Sayfa 1005/2114 İlkİlk ... 55059059559951003100410051006100710151055110515052005 ... SonSon
Arama sonucu : 16909 madde; 8,033 - 8,040 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Deniz hocam. Enflasyon 3+3 gelse %13 e yakın çalışan ve memur zammı gözüküyor. Hükümet bunun üstünde nasıl zam yapabilir ve bunu kaynağı nedir. Bu konuda nasıl adımlar gelir. Kur artışı için B planı ne olabilir teşekkür ederim

Tuesday November 30 2021 Actual Previous Consensus
    01:00 PM
    EA
    Inflation Rate YoY Flash NOV 4.9%
    4.1% 4.5%
    01:00 PM
    EA
    Inflation Rate MoM Flash NOV 0.5%
    0.8%

Kasım ayında Euro bölgesinde enflasyon piyasa analistlerinin beklentisinin üzerinde yükselerek,%4.1'den %4.9'a zıpladı.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Deniz hocam. Enflasyon 3+3 gelse %13 e yakın çalışan ve memur zammı gözüküyor. Hükümet bunun üstünde nasıl zam yapabilir ve bunu kaynağı nedir. Bu konuda nasıl adımlar gelir. Kur artışı için B planı ne olabilir teşekkür ederim
    Bu yıl memur ve emeklilere TUİK enflasyonunun üzerinde zam yapılacağını tahmin ediyorum çünkü "gerçek enflasyonun" "ENAG"ın yayınladığı enflasyon oranı olduğu,TUİK'in yayınladığı rakamın kimse tarafından ciddiye alınmadığını hükümet yetkililerinin de bildiğini düşünüyorum.Geçmiş yıllarda hükümetlerin TUİK enflasyonunun üzerinde zam yaptığı birçok örnek var.Kaynak,istedikten sonra her zaman bulunur,kaynak yapılan bazı harcamaların farklı yerlere kaydırılmasıdır.Örneğin geçen yıl Devletin bütçesinden yabancı ülkelere 8 milyar dolar yardım edilmiş,
    https://tr.sputniknews.com/20211101/...050359964.html

gelecek sene bu parayı kendi vatandaşlarına harcarsın,buna ihtiyacı olan çok sayıda insan var.Gelecek sene bol keseden devlet bütçesinden harcanan makam odası,lojman döşenmesi,makam aracı alınması gibi,gösteriş,şatafat,debdebe harcamalarını,israfı yasaklarsın,bu parayı kendi çalışan emekçilerinin refah düzeyini biraz arttırmak için harcarsın.Verimsiz ,getirisi olmayan beton yatırımlarını iptal edersin....

Döviz kurlarında artışın durması için nelerin yapılması gerektiği belli.Önceki sayfalarda bunun nasıl olacağı ile ilgili çok sayıda yazı var.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Geçmiş yıllarda hükümetlerin TUİK enflasyonunun üzerinde zam yaptığı birçok örnek var.Kaynak,istedikten sonra her zaman bulunur,kaynak yapılan bazı harcamaların farklı yerlere kaydırılmasıdır.Örneğin geçen yıl Devletin bütçesinden yabancı ülkelere 8 milyar dolar yardım edilmiş,

gelecek sene bu parayı kendi vatandaşlarına harcarsın,buna ihtiyacı olan çok sayıda insan var.
    deniz hocam o 8 milyr doların çoğu ülkelere yardım değil o parayı ülkelere aktardığında alan devlet ülkede iş yapan havuz şirketlerinin alacaklarını ödemek için kullanılıyor dolayısıyla o para kısılamaz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    deniz hocam o 8 milyr doların çoğu ülkelere yardım değil o parayı ülkelere aktardığında alan devlet ülkede iş yapan havuz şirketlerinin alacaklarını ödemek için kullanılıyor dolayısıyla o para kısılamaz
    Hortumlamada sınır yok.

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Bu yıl memur ve emeklilere TUİK enflasyonunun üzerinde zam yapılacağını tahmin ediyorum çünkü "gerçek enflasyonun" "ENAG"ın yayınladığı enflasyon oranı olduğu,TUİK'in yayınladığı rakamın kimse tarafından ciddiye alınmadığını hükümet yetkililerinin de bildiğini düşünüyorum.Geçmiş yıllarda hükümetlerin TUİK enflasyonunun üzerinde zam yaptığı birçok örnek var.Kaynak,istedikten sonra her zaman bulunur,kaynak yapılan bazı harcamaların farklı yerlere kaydırılmasıdır.Örneğin geçen yıl Devletin bütçesinden yabancı ülkelere 8 milyar dolar yardım edilmiş,

gelecek sene bu parayı kendi vatandaşlarına harcarsın,buna ihtiyacı olan çok sayıda insan var.Gelecek sene bol keseden devlet bütçesinden harcanan makam odası,lojman döşenmesi,makam aracı alınması gibi,gösteriş,şatafat,debdebe harcamalarını,israfı yasaklarsın,bu parayı kendi çalışan emekçilerinin refah düzeyini biraz arttırmak için harcarsın.Verimsiz ,getirisi olmayan beton yatırımlarını iptal edersin....

Döviz kurlarında artışın durması için nelerin yapılması gerektiği belli.Önceki sayfalarda bunun nasıl olacağı ile ilgili çok sayıda yazı var.
    Deniz bey siz olması gerekenleri yazıyorsunuz.
    Bu ülke kafası çalışan, düşünen, olanları ve olacakları mantık çerçevesine oturtmaya çalışan, ona göre plan yapan rasyonel insanlar için cehennem.

Powell says Fed will discuss speeding up bond-buying taper at December meeting

https://www.cnbc.com/2021/11/30/powe...ndroidappshare

At this point, the economy is very strong and inflationary pressures are higher, and it is therefore appropriate in my view to consider wrapping up the taper of our asset purchases … perhaps a few months sooner,” he said. “I expect that we will discuss that at our upcoming meeting.”

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 1005/2114 İlkİlk ... 55059059559951003100410051006100710151055110515052005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •