Sayfa 53/104 İlkİlk ... 343515253545563103 ... SonSon
Arama sonucu : 827 madde; 417 - 424 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1. Geçen sene Agea bu hissenin 72 mio lotunu lot başına yaklaşık 1,9 euro vererek aldı. Yani her halikarda 36 TL. Monish fabrai yüzde 5 ten fazla hisseye sahip ve döviz bazında korkunç geride kaldı hisse fiyatı. Teb ve HSBC nin 5 aydır sattığı tüm mallar karşılandı. Bunun 300 binini iş 300 binini yapı, 2,8 mio deutche citi 600 binini phips capital aldı. Hepsi yalan olsa bilanço tarafında bunca malı nereye, nereden ve kime satacaklar. Monish fabrai nin yaptığı tahtaları nasıl kopardığına bir bakın araştırın derim.

2.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Siz bu şirketin yaptığı işlerin bize yansımasını tam anlamamışsınız...
    Yönettiği fonların zarar etmesi bizim problemimiz değil.. Biz o fonlara değil ;fonlardan aldığı kesintilere, ücretlere ortağız..
    Bu ülkede uzun vadede eurobondlarda zarar yazması için öncelikle dolarda keskin düşüş lazım.. Bu da yüklü faiz artışları ile olabilir..
    İşler iyi giderse zaten cdsler düşeceği için eurobondlar gene değerlenecektir.. Eurobondların tarihsel grafiğine bakın lütfen..
    İnanın şu an anlamaya çalışıyorum.
    Bana mantıklı gelmeye başladı
    10000 lot aldım
    Yönettiği portföy 40 milyar
    Kabaca %3 komisyon kari olur mu ?
    Bir de emekli olanlar sistemden cikinca paralarını alip gidiyorlar.
    Bu yükümlülükleri net olarak nasil tespit edebiliriz?

3.  Alıntı Originally Posted by dham Yazıyı Oku
    Geçen sene Agea bu hissenin 72 mio lotunu lot başına yaklaşık 1,9 euro vererek aldı. Yani her halikarda 36 TL. Monish fabrai yüzde 5 ten fazla hisseye sahip ve döviz bazında korkunç geride kaldı hisse fiyatı. Teb ve HSBC nin 5 aydır sattığı tüm mallar karşılandı. Bunun 300 binini iş 300 binini yapı, 2,8 mio deutche citi 600 binini phips capital aldı. Hepsi yalan olsa bilanço tarafında bunca malı nereye, nereden ve kime satacaklar. Monish fabrai nin yaptığı tahtaları nasıl kopardığına bir bakın araştırın derim.
    Agea 2011 de aksigorta ya ödediği rakamdan dehşet zarar etti..Evet geçen seneki degerleme bizim için güzel bir gosterge.. Ama ülkede finansal sistemin ayarlari ile oynadilar
    Monish fabrai alimlarini ne zaman yapti?
    Bahsettiğiniz yüklü satislari kim yapti?

4.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    İnanın şu an anlamaya çalışıyorum.
    Bana mantıklı gelmeye başladı
    10000 lot aldım
    Yönettiği portföy 40 milyar
    Kabaca %3 komisyon kari olur mu ?
    Bir de emekli olanlar sistemden cikinca paralarını alip gidiyorlar.
    Bu yükümlülükleri net olarak nasil tespit edebiliriz?
    Mali tablolarda dipnotlarda bireysel emeklilik sistemine giren/çıkan sayısı veriliyor..
    OMAHALI

5. AGESA… Monish Pabrai’ye ait fonlardan biri olan Fahad Missmar Dalal fonu Agesa’da 21.44 – 22.02 TL fiyat aralığından 27.000 adet hisse alımı gerçekleştirdi. Fonun Agesa’da ki %5 seviyesine yükseldi. 10.01.2022 kap haberi. Sonraki alım bildirim bantı yüzde 10 üzeri.

6.  Alıntı Originally Posted by dham Yazıyı Oku
    AGESA… Monish Pabrai’ye ait fonlardan biri olan Fahad Missmar Dalal fonu Agesa’da 21.44 – 22.02 TL fiyat aralığından 27.000 adet hisse alımı gerçekleştirdi. Fonun Agesa’da ki %5 seviyesine yükseldi. 10.01.2022 kap haberi. Sonraki alım bildirim bantı yüzde 10 üzeri.
    Peki sizce 50000 lot alım bu tahtada dikkat ceker mi?
    Bugün de pasife parça parca 5000 lot yazdım. Verdiler hemen

7. Bu kağıdı emeklilik ikramiyesi olarak görüyorum. Ben de bahsettiğinizz lot tan daha fazlası var. Bir tetiklemeye bakar hareketi. Benim tahminim fonun lot miktarı 12 mio civarında

8. Önce 20.70 sonra 22.40 ardından 26.50 hareketi var teknikte. Ama yatırım tavsiyesi değildir bu yazdığım. Kendi gördüğüm

Sayfa 53/104 İlkİlk ... 343515253545563103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •