Sayfa 80/104 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon
Arama sonucu : 828 madde; 633 - 640 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    sizin yaptığınız hesaplama üzerinden yatırımcı ilişkilerine sordum bu yönde beklentim olduğunu söyledim yüzde 10 yüzde 20 sapma olabilir dedim doğru tahmin dedi bakalım ne olacak aklımdaki soru işaretleri oyak 60 tl hedef verdikten sonra 71 bin hisse sattı bizim bildiğimizi emeklilik fonları ve yatırım fonları bilmiyorumu neden almıyor bu hisseyi ayrıca anhyat takaslarda emeklilik ve yatırım fonları takasta lider konumdayken bunda neden yoklar sebebi işbankası kendi fonları tutuyor anhyt bu agesa yı kendi fonuda almıyor akbank yatırım da bukdar başı bozukluk vurdum duymazlık koç ve işbankasında olmaz ancak sabancıda olabiliyor
    Takaslar göz boyamadır aldatıcı olur..biz bilancoya odaklanalım...sabancıya 250 milyon dolara agesayı ver desen ıslak sopa ile kovalar seni...

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Hayırlı kazançlar, arkadaşlar ben bu sene iyi bir kar bekliyorum derken geçmişteki prim kar orantısına bakarak dedim... Son 3 senedir getirdiği prim ile bilanco arasında Bi koarelosyon var... Eger bu devam ederse ilk çeyrekte tatmin edici Bi kar gelebilir dedim... 2022 de ocak ayında prim 204 milyon gelmiş ilk çeyrek 240 milyon gelmiş... 2021 ocak ayında 105 milyon gelirken ilk çeyrek 125 milyon gelmiş...

Daha once kileri şimdi hatırlayamıyorum...

Bu sene ise ocak ayında 500 milyon prim acıkladı...herhalde 200 milyon gelmez ilk ceyrek değil mi? Merakla bekliyorum bakalım ne olacak
    Hocam orneginiz, dondurma satislarinin artmasi, gunes gozlugu satislarini artirmaktadir ile ayni.

gevurlar "Correlation does not imply causation" der. korelasyon ile nedensellik karistirilmamali.

Olasi bir finansal piyasalarda ki bir calkantida(hisse senetlerinin 15% dusmesi+tahvil faizlerinin 10% den 25%'e cikmasi) isterse ilk ceyrek 1 milyar prim gelsin, kar duser.

Cunku assetlerimizin degeri duser, aldigimiz komisyon duser. O dususu zarar yazariz vs.

Ama stabil bir ortamda, prim artislari karliligi artirir tabiki. uzun vadede ki katkisi ise cok daha fazladir.

3.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Hocam orneginiz, dondurma satislarinin artmasi, gunes gozlugu satislarini artirmaktadir ile ayni.

gevurlar "Correlation does not imply causation" der. korelasyon ile nedensellik karistirilmamali.

Olasi bir finansal piyasalarda ki bir calkantida(hisse senetlerinin 15% dusmesi+tahvil faizlerinin 10% den 25%'e cikmasi) isterse ilk ceyrek 1 milyar prim gelsin, kar duser.

Cunku assetlerimizin degeri duser, aldigimiz komisyon duser. O dususu zarar yazariz vs.

Ama stabil bir ortamda, prim artislari karliligi artirir tabiki. uzun vadede ki katkisi ise cok daha fazladir.
    İçime bir öküz oturdu dostum bu yazıyı okuyunca

4.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku

Bireysel emeklilik ayağında toplam portfoy büyüklüğü üzerinden komisyon alınıyor.
    Dengeli bir portföy yapısı var ise TL olarak değer kaybetme riskinin çok az olduğunu düşünüyorum.
    Ama hiperenflasyon ortamına girersek 4 milyar $ lik büyüklük dolar bazında düşebilir.

Enflasyon endeksli tahviller büyük yer kaplıyor.
    Değerli metaller var
    Eurobond var

Diyeceğim sey, toplam yönetilen miktar bizim için en önemli kriter
    Bunun üzerine yeni katılımlar ve yeni primler ekleniyor.

5.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Bireysel emeklilik ayağında toplam portfoy büyüklüğü üzerinden komisyon alınıyor.
    Dengeli bir portföy yapısı var ise TL olarak değer kaybetme riskinin çok az olduğunu düşünüyorum.
    Ama hiperenflasyon ortamına girersek 4 milyar $ lik büyüklük dolar bazında düşebilir.

Enflasyon endeksli tahviller büyük yer kaplıyor.
    Değerli metaller var
    Eurobond var

Diyeceğim sey, toplam yönetilen miktar bizim için en önemli kriter
    Bunun üzerine yeni katılımlar ve yeni primler ekleniyor.
    Sn miami, gecen sene 31 mart 2022 verilerine göre 47 milyar fon büyüklüğü varken 2023 şubat verisine göre 80 milyara yakın fon büyüklüğüne ulaşmış...80 milyardan gelen komisyon da ona göre olacaktır herhalde...

6. Şirketin olası gereken fiyat 50 ile 60 tl arasıdır fakat hisse anlamında operasyon yemiştir birilerinin keyfine 40 ile 45 tl arası hisse satılmıştır bu satılan hisseler bu fiyatlardan yerine konulmadıkça bu baskı bitmeyecek gibi bir görüntü var ortada bu durumu ky korumak ve şirketin değerini korumak adına agesa yönetim kurulu bir adım atmalı yoksa bu baskı devam edecek görüşündeyim ben sık sık arıyorum bu yönde beklentilerimi iletiyorum ky kaderi 3 5 aracı kurumun menfaatine bırakılamaz zira bistte 500 sirket varsa agesa ilk 1 ci sırada bir hisse düşünün 2 yıl önce 17.18 alanda zararda 40 ile 45 arası alanda böyle 2 ci bir hisse yok

7. Sercan Baydar
    Yeni

180 milyon sermaye 2023 kar beklentim 2 milyar gerek bestte devlet katkısının yüzde 25 den yüzde 30 çıkması gerek geçen yıla göre best katılımcı sayısının 100 bin artışı 2024 kar beklentim 4 milyar her yıl karını iki kat arttıran şirket geçmiş bilançolarina bakabilirsiniz tahtacı sen düşün ben elime geçtikçe işi gücü bıraktım yeni hedefim tahtacı artık ister satsın ister alsın iyimi yapıyorum kötümü bilmiyorum içgüdüsel olarak bütün platformlarda yazıyorum tahtaci anlasın mal yok artık investing telegram twitter heryerde yazıyorum madem 15 milyon k ky itelendi bir 15 milyon daha alsın tamamen ky eline geçsin

1 kisi tahminde bulunmus analistlerden. Asagidaki gibi beklentiler:

https://eksiup.com/p/uh624302zhve

Sayfa 80/104 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •