Sayfa 52/104 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon
Arama sonucu : 827 madde; 409 - 416 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1. Bazen bu hissenin speğini bulup ayağına taş bağlayıp denize atasım geliyor..
    Toplanan hayat sigortası gelirleri giderlerini karşılasın yeter.. Hayat dışı, emeklilik tarafı teknik olarak az zarara razıyım..
    4.6 milyar TL eurobond %15 değerlendi..
    Buradan aldığın kupon geliri, çeyreksel 200 milyon TL fon kesintisi, yönetim ücreti geliri, vadesi gelen dibs, özel sektör tahvili, eurobondu(varsa) geliri..
    Toplanan 3 aylık primler ile alınan 3 yıldan uzun yeni eurobondlar, dibsler vs
    Baskıla bakalım baskılabildiğin kadar kansız herif

2.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Bazen bu hissenin speğini bulup ayağına taş bağlayıp denize atasım geliyor..
    Toplanan hayat sigortası gelirleri giderlerini karşılasın yeter.. Hayat dışı, emeklilik tarafı teknik olarak az zarara razıyım..
    Buradan aldığın kupon geliri, çeyreksel 200 milyon TL fon kesintisi, yönetim ücreti geliri, vadesi gelen dibs, özel sektör tahvili, eurobondu(varsa) geliri..
    Tesekkürler değerli bilgiler için, pekı bu ceyrekte Bi kar tahmininiz var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Tesekkürler değerli bilgiler için, pekı bu ceyrekte Bi kar tahmininiz var mı?
    Açıkcası ben bu şirketin karlılığına odaklı değilim..
    Toplanan primler +uzun vadeli eurobondların kupon gelirleri giderleri karşılasın yeter..
    Yılda ölüsü 800 milyon garanti fon kesintisi, yönetim ücreti geliri +1 yıllık dibs gelirleri, özel sektör eurobond gelirleri, özel sektör tahvil geitirleri bana yeter..
    HSBC sanırım 320 beklemiş..teknik olarak karlılık hesaplamasını tam çözemedim..
    OMAHALI

4.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Bazen bu hissenin speğini bulup ayağına taş bağlayıp denize atasım geliyor..
    Avivasa zamanindan grafiğine baktim..
    Bunun speğinin bir obsesyonu var kesin.
    Yıllardır grafik incelerim , böylesini pek hatirlamiyorum
    2016 ocak 2018 nisa arasında neredeyse düm düz bir çizgi çizmiş bu adam..
    9.5 ile 11 arasina sıkıştırmış fiyati.
    Yillarca sabit tutup fiyati bir yere kırıyor.
    Biraz hisse aldim ama her halde 1 yıl bakmiycam.
    İnsanı sinir eden bir stili var o kesin.

5. Şirketin 6 milyar 120 milyon TL varlılığının %75 i 3 yıldan uzun vadeli eurobondlarda..
    Şimdi 20000 dolar için 2040 vadeli eurobundun baktım mayıs ve kasım ayında 1763 dolar kupon alıyorsunuz.. %8.8
    Şimdi Nisan - haziran dönemi sağlık sigortası tarafı ne kadar prim üretildi biri bana söylesin.. Ben 600 diye biliyorum.. (Yanlış olabilir..)
    Düşünün bu 600 milyon TL nin sadece 400 milyon TL ile 2040 vadeli eurobond alındı..
    Her çeyrek yavrulayan gelirler.. Bir nevi eurobond yatırımı yapıyoruz bu şirkete yatırım yaparak.. Hemde onun 48milyar TL yönettiği fonlardan aldığı garanti yıllık 800 milyon TL ye ortağız(fonlar zarar etmiş, çıkmış umurumuzda değil)
    Borsada hisse yatırımı neredeyse yok 3 milyon TL..
    Elindeki özel sektör tahvilleri, eurobondları muhtemelen akcansa, enerjisa vs muhtemelen grup şirketleri..
    Yavrulayarak büyüyen gelirler..5 milyar TL 2 sene sonra kar görülebilir bahsedilmiş.. O kadarını bilemem.. Ama işler iyi giderse düşecek cdsler dolayısıyla değerlenecek %75 eurobond varlıkları ;işler kötü gider kur patlarsa yine nispeten değerlenecek yine %75 eurobond varlıkları, her halikularda alınacak fon ücretleri, yönetim ücretleri..
    3.6 milyara 4.6 milyar TL eurobond portföyü olan şirkete ortak oluyoruz.. Bundan ötesi var mı?
    OMAHALI

6.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Şirketin 6 milyar 120 milyon TL varlılığının %75 i 3 yıldan uzun vadeli eurobondlarda..
    Şimdi 20000 dolar için 2040 vadeli eurobundun baktım mayıs ve kasım ayında 1763 dolar kupon alıyorsunuz.. %8.8
    Şimdi Nisan - haziran dönemi sağlık sigortası tarafı ne kadar prim üretildi biri bana söylesin.. Ben 600 diye biliyorum.. (Yanlış olabilir..)
    Düşünün bu 600 milyon TL nin sadece 400 milyon TL ile 2040 vadeli eurobond alındı..
    Her çeyrek yavrulayan gelirler.. Bir nevi eurobond yatırımı yapıyoruz bu şirkete yatırım yaparak.. Hemde onun 48milyar TL yönettiği fonlardan aldığı garanti yıllık 800 milyon TL ye ortağız(fonlar zarar etmiş, çıkmış umurumuzda değil)
    Borsada hisse yatırımı neredeyse yok 3 milyon TL..
    Elindeki özel sektör tahvilleri, eurobondları muhtemelen akcansa, enerjisa vs muhtemelen grup şirketleri..
    Yavrulayarak büyüyen gelirler..5 milyar TL 2 sene sonra kar görülebilir bahsedilmiş.. O kadarını bilemem.. Ama işler iyi giderse düşecek cdsler dolayısıyla değerlenecek %75 eurobond varlıkları ;işler kötü gider kur patlarsa yine nispeten değerlenecek yine %75 eurobond varlıkları, her halikularda alınacak fon ücretleri, yönetim ücretleri..
    3.6 milyara 4.6 milyar TL eurobond portföyü olan şirkete ortak oluyoruz.. Bundan ötesi var mı?
    Eurobondlari nerden aldığı cok onemli. Son 1 yilda cok yükseldi ve eger cok uzun vadeli aldıysa anlık değerlemelerde zarar bile yazabilir
    Borsa portfoyu konusunda biraz hataniz var galiba. Yönettiği fonlarin aksigortanin %5 ini aldigi ile ilgili mesaj yollamış. Sadece bu bile ciddi bir rakam

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Eurobondlari nerden aldığı cok onemli. Son 1 yilda cok yükseldi ve eger cok uzun vadeli aldıysa anlık değerlemelerde zarar bile yazabilir
    Borsa portfoyu konusunda biraz hataniz var galiba. Yönettiği fonlarin aksigortanin %5 ini aldigi ile ilgili mesaj yollamış. Sadece bu bile ciddi bir rakam
    Siz bu şirketin yaptığı işlerin bize yansımasını tam anlamamışsınız...
    Yönettiği fonların zarar etmesi bizim problemimiz değil.. Biz o fonlara değil ;fonlardan aldığı kesintilere, ücretlere ortağız..
    Bu ülkede uzun vadede eurobondlarda zarar yazması için öncelikle dolarda keskin düşüş lazım.. Bu da yüklü faiz artışları ile olabilir..
    İşler iyi giderse zaten cdsler düşeceği için eurobondlar gene değerlenecektir.. Eurobondların tarihsel grafiğine bakın lütfen..
    OMAHALI

8. O değilde yıl sonu karı geldiğinde agesanın çarpanları çok komik olmayacak mı?

Sayfa 52/104 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •