Sayfa 71/104 İlkİlk ... 2161697071727381 ... SonSon
Arama sonucu : 827 madde; 561 - 568 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Cengo Yazıyı Oku
    Özür dilerim arkadaşlar bi düzeltme yapmak istiyorum. 2021 yılında 3 taksit halinde toplamda kârın %77 sini toplamda 1,21 tl brüt temettü vermiş. Busene kabaca 1 milyar kâr getirirse %50 dağıtsa dahi 2.77 brüt temettü verir. Seneye bu zamanlar bu fiyatlardan enaz %10 temettü verimliliği demek. %50 diyerek beklentiyide düşük tuttum. Fazlası bonusumuz olur.
    Aman hocam bu sene ben şahsen 2 milyar kar bekliyorum, siz 1 demişsiniz olmamış

2. Sayın Yatırımcı

Şirket yönetimi olarak çabamız şirket faaliyetlerinin yüksek karlılık, kuvvetli finansal yapı ve yüksek büyüme oranları ile devam etmesini sağlamaya yöneliktir. Şirketimiz gerek uzun dönem ve gerekse kısa dönem bakış açısı ile karlılık, finansal güç ve büyüme performansı açısından oldukça başarılı sonuçları geçmişte ortaya koymuştur. Bundan sonraki dönemde de söz konusu başarılı sonuçların devam edeceği değerlendirilmektedir. Şirket tüm kaynaklarıyla şirket paydaşlarına değer yaratmaya odaklanan bir bakış açısıyla faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Şirketimizin borsada işlem gören paylarında yaşanan fiyat hareketleri ise takdir edeceğiniz gibi şirket yönetiminin kontrolü dahilinde değildir. Borsa İstanbul’da serbest piyasa koşulları içersinde yapılan alım ve satımlar kısa vadeli dönemlerde hisse fiyatı üzerinde volatilite yaratabilmektedir. Özellikle böylesi dönemlerde genel kabul görmüş değerleme metodları ile açıklanamayan hisse değerlemeleri geçici olarak oluşabilmektedir. Ancak orta-uzun vadeli bakış açısı ile şirket değerlerinin olması gereken / adil fiyat seviyesine ulaşacağı düşüncesindeyiz.

2022 yılına ait olağan GK gündemi 24.02.2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicil nezdinde işlemler tamamlanarak ilan edilmiştir. Konuyla ilgili taleplerinizi aldık, gerekli çalışmaları yaparak Kurumsal Yönetim Komitesi ve YK düzeyinde gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

3. Şirket boyle dönüş yaptı...

4. Bakın arkadaşlar herkes yazsın... Eminim sonuc alırız, telefon numarasını da bir arkadaşımız paylaşmıştı o numarayı da arayarak tam saha pres uygulamalıyız, yoksa bunlar bizi sallamayacak

5.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Bakın arkadaşlar herkes yazsın... Eminim sonuc alırız, telefon numarasını da bir arkadaşımız paylaşmıştı o numarayı da arayarak tam saha pres uygulamalıyız, yoksa bunlar bizi sallamayacak
    Şirketin bu şekilde geri dönüş yapmasıni takdir ettim .

6.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Aman hocam bu sene ben şahsen 2 milyar kar bekliyorum, siz 1 demişsiniz olmamış
    Dostum 2 milyar kâr agesayı 2022 de o çok konuşulan 3 haneli rakamlara taşımak için yeterli bence. Umarım dediginiz gibi olur. Bununda yarısını dağıtsa 5,5 tl brüt temettü verir ki bu fiyattan kabaca %20 verimlilik demek. Biraz burda dikilelim bakalım.

7. Daha önce 1127(IFRS) ve 875(SFRS) farkı açıklayan bir arkadas olmuştu
    2022 yili karimiz IFRS göre zaten 1.127 milyar TL
    2023 yili karlari (IFRS) göre duzenlenecekse çok farklı bir rakam görebiliriz bu yıl sonu

8.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Daha önce 1127(IFRS) ve 875(SFRS) farkı açıklayan bir arkadas olmuştu
    2022 yili karimiz IFRS göre zaten 1.127 milyar TL
    2023 yili karlari (IFRS) göre duzenlenecekse çok farklı bir rakam görebiliriz bu yıl sonu
    İlk ceyrek 600-650 gelebilir.... Ben mütevazi olayım 500 gelsin.... Gecen sene 120 milyondan 240 milyona cıkmıştı ilk ceyrek... O zamanlarda 640 bin kişi besteydi...şuan 730 bin kişi var üstüne 90 bin kişi geldi... Bence mütevazi olmaya gerek yok... İlk çeyrekte sürpriz kar gelebilir..

Sayfa 71/104 İlkİlk ... 2161697071727381 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •