Sayfa 1051/2106 İlkİlk ... 51551951100110411049105010511052105310611101115115512051 ... SonSon
Arama sonucu : 16845 madde; 8,401 - 8,408 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. BUu verilere bende sürekli bakıyorum ama sizin gibi hesaplayamıyorum tesekkur ederim bu sefer acaba mı dedim ama malesef degilmis tahnin ettigim gibiymis.

Alıntı Originally Posted by y.aras Yazıyı Oku
    BUu verilere bende sürekli bakıyorum ama sizin gibi hesaplayamıyorum tesekkur ederim bu sefer acaba mı dedim ama malesef degilmis tahnin ettigim gibiymis.
    Geçmiş yazılarımda 4-5 kere nasıl hesaplandığını detaylı anlatmıştım,onlardan görebilirsiniz.

3. Yeni eko model denemesi her geçen gün sanki kötü bir maceraya evriliyor. Satış yapılan miktar gerçekten ürkütücü.

4. gece kamu tarafından satış yapıldı düşürüldü tamam fakat doları yükselten güç ertesi sabah 5-6 lira düşmüş doları tekrar eski seviyeye çıkartırdı bu durumda doları 9 liradan 18 e yükselten ve 18 den 12 ye düşüren aynı el.

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Doğru olmalı,hatta merkez bankası daha fazla da döviz satmış olabilir ,çünkü "swaplar dahil" de net döviz rezervi eksiye geçmiş.Böylece döviz kurundaki büyük düşüşün merkez bankasının (döviz satışı+algı yönetimi )
    sonucu geldiği,gerçek kişilerden ya da şirketlerden bir satış olmadığı,alış-satış makasının 100 kuruş kadar açılarak muhtemel alıcıların almasına da fırsat verilmediği anlaşılıyor.
    Hesabı şimdi ben de yapıyorum 20 dakika içinde tabloyu buraya koyacağım.
    Salı sabahtan itibaren kullandığım aracı kurum (ziraat yatırım) dolar ve altında yeni kontrat açmaya izin vermiyor, mevcutları kapatmak mümkün sadece, hisse kontratlarında sorun yok. Müşteri temsilcisini aradım nedir bu ben neden işlem yapamıyorum teminatım var diye, cevap vermeyen başka bir telefona yönlendirdi, yazılı başvuruda bulundum niye kapalı açın diye cevap yok. Yarın hesabımı iş yatırıma taşıyorum, bu akşam görüştüm öyle bir sınırlama falan yokmuş.
    Herhangi bir duyuru yapmadan işleme kapattılar yani.
    Ayrıca viop teminat tutarlarını bir gecede habersiz iki buçuk katına çıkardılar, halen o seviyede, ilk kez viop hesabımda teminatım eksiye düştü ve tamamlama çağrısı aldım bu nedenle. Sabah görünce ne olduğunu anlayamadım.

Kamu bankalarının makası inanılmaz açarak dolar alımını engellemesini biliyorsunuzdur da, aracı kurumlarının yaptığını da yazayım istedim.

Aferin onlara.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Salı sabahtan itibaren kullandığım aracı kurum (ziraat yatırım) dolar ve altında yeni kontrat açmaya izin vermiyor, mevcutları kapatmak mümkün sadece, hisse kontratlarında sorun yok. Müşteri temsilcisini aradım nedir bu ben neden işlem yapamıyorum teminatım var diye, cevap vermeyen başka bir telefona yönlendirdi, yazılı başvuruda bulundum niye kapalı açın diye cevap yok. Yarın hesabımı iş yatırıma taşıyorum, bu akşam görüştüm öyle bir sınırlama falan yokmuş.
    Herhangi bir duyuru yapmadan işleme kapattılar yani.
    Ayrıca viop teminat tutarlarını bir gecede habersiz iki buçuk katına çıkardılar, halen o seviyede, ilk kez viop hesabımda teminatım eksiye düştü ve tamamlama çağrısı aldım bu nedenle. Sabah görünce ne olduğunu anlayamadım.

Kamu bankalarının makası inanılmaz açarak dolar alımını engellemesini biliyorsunuzdur da, aracı kurumlarının yaptığını da yazayım istedim.

Aferin onlara.
    Benzer teminat tamamlama durumu geçen hafta bende yaşamıştım. Bir önceki gün elimde olan pay vadeliler sabah teminat artışı nedeniyle eksi teminata geçmiştim. Sürekli bu şekilde müdahale edilerek serbest piyasa yönetilemez hale gelir. Bu düşüşlerden ve teminat artışlarından sonra vadeli işlem piyasalarının kaldıracı iyice düştü.
    Ben kendi adıma teorik fiyatla makasına bakara 31.12.2022 vadeli dolar kontratı hedge amaçlı ufak ufak portföyüme alacağım. Önümüzdeki süreçte dövizin gevşemesini takip ederek tabiki...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. Arkadaşlar şimdi en iyi yatırım entrümanı hangisi peki yine dolar, altın borsa mı yoksa mevduat mı ? doları çok iyi yerlere düşürdüler bence alım için uygun değil mi parça parça? Çünkü yine patlatacaklar eninde sonunda 3-6 ay içinde .

8.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şimdi en iyi yatırım entrümanı hangisi peki yine dolar, altın borsa mı yoksa mevduat mı ? doları çok iyi yerlere düşürdüler bence alım için uygun değil mi parça parça? Çünkü yine patlatacaklar eninde sonunda 3-6 ay içinde .
    Banka makasları çok açık. 80 kuruş veya üstünde.
    Dolar alayım diyen yüksek kurdan almak durumunda kalıyor mevcut durumda.

Sayfa 1051/2106 İlkİlk ... 51551951100110411049105010511052105310611101115115512051 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •