Sayfa 72/104 İlkİlk ... 2262707172737482 ... SonSon
Arama sonucu : 827 madde; 569 - 576 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1. Abi bunlar nasıl ilk çeyrek beklentileri böyle.. 500,600 milyonlar havalarda uçuşuyor. Böyle bir bilanço gelir ve sürdürülebilirliği olursa 100 tl dende satmam ben bunu. Çünkü enaz 6,7 tl net temettü verir. Hadi bakalım sabırsızlıkla ilkceyrege odaklanmış durumdayım. Içim kıpır kıpır oldu ne yalan söyleyeyim. Allah nasip ederse şu ilkceyrege kendimi odaklamış durumdayım. Herkese sağlıklı bol kazançlar dilerim..

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Daha önce 1127(IFRS) ve 875(SFRS) farkı açıklayan bir arkadas olmuştu
    2022 yili karimiz IFRS göre zaten 1.127 milyar TL
    2023 yili karlari (IFRS) göre duzenlenecekse çok farklı bir rakam görebiliriz bu yıl sonu
    Aynen. Cogu sirket IFRS e gecti. Sigorta sirketleri de gececek illa ki. Gectigi andan itibaren sirket daha karli gozukecek. CEO bu yil bu mumkun degil dedi konferansda.

SUnu belirtmekte yarar var. Sirketin elinde hatri sayilir bir enflasyon endeksli tahvil var. Bu tahviller 2022 de cok iyi gelir yazdi sirketimize. Enflasyon 2022 yilina gore 2023 de daha az olacagi varsayimiyla, bu tahvillerin getirisi duser. Aklimiizn bir kenarinda dursun. Sirket enflasyon muhasebesi yapmiyor cunku. Enflasyon muhasebesi gecerli olsa idi, bir sey degismezdi. Ama bu tahvillerden daha az bir gelir bekliyorum bu yil.

Ozetin ozeti:

+ Emeklilik buyuyor. Bu buyume SFRS den dolayi kara henuz yansimiyor. IFRS de karli bu segment. Sorun degil, uzunda bekliyoruz sonucta
    + Secime kadar kredi musluklari acilacaktir. Bu kredielr icin hayat sigortasi satislarimizdan yine iyi gelir yaratabiliriz.
    + Gordugum kadariyla, parasi olan insanlar oalsi bir olum halinde, arkasinda kalanlara bir syeler birakmak icin sigorta policesi de almaktalar. Genelde USD bazinda oluyor. Karli bir alan. Assetlerimiz de kucuk bir yer ama karli!
    ++ Bence henuz IFRS vs SFRS farki henuz kavranmis degil. Muhasebe degisikliginde bu sirket gercekten cok daha karli hale gelecek.
    + Belcika da yasayan biriyim ve buradaki ageas(agesa nin belcikali ortagi) in musterisiyim ayni zamanda. Bu sirket yas tahtaya basmaz. Sabanciya guvenilmese de ageas a bence guvenilmeli. Dun ya capinda oldukca buyuk bir sigorta sirketi. Temettusunu almak isteyecektir her yil.

3. Bu şirletin 4.6 milyar TL değerinde eurobondları var, hiç mi etkisi olmayacak bilancoya

4.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Şirketin 6 milyar 120 milyon TL varlılığının %75 i 3 yıldan uzun vadeli eurobondlarda..
    Şimdi 20000 dolar için 2040 vadeli eurobundun baktım mayıs ve kasım ayında 1763 dolar kupon alıyorsunuz.. %8.8
    Şimdi Nisan - haziran dönemi sağlık sigortası tarafı ne kadar prim üretildi biri bana söylesin.. Ben 600 diye biliyorum.. (Yanlış olabilir..)
    Düşünün bu 600 milyon TL nin sadece 400 milyon TL ile 2040 vadeli eurobond alındı..
    Her çeyrek yavrulayan gelirler.. Bir nevi eurobond yatırımı yapıyoruz bu şirkete yatırım yaparak.. Hemde onun 48milyar TL yönettiği fonlardan aldığı garanti yıllık 800 milyon TL ye ortağız(fonlar zarar etmiş, çıkmış umurumuzda değil)
    Borsada hisse yatırımı neredeyse yok 3 milyon TL..
    Elindeki özel sektör tahvilleri, eurobondları muhtemelen akcansa, enerjisa vs muhtemelen grup şirketleri..
    Yavrulayarak büyüyen gelirler..5 milyar TL 2 sene sonra kar görülebilir bahsedilmiş.. O kadarını bilemem.. Ama işler iyi giderse düşecek cdsler dolayısıyla değerlenecek %75 eurobond varlıkları ;işler kötü gider kur patlarsa yine nispeten değerlenecek yine %75 eurobond varlıkları, her halikularda alınacak fon ücretleri, yönetim ücretleri..
    3.6 milyara 4.6 milyar TL eurobond portföyü olan şirkete ortak oluyoruz.. Bundan ötesi var mı?
    Daha once bir arkadaşımızın boyle Bi analizi vardı agesa için

5.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Daha once bir arkadaşımızın boyle Bi analizi vardı agesa için
    Bilgi paylaşımların için teşekkür ederim. Emeğine yüreğine sağlık sevgili ortağım. Umarım yukardaki yazdığınız bilanço beklentileri üç aşşa beş yukarı gerçekleşir hep beraber bu cenderenin içinden çıkar ve güzel fiyatları görürüz. Çok değerli bilgiler paylaşıyorsunuz. Paylaşımlarınız için tekrar teşekkür eder sağlıklı bol kazançlar dilerim.

6.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Doas..

Ama bilemiyorum Altan..

Bilemiyorum..

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Veyahut ASUZU !!!

7. Elinde agesa hissesi olan herkes hisse geri alım için şirkete mail yollasın lütfen... Geri dönüş yapıyor şirket...ne kadar çok yollarsak o kadar etkili olur...

8. Dün gerçekten bir alım mı oldu yoksa operasyon çocukları yine operasyonmu yaptı gün sonu belli olacak

Sayfa 72/104 İlkİlk ... 2262707172737482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •