Sayfa 102/2103 İlkİlk ... 252921001011021031041121522026021102 ... SonSon
Arama sonucu : 16823 madde; 809 - 816 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. mb sahalara bekleniyor...test ediliyor...eğer öğlen arası bir açıklama gelmezse piyasa zıvanadan çıkabilir...şu an hemen herkes öğlen bir açıklama gelir diye bekliyor bence.

2. 21 Mayıs 2018 Pazartesi, 16:43 Güncelleme: 21 Mayıs 2018 Pazartesi, 16:44
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), Türk lirası uzlaşmalı vadeli Döviz satım ihaleleri sonuçlandı.

Türk lirası uzlaşmalı 1 ay vadeli döviz satım ihalesine 334 milyon dolar teklif geldi. İhalede gerçekleşen tutar 250 milyon dolar olurken, ortalama fiyat 4,60369, en düşük fiyat 4,58920, en yüksek fiyat 4,61420 oldu. Teklif edilen ortalama fiyat ise 4,59553 olarak gerçekleşti.

Türk lirası uzlaşmalı 3 ay vadeli döviz satım ihalesine gelen teklif 125 milyon dolar oldu. İhalede gerçekleşen tutar 100 milyon dolar olurken, ortalama fiyat 4,71781, en düşük fiyat 4,70430, en yüksek fiyat 4,73030 oldu. Teklif edilen ortalama fiyat 4,71261 olarak gerçekleşti.

Türk lirası uzlaşmalı 6 ay vadeli döviz satım ihalesine ise 135 milyon dolar teklif geldi. İhalede gerçekleşen tutar 100 milyon dolar olurken, ortalama fiyat 4,87206,en düşük fiyat 4,85010, en yüksek fiyat 4,88630 oldu. Teklif edilen ortalama fiyat 4,85639 olarak gerçekleşti.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    mb sahalara bekleniyor...test ediliyor...eğer öğlen arası bir açıklama gelmezse piyasa zıvanadan çıkabilir...şu an hemen herkes öğlen bir açıklama gelir diye bekliyor bence.
    4.66 müdahele yok,toplantı 7 haziran orada artıracak mı acaba glp yi........

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Başka bir çok arkadaş özelden sordu onlara da aynı şeyi yazmıştım:

''Ekonominin ihtiyaçlarına göre rasyonel kararlar veren bağımsız bir merkez bankamız olsaydı faiz arttırımı yapması beklenebilirdi ama öyle bir merkez bankamız yok ,örneğin resmi politika faizi %8 olan haftalık borç verme faizi hiç kullanılmıyor,mevcut enflasyon ve enflasyon beklentilerine göre de çok düşük bir oran ,keza gecelik borç verme faizi %9.25, o da düşük kaldığı için hiç kullanılmıyor ve aslında sadece acil durumlar için kullanılması gereken geç likidite penceresi fonlama imkanı (faiz oranı yüzde 12,75) kullanılıyor.Rasyonel kararlar veren bir merkez bankası olsaydı sadece gecelik ve haftalık borç verme imkanlarını kullanırdı(Bugün GLP için uyguladığı faiz oranları civarında),GLP yi de sadece gerektiğinde veya kriz dönemlerinde devreye sokmak için %15 civarında bir yerde tutardı. Ama merkez bankasının bağımsız olmadığı,kararları kendisinin almadığı, sadece gelen talimatı uyguladığı herkesin malumu.Dolayısıyla her türlü karar çıkabilir.
    Ama ben merkez bankası başkanı olsaydım;haftalık borç verme faizini %12.25,gecelik borç verme faizini %13.25'e çıkartırdım ortalaması %12.75 olur,piyasanın şartlarına göre paçalı %12.25-%13.25 arasındaki bantta ayarlanırdı.Ayrıca acil durumlar için de geç likidite penceresi faizini %15'e çıkartırdım.Böylece elimin altında yapacağım karma ile %12.25'den %15'e kadar-Değişen piyasa şartlarına ve ihtiyaçlara göre- piyasayı fonlama imkanı olurdu.''
    Ama yukarıda yazdığım gibi sadece yapılması gerekeni yazabilirim,kararı Merkez Bankası vermeyeceği için her türlü karar çıkabilir,hiç bir karar sürpriz olmaz.
    Bu yazıyı 24 Nisan tarihinde Merkez Bankası toplantısından 1 gün önce yazmıştım.Keşke Merkez Bankası rasyonel davranabilseydi de bugünkü sıkıntılı duruma düşmeseydi....Şimdi daha önce yapması gerekeni çok daha yüksek maliyetle yapmak zorunda...

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    mb sahalara bekleniyor...test ediliyor...eğer öğlen arası bir açıklama gelmezse piyasa zıvanadan çıkabilir...şu an hemen herkes öğlen bir açıklama gelir diye bekliyor bence.
    off of...Allah akıl fikir versin...sonra gel bu memlekette yatırım yap...bir sürü firma batma eşiğine gelmiştir...yolu-köprüyü-hava limanını bile dolar a bağlamışsın ve doları salmışsın çayıra.

6. Vışşş, hani tl yi marka yapcedik.
    https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...or-mu-2423034/
    KKTC Türk Lirası’nı bırakıyor mu?
    KKTC Başbakanı KKTC'nin Türk Lirası'nı bırakabileceği sinyalini verdi. Başbakan, Erhürman, "Çeşitli öneriler var. Farklı para birimine geçme, kurları sabitleme gibi radikal öneriler de masada. Bunları ‘yapacağız’ anlamında söylemiyorum. ‘Haydi bugün karar verdim de yapayım’ değil. Biz TL’nin değer kaybı karşısında hiç elimizde olmayan sebeplerle birtakım sıkıntılar yaşıyorsak, bunları TC ile çok daha açık konuşmak durumundayız ve konuşmaya da başladık†ifadelerini kullandı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Bu öğlen 13 civarı açıklama yapabilir mb, akşam toplanacağız diye...bu nedenle dolar long ve endeks short poz dakiler dikkatli olsun...yok açıklama gelmezse 2. seans gayet kanlı olur bence.

yurt dışı, dow vadeliler vs de kötü arada onu da akıldan çıkarmamak lazım.

ayrıca açıklama gelir ve akşam faiz radikal şekilde artarsa, köprüden önce son çıkış olarak değerlendirilmeli.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu öğlen 13 civarı açıklama yapabilir mb, akşam toplanacağız diye...bu nedenle dolar long ve endeks short poz dakiler dikkatli olsun...yok açıklama gelmezse 2. seans gayet kanlı olur bence.

yurt dışı, dow vadeliler vs de kötü arada onu da akıldan çıkarmamak lazım.

ayrıca açıklama gelir ve akşam faiz radikal şekilde artarsa, köprüden önce son çıkış olarak değerlendirilmeli.
    radikal oran kaç olmalı glp 17-18 kurtarır mı????

Sayfa 102/2103 İlkİlk ... 252921001011021031041121522026021102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •