Sayfa 51/104 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon
Arama sonucu : 827 madde; 401 - 408 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1. Sadece 2. Ceyrek kar tahmini o. Cok iyi yerlere gelecek hisse cok az kaldi
     Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Hcbs 2.ceyrek kar tahmininde agesanın 320 milyon kar getireceğini belirtmiş... Acaba bu toplam 2 ceyrek kar tahmini mi? Yoksa sadece bu ceyrekte gelebilecek kar tahmini mi?
    SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bu hisse mutlaka iyi yerlere gelecek. Sadece 1 ceyrekte sermayesinin 1.5 kati kar aciklayan firmanin fiyati burda kalmaz. Enaz 50 lere gitmeli yilsonuna kadar bence. Yilsonu kar tahminim 1 milyar 300 milyon tl ins.

3.  Alıntı Originally Posted by DJKARIZMA06 Yazıyı Oku
    Sadece 2. Ceyrek kar tahmini o. Cok iyi yerlere gelecek hisse cok az kaldi

Tesekkürler, 2022 yılı için bende 1.300 kar bekliyorum.. Asıl 2023 ilk çeyreğini cok merak ediyorum. Bu enflasyonda bu maaşlara yapılan yüksek oranların cok olduğu ortamda kar ne gelecek bakalım... 2023 ilk çeyrekte acaba 500-600 milyon gelir mi?

4. Kar zaten iyide hisse fiyatina yansimiyo enteresan sekilde. Hayret gercekten. Borsa cok degisik yer. Su kagidin bugunku bilancosu ile bile 50 tl altinda olmamasi lazim ama gitmiyo.
     Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Tesekkürler, 2022 yılı için bende 1.300 kar bekliyorum.. Asıl 2023 ilk çeyreğini cok merak ediyorum. Bu enflasyonda bu maaşlara yapılan yüksek oranların cok olduğu ortamda kar ne gelecek bakalım... 2023 ilk çeyrekte acaba 500-600 milyon gelir mi?

5.  Alıntı Originally Posted by DJKARIZMA06 Yazıyı Oku
    Kar zaten iyide hisse fiyatina yansimiyo enteresan sekilde. Hayret gercekten. Borsa cok degisik yer. Su kagidin bugunku bilancosu ile bile 50 tl altinda olmamasi lazim ama gitmiyo.

Bu kar karşısında daha fazla dayanamaz... Bu kadar baskı yapıldığına göre fırlamasıda Bi o kadar şiddetli olabilir... Önümüzdeki sene minimum 2.500 kar getiren şirket olacak ve sermayesi cücük kadar kalacak, sermayesi sadece 180 milyon... 2 sene sonra 5 milyar kar getiren şirket olacak desem kim itiraz edebilir... 5 milyar kar getiren şirketin piyasa değeri 50 milyar olmalı zaten... Suan agesanın piyasa değeri sadece 3.5 milyar TL... Cok komik... İlerde cok yüksek bir bedelsiz verme gücüde olacak... 3-5 sene beklicem bakalım sonu ne olacak...

6.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Bu kar karşısında daha fazla dayanamaz... Bu kadar baskı yapıldığına göre fırlamasıda Bi o kadar şiddetli olabilir... Önümüzdeki sene minimum 2.500 kar getiren şirket olacak ve sermayesi cücük kadar kalacak, sermayesi sadece 180 milyon... 2 sene sonra 5 milyar kar getiren şirket olacak desem kim itiraz edebilir... 5 milyar kar getiren şirketin piyasa değeri 50 milyar olmalı zaten... Suan agesanın piyasa değeri sadece 3.5 milyar TL... Cok komik... İlerde cok yüksek bir bedelsiz verme gücüde olacak... 3-5 sene beklicem bakalım sonu ne olacak...
    5 milyar kari nasil hesapladiniz.
    Benim bu şirketle ilgili bir kac sorum var.
    Sirketin gelecekte bireysel emekli olanlara ödeyeceği maaş nasıl belirleniyor?
    Maas olunceye kadar mi oluyor yoksa belli sureli mi?
    Şirket bu belirsizliği nasıl hedge ediyor..
    Teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    5 milyar kari nasil hesapladiniz.
    Benim bu şirketle ilgili bir kac sorum var.
    Sirketin gelecekte bireysel emekli olanlara ödeyeceği maaş nasıl belirleniyor?
    Maas olunceye kadar mi oluyor yoksa belli sureli mi?
    Şirket bu belirsizliği nasıl hedge ediyor..
    Teşekkürler
    Çok basit hesapladım 2 sene once karı neydi şimdi ki karı ne... 2 sene sonraki karı kac olabilir... Her sene yuzde 100 kar artışı mevcut... Hele ki son yıl 400 milyon kar getirirken bu sene 1200-1300 kar bekliyorum yüzde 200 artış olacaktır.... Bu şekilde devam ederse 2 sene sonra gelecek karı da görücez bakalım...

Emekli sırası gelen olacak... Ama bir de şoyle bir sey var her sene de yeni bese gelen yatırımcılar var hatta 18 yas altı bile olabiliyor... Agesa ceosu bir röportajında bes sektörü daha emekleme doneminde daha yürüyecek koşacak demişti.. Anlicağınız yolumuz uzun...

8.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Çok basit hesapladım 2 sene once karı neydi şimdi ki karı ne... 2 sene sonraki karı kac olabilir... Her sene yuzde 100 kar artışı mevcut... Hele ki son yıl 400 milyon kar getirirken bu sene 1200-1300 kar bekliyorum yüzde 200 artış olacaktır.... Bu şekilde devam ederse 2 sene sonra gelecek karı da görücez bakalım...

Emekli sırası gelen olacak... Ama bir de şoyle bir sey var her sene de yeni bese gelen yatırımcılar var hatta 18 yas altı bile olabiliyor... Agesa ceosu bir röportajında bes sektörü daha emekleme doneminde daha yürüyecek koşacak demişti.. Anlicağınız yolumuz uzun...
    Tesekkurler.

Sayfa 51/104 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •