Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Arama sonucu : 127 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Yurtdışı Forex Firması Arıyorum

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    AB tarafında çalışan f firmaları 1/30 kaldıraçla çalışıyor maximum.

Kıbrıs firması olupta ingiliz FCA regülatörü tarafından denetlenen firmalarda var.

Avustralya firmalarıda iyidir.
    bi şey oldu hakkını araman gerekti ... avustralya' daki otoriteye müracaat edicen ... sonra ? ne malum pat diye senin hesabını kaynağı şüpheli para statüsüne sokmayacakları ? ne işin var avustralyada
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    AB tarafında çalışan f firmaları 1/30 kaldıraçla çalışıyor maximum.

Kıbrıs firması olupta ingiliz FCA regülatörü tarafından denetlenen firmalarda var.

Avustralya firmalarıda iyidir.
    ab deki lisanslı firmaların hemen hemen hepsinin avrupada ki merkezleri dışında kıbrıs rum tarafında kurulu şubeleri var ab tarafında 1e 30 kaldıraçla işlem yaptırıyorlar, daha yüksek kaldıraç isterseniz şube üzerinden işlem yaptırıyorlar ama bu onların iç işi müşteriyi lisans kapsamı dışında bırakmıyor. önemli olan o ülkenin düzenleyici kurumuna(spk gibi) kayıtlı olması. lisans numarasını alıp ilgili kurumun sitesinden araştırın mutlaka. zaten her gün yaptığınız işlemler kurumsal mail adreslerinden size rapor olarak geliyor. uyuşmazlık olmaz ama olursa ilgili kuruma müracaat edeceğim demeniz bile firmayı alarma geçirmeye yeter. isviçre de dukascopy var ama o 1 e 100 kaldıraç veriyor en fazla
    benim avusturalya da pepperstone, icmarkets ve ftmarkets te hesabım var aktif işlem yaptım bir süre ama almanyada ki kurum daha sıcak ucuz ve ulaşılabilir olduğu için oraya geçtim kaldıraç 1 e 400 egzotik ve minörde 300 oda bana yetiyor. üstelik spreadler yarım pip daha düşük gibi

Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    bi şey oldu hakkını araman gerekti ... avustralya' daki otoriteye müracaat edicen ... sonra ? ne malum pat diye senin hesabını kaynağı şüpheli para statüsüne sokmayacakları ? ne işin var avustralyada
    hesabı fonlarken beyan ediyorsun o beyan yeterli oradaki spk mevzuatı öyle. firma öyle kafasına göre sonradan vay efendim senin buraya getirdiğin para şüpheli yada kara para diyemez yada seni suçlayamaz öyle ağır cezalar var ki hoplatırlar firmayı. 50.000 euro üzerindeki fonlamalar da parayı yatırmadan önce parayı nasıl kazandın diye baya bir zorluyor ciddi firmalar belgeleriyle ıspatlaman gerekiyor parayı nasıl biriktirdiğini sonra kabul ediyor parayı. herhangi bir inceleme soruşturma vs durumunda müşteri dosyasında saklıyor evraklarını mahkemeye vergi müfettişine beyan etmek için. o yüzden lisanslı firmalar ciddi firmalardır. buralarda rahatlıkla işlem yapılabilir. Türkiye deki ziraat yatırım, iş yatırım spk ya karşı ne derece ciddilerse onlarda da öyle 1.5 milyon euronun şak diye yollandığını biliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    Güney kıbrısla sorun yaşayınca kolaymı çözülecek sorun. Otobüse atlayıp kıbrısamı gidecen. Türkiyede olmayan FCA,ASİC gibi regülatörle onaylı olan firma güney kıbrıs olsun, Avrupa olsun, Avustralya olsun yapacagın başvuru, hak arama yöntemi aynı olacaktır.

5. FCA, FINMA onaylı firma konusu da çok yanıltıcı. Avrupa'da zaten max kaldıraç 1:30 , Firma veriyor 1:500 ama diyor ki hem FCA, hem Sysec lisansım var. Görünürde Marka, logo aynı ama firmalar aynı değil. İngiltere deki FCA gelip de Kıbrıs'taki firmayı nasıl denetleyecek? Sen Kayseri'de McDonalds ta yediğin hamburgerden zehirlensen gidip ABD sağlık bakanlığına mı şikayet edersin? Yoksa Kayseri zabıtasına mı?

6. Size şu şu şirketlerde hesap açın yatırım yapın diyemem ama forex şirketi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Öncelikle güvenilirliğe dikkat etmelisiniz. Eminim kimse güvenmediği bir şirkete para yatırmak istemez. Bir şirketin güvenilir olabilmesi için bence en önemli iki şart var birincisi lisanslı olması, ikincisi para çekme işlemlerinde sıkıntı çıkarmaması. Eğer bu özellikleri sağlıyorsa o şirkete güvenebilirsiniz. Bundan sonrası, sizin şirketten beklentilerinizle alakalı. İşte spread oranları düşük olsun, yüksek kaldıraç sunsun vs. yatırım tarzınıza göre değişir. Forex şirketleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz güvenilir forex şirketleri yazısına da göz atabilirsiniz.

7. Arkadaşlar merhaba. Ben yurt dışı forex firmasında IB'lik yapıyorum. İsteyene yardımcı olabilirim. Yardım isteyen özelden yazsın.

8. yardımınızı rica ederim.

Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •