Sayfa 68/104 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon
Arama sonucu : 827 madde; 537 - 544 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1. Gecen sene 200 milyon prim acıklamıştı agesa... Ve bir onceki senenin ocak ayına göre artış oranı %80 idi.... Bu sene ise 500 milyon acıkladı artış oranı %150 muazzam Bi artış oranı.... Gecen sene 640 bin kişi besteydi...bu sene ise 17 şubat tarihine göre bu sayı 730 bin kişi... 90 bin kişi gelmiş... 2 senedir yıllık karari yüzde 100 artış ile yükseliyor... Bu senede yüzde 10ü artış gösterse neredeyse hisse başı 10 TL olan bir şirket olacak... Ben bedavadan az pahalı bir şirkete ortağım beklemeye bu yüzden göze aldım... Su akar yolunu bulur

2.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Gecen sene 200 milyon prim acıklamıştı agesa... Ve bir onceki senenin ocak ayına göre artış oranı %80 idi.... Bu sene ise 500 milyon acıkladı artış oranı %150 muazzam Bi artış oranı.... Gecen sene 640 bin kişi besteydi...bu sene ise 17 şubat tarihine göre bu sayı 730 bin kişi... 90 bin kişi gelmiş... 2 senedir yıllık karari yüzde 100 artış ile yükseliyor... Bu senede yüzde 10ü artış gösterse neredeyse hisse başı 10 TL olan bir şirket olacak... Ben bedavadan az pahalı bir şirkete ortağım beklemeye bu yüzden göze aldım... Su akar yolunu bulur
    şirketin takasları savcılık tarafından incelenmeli toplam 2 milyon satış olmadan son 3 aylık takaslarda hisse 45.90 nasıl oluyorsa 26 tlye düşüyor bilinçli şekilde hisse üzerinde yapılan suçtur

3.  Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    şirketin takasları savcılık tarafından incelenmeli toplam 2 milyon satış olmadan son 3 aylık takaslarda hisse 45.90 nasıl oluyorsa 26 tlye düşüyor bilinçli şekilde hisse üzerinde yapılan suçtur
    Allah bunları bir bardak suya muhtaç etsin

4.  Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    Allah bunları bir bardak suya muhtaç etsin
    yatırımcı ilişkileri telefon numarası 0216 635 17 70 burdan arayıp bilgi almak isteyen alabilir

5. Bence yapılması gereken genel kurulda hisse geri alım yapılması kararı aldırmak için baskı kurmak
    Bariz bir manipülasyon yapılıyor. Şirketin bu işten çıkarı yoksa buna çoktan müdahale etmesi gerekiyordu
    Bir email hazırladım, eğer sosyal medyada küçük yatırımcılara ulaşabilirsek belki yönetim sessiz kalamaz .
    İsterseniz buradan paylaşırım

6. Email atılabilecek kişiler

Zeliha Ersen Altınok
    Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
    [email protected]

Tuğrul Gemici
    Hazine ve Fon Yönetimi Grup Müdürü - Yatırımcı İlişkileri
    [email protected]

Selin Özkırım
    Genel Sekreter
    [email protected]

Sayın Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş Yönetim Kurulu Üyeleri
    Bildiğiniz üzere şirketimiz 2014 yılının Kasım ayında AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş ismi altında yaklaşık 750 milyon $ piyasa değerlemesi ile halka arz edilmişti. Aradan geçen 9 yılın ardından 24 Şubat 2023 kapanışı 247 milyon $ lık bir değer ifade ediyor. Bu değer halka arz fiyatına göre %66 lık bir değer kaybı anlamına geliyor
    Ayrıca 31 aralık 2022 kapanış piyasa değerinin 400 milyon $ olduğu düşünüldüğünde de kısa sürede büyük bir zarar oluştuğu da gözükmektedir. 2023 yılında oluşan yaklaşık %40 lık değer kaybının olağan bir hareket olmadığı açıktır. Ülkemizin yaşamış olduğu 11 ili kapsayan deprem felaketinin akabinde hisse senetlerinde manipulatif işlemler yapıldığı da tespit edilmiş ve Bist yönetimi tarafından önce bazı işlemler iptal edilmiş sonrasında da şirketlerin kendi hisselerini geri almalarına teşvik edici bir çok yasal düzenleme yapılmıştı.Bu kararların alındığı günden bugune bir çok halka açık şirket geri alım programı açıklamış durumdadır.
    Yaklaşık 4 milyar dolarlık bir fonu yöneten ve yıllık karı yaklaşık 50 milyon $ olan şirketimizin bu konuda sessiz kalması çok manidardır. 2022 Yıllık karının sadece %30 una tekabül edecek 15 milyon$ lık bir geri alım programı açıklanmış olsa tahtadaki manipulatif işlemler anında kesilecektir
    2023 yılının şubat ayı itibari ile 730 bin kişi faliyetlerine AGESA ismi ile devam etmekte olan şirketimizi seçmişlerdir. Bireysel emeklilik şirketleri seçiminde güven en önemli kriterlerden biridir. 730 bin kişi 4 milyar $ larını AGESA ya emanet etmiş iken , daha kendi şirketinin değerini bile koruyamayan bir şirket konumuna düşmek büyük bir itibar kaybı anlamına da gelebilir.
    Deprem sonrası oluşan spekülatif ve manipulatif değer kaybının ve itibar kaybının önlenmesi için Genel kurul gündemine hisse senedi geri alım programı açıklanması için gündem maddesi eklenmesini talep ediyorum.
    Şirket ortaklarınızdan
    İsim soyad

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Email atılabilecek kişiler

Zeliha Ersen Altınok
    Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
    [email protected]

Tuğrul Gemici
    Hazine ve Fon Yönetimi Grup Müdürü - Yatırımcı İlişkileri
    [email protected]

Selin Özkırım
    Genel Sekreter
    [email protected]

Sayın Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş Yönetim Kurulu Üyeleri
    Bildiğiniz üzere şirketimiz 2014 yılının Kasım ayında AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş ismi altında yaklaşık 750 milyon $ piyasa değerlemesi ile halka arz edilmişti. Aradan geçen 9 yılın ardından 24 Şubat 2023 kapanışı 247 milyon $ lık bir değer ifade ediyor. Bu değer halka arz fiyatına göre %66 lık bir değer kaybı anlamına geliyor
    Ayrıca 31 aralık 2022 kapanış piyasa değerinin 400 milyon $ olduğu düşünüldüğünde de kısa sürede büyük bir zarar oluştuğu da gözükmektedir. 2023 yılında oluşan yaklaşık %40 lık değer kaybının olağan bir hareket olmadığı açıktır. Ülkemizin yaşamış olduğu 11 ili kapsayan deprem felaketinin akabinde hisse senetlerinde manipulatif işlemler yapıldığı da tespit edilmiş ve Bist yönetimi tarafından önce bazı işlemler iptal edilmiş sonrasında da şirketlerin kendi hisselerini geri almalarına teşvik edici bir çok yasal düzenleme yapılmıştı.Bu kararların alındığı günden bugune bir çok halka açık şirket geri alım programı açıklamış durumdadır.
    Yaklaşık 4 milyar dolarlık bir fonu yöneten ve yıllık karı yaklaşık 50 milyon $ olan şirketimizin bu konuda sessiz kalması çok manidardır. 2022 Yıllık karının sadece %30 una tekabül edecek 15 milyon$ lık bir geri alım programı açıklanmış olsa tahtadaki manipulatif işlemler anında kesilecektir
    2023 yılının şubat ayı itibari ile 730 bin kişi faliyetlerine AGESA ismi ile devam etmekte olan şirketimizi seçmişlerdir. Bireysel emeklilik şirketleri seçiminde güven en önemli kriterlerden biridir. 730 bin kişi 4 milyar $ larını AGESA ya emanet etmiş iken , daha kendi şirketinin değerini bile koruyamayan bir şirket konumuna düşmek büyük bir itibar kaybı anlamına da gelebilir.
    Deprem sonrası oluşan spekülatif ve manipulatif değer kaybının ve itibar kaybının önlenmesi için Genel kurul gündemine hisse senedi geri alım programı açıklanması için gündem maddesi eklenmesini talep ediyorum.
    Şirket ortaklarınızdan
    İsim soyad
    böyle haysiyet şeref yoksunu insanlara malesef ne desek boş ky birilerine peşkeş çektiler

8. Borsanın gerçek ky dostu şirketleri koç ve işbankası grup hisseleri bu sabancı kadar ky ezen onun 3 kuruşuna göz diken şirket yok akbank trknosa carfursa hepsi inşallah ellerinden çıkar ky ettiklerinin bedelini Allah onlara tez zamanda cezasını çektirir

Sayfa 68/104 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •