Sayfa 1299/2109 İlkİlk ... 299799119912491289129712981299130013011309134913991799 ... SonSon
Arama sonucu : 16872 madde; 10,385 - 10,392 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/tashecon/status/...1BUqnMWpg&s=19

Doğru bir tespit.Bu başlıkta zaman zaman ben de aynı şeyleri yazıyorum.Ekonomide devasa bir enkaz var.Seçimlerde iktidar değişse bile işlerin tekrar rayına oturtulması zaman alacak ve çok sıkıntılı bir süreç yaşanacak, kimse için kolay olmayacak.
    Ama zaman alsa da, doğru politikalarla, işinin ehli liyakatlı kadrolarla, ekonominin tekrar rayına oturtulması, sorunlara çözüm getirilmesi mümkün.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazınızın zaman alacak kısmına katılmıyorum, eskiden olsa öyle olurdu ama meclis çoğunluğu ve asıl olarak cumhurbaşkanlığını alan ittifak çok büyük yetkilere sahip oluyor. OHAL ilan edilerek bu otorite iyice artırılıp hızlandırılabilir, sonuçta iki yıldan uzun süre ohal altında yaşadık biliyorsunuz, yani mümkün. Kararlılık gösterilirse çok hızlı bir şekilde ülkenin herşeyi değiştirilebilir.
    Benim şahsi görüşüm birkaç ayda ekonomik altyapı düzeltilip kriz ortamından çıkmak mümkündür.
    Diğer yazdığınız unsur (sıkıntılı ve zor süreç) ise doğru, sihirli değnek yok, acı çekilecek, hem gereken kararları almak hem de uygulamak zor olacak, canı çok yananlar olacak, canı yanan çok olacak, ama burda da kimin canı çok yanacak kimin canı az yanacak kısmı ayarlanabilir.

2. Vallahi sabit ücretlinin, emeklinin, küçük esnafın ne yanacak canı kaldı, ne acı receteyi kaldıracak dermanı. Kim yönetecek, kim duzeltecekse nasıl yapacaksa nasıl olacaksa buna göre çare uretsin.

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Vallahi sabit ücretlinin, emeklinin, küçük esnafın ne yanacak canı kaldı, ne acı receteyi kaldıracak dermanı. Kim yönetecek, kim duzeltecekse nasıl yapacaksa nasıl olacaksa buna göre çare uretsin.
    1980 yıllarında memura taksitli beyaz eşya esnaf kefili olmadan yapılmazdı o günlere döndük hocam.

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/tashecon/status/...1BUqnMWpg&s=19

Doğru bir tespit.Bu başlıkta zaman zaman ben de aynı şeyleri yazıyorum.Ekonomide devasa bir enkaz var.Seçimlerde iktidar değişse bile işlerin tekrar rayına oturtulması zaman alacak ve çok sıkıntılı bir süreç yaşanacak, kimse için kolay olmayacak.
    Ama zaman alsa da, doğru politikalarla, işinin ehli liyakatlı kadrolarla, ekonominin tekrar rayına oturtulması, sorunlara çözüm getirilmesi mümkün.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İş ahlakında yaşanan çöküntü çok büyük, ekonomide yeniden toparlanma için çok daha uzun süre gerekebileceğini düşünüyorum.

Bir de geçmiş yıllardan farklı olarak ciddi bir mülteci sorunu mevcut...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7. ...:::vobelıt:::...

Sn deniz
    Geçen internette önümüzdeki dönemde özellikle bireysel kredilerde sorun yaşanabileceğini dinledim.
    Enflasyon veya geçim sıkıntısı nedeniyle borçlanma imkanı olanlar, kredi çekip yatırım veya tüketim yapıyorlar. Enflasyonun bu kredilerin ödenmesini kolaylaştıracağına olan inanç tam.
    Eğer bir noktada iş durgunluğa evrilirse bu krediler ciddi bir risk yaratır mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Westwind; 04-06-2022 saat: 12:29.

8. Deniz Hocam merhabalar, hocam dolar ve altınla ilgili olarak yıl sonu beklentilerinizi tekrar öğrenebilir miyiz mümkünse ayrıca bir zamanlar yanılmıyorsam altınının çok iyi olacağını belirtmiştiniz ancak istediğiniz performansı göstermeyince sizde anlam verememiştiniz benim öğrenmek istediğim gram /TL yönü. Teşekkürler..

Sayfa 1299/2109 İlkİlk ... 299799119912491289129712981299130013011309134913991799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •