Sayfa 67/115 İlkİlk ... 1757656667686977 ... SonSon
Arama sonucu : 915 madde; 529 - 536 arası.

Konu: PEKGY Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by darks Yazıyı Oku
    şurada biraz da ben dikileyim, belki yakınlarda tekrar düşen üstüne atar ve güzel gelişmeler olur
    biraz daha dikileyim bakalım

2.  Alıntı Originally Posted by darks Yazıyı Oku
    biraz daha dikileyim bakalım
    Bu bedelli borç ödeme mi yoksa yatırım için mi ..borç durumu çok yok sanırım daha önce 2 bedelsiz verdi çünkü

Borsada Fırsatlar Bitmez, Sen Yeterki Parayı Bitirme

Hisseyi tanımam etmem, bir dostum bakarmısın dedi, inceleyelim dedim. İlk işim KAP' tan sermaye değişimine bakmak oldu. Buyrun, sermaye değişim oranları (diğer satırlarına dikkat edelim):

12.09.2020 Tarihli Sermaye Tablosu:

08.12.2020 Tarihli Sermaye Tablosu:

Kabaca, KY' nin üzerine güzel yıkılmış. Şimdi de pamuk eller cebe deniliyor.

Gelelim Rüçhan hakkının kullanımına. %400 bedelli var üzerinde, beher hisse başına 4 TL para istiyorlar. Bugünkü hisse fiyatını (2.75) baz alırsak, hissenin referans fiyatı 1.35 TL yapıyor, rüçhan hakkı kupon pazarında ki hissenin fiyatı da 1.40 TL yapıyor. Bu doğrultuda, fiyatları kafa kafaya getirebilmeleri için (rüçhanı kullansın millet diye) hissenin fiyatını 2.65-2.68 aralığına çekmeleri gerekiyor.
    Ekin biçe biçe deste olur, borsacı çarpıla çarpıla usta olur
    Burada yer alan görüş ve öneriler kişisel fikirlerimi içeriyor olup yatırım tavsiyesine girmez. Bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

Mal KY'ye yıkılmış diyoruz ama kim aldı bu kadar malı,(en azından takas öyle söylüyor) bu forum bir ölçüt değil tabi ama 3 ayda malın yarısı ky ye verilse burası ağlama duvarından farksız olurdu gibi geliyor bana ama bir allahın kulu yoktu neredeyse bir aydır.Benim bildiğim ky olsa burası feryat figandan yıklırdı.Ya kynin maliyetine gelmedi ya da malı alan patronla iş tutuyor.Üstelik yüzde 400 çok abartılı bir oran sanki onaylanmasın diye belirlenmemiş gibi.Yanlış bir şeyler var ama bakalım.Hayırlısı ne diyelim.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

5. katmere gidip 3.30lardayken yazmistim bedelli oncesi .. sanada yaziyim 3 ay sonra satarim istersen tüm mali ky ver .. aldim bedeliye kadarr burdayim .. 3 ay sonra görüşürüz

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Oğuz Çelikdemir Yazıyı Oku
    Hisseyi tanımam etmem, bir dostum bakarmısın dedi, inceleyelim dedim. İlk işim KAP' tan sermaye değişimine bakmak oldu. Buyrun, sermaye değişim oranları (diğer satırlarına dikkat edelim):

Gelelim Rüçhan hakkının kullanımına. %400 bedelli var üzerinde, beher hisse başına 4 TL para istiyorlar. Bugünkü hisse fiyatını (2.75) baz alırsak, hissenin referans fiyatı 1.35 TL yapıyor, rüçhan hakkı kupon pazarında ki hissenin fiyatı da 1.40 TL yapıyor. Bu doğrultuda, fiyatları kafa kafaya getirebilmeleri için (rüçhanı kullansın millet diye) hissenin fiyatını 2.65-2.68 aralığına çekmeleri gerekiyor.
    Kapta zaten hasan ve Ayşegül'ün sattıkları var yeni birşey yada aniden olan bir şey değil. Yatırım için satış yapacakları ilan edilmisti. Son durumda ne oldu bilmiyoruz. Alan kişiler bilerek aldı patron sattıklarını alttan alıp surermi yada iş tuttuğu birisi alıp elmi değiştirdi bilinmez kar eden gelecek vaad eden bir sirket

7. Yurt dışı satışları hakkında bilgisi olan var mı

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Oğuz Çelikdemir Yazıyı Oku

hocam merhaba. Burda rüchan fiyatını nasıl hesapladınız? Genelde 1 TL olarak baz alınmıyor mu? Rüchan 1.4 TL olsa neden katılayım ki satmak daha mantıklı değil mi. Örneğin 1000 lotum olsa, 2.7 den bölündü diyelim. %400 de bedelli ile 2.700+4000=6700 TL maliyetli 5000 lotum olacak. Hisse başı maliyet 1.34 TL olacak. Rüchan nasıl hesaplanacak.

Sayfa 67/115 İlkİlk ... 1757656667686977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •