka arz TL değeri ile aynı...

Yani TL nominal bazlı olarak hisse yerinde saymış...( Reel olarak 5 yılda halka arzdan alanın parası yarıya inmistir)

Ancak Dolar bazlı bakınca 819 milyon usd'lik halka arz fiyatına göre bugün itibariyle 282 milyon USD piyasa değeri 5 yılda %65'lik bir değer kaybı anlamına geliyor.

Halka arz fiyatını şişirip millete geçirmişler diye düşünülebilir: Ama, 5 yılda Avivasa'nin BES fon büyüklüğünün 3 kat artarak 6.6 milyardan 20 milyara çıktığı; 2014 yılsonu net dönem karı 45 milyonun 2018 yılsonuna 4.2 kat artışla 190 milyona çıktığı göz önünde tutulduğunda ortada adına vehamet mi dersiniz fırsat mi dersiniz gariplik mi dersiniz ilginç bir durum olduğu görünecektir.

Ben kendi adıma Avivasa'nin mevcut fiyatının fırsat olduğunu düşünüyorum. Portföy büyüdükçe Avivasa'nin karı da otomatik büyüyecek. 5-7 yıla kadar bugün yatırılan paranın-temettulerle yeni hisse alinmasa bile kendini amorte edeceğini düşünüyorum.

Otomatik BES'in zorunlu hale getirilmesi ve kıdem tazminatlarının BES fonlarına aktarımı gibi ekstralar gerçekleşmese bile BES buyumeye devam edecek. Aviva da pd/dd yuksek olsa bile bundan bir hayli nasiplenecektir.

Bakalım zaman ne gösterecek...Uzun vade icin biriktirmeye devam...

Herkese saygılar....

(Avivasa'nin son 5 yılda dağıttığı temettüler piyasa değerine oranla fazla olmadığından dikkate alınmamistir.)
    Bugünkü piyasa değeri 436 milyon usd...

Bugünden sonra kur sabitken %90 prim yaparsa 5 yıl önceki Halka arz fiyatını yakalamış olacak...

Ama, şimdiki BES portföy büyüklüğü ve bilanço karı 5 yıl öncesinin 3-4 katı...

BES portföyü ve bilanço karı artmaya devam edecek...

Temettü yatırımcıları hala uyanamadı olaya...

Bu hisseyi ve diğer BES şirketi ANHYT’ı uzun vadeli yatırım amaçlı görüp almış olanların önünde uzun bir yol var.
    Son düzenleme : TUNGA; 12-12-2019 saat: 13:42.

8. Kimse yok burada primsiz kalmis hisselerden biri endeks 108000 ken hatirliyorum 14.90 gormustu endeks 125000 e geldi 14.40 tl ..grafik guzel hacim artisiyla beraber once 16.50 sonra 18 tl bekliyorum Al sat tut tavsiyesi degildir

Sayfa 26/104 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •