Sayfa 13/2105 İlkİlk ... 3111213141523631135131013 ... SonSon
Arama sonucu : 16833 madde; 97 - 104 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Bizler TERS pozda yakalanmışsak yapmamız gereken; STOP

Stop demek katlanabileceğiniz kadar zarardır veya kardan zarardır bu kişiye göre değişir sen %2 ile olursun benim beklentim büyüktür %5 ile stop olurum bunu kişi kendisi ayarlar AMA bu PİYASADA olmaz sa OLMAZIMIZ dır değil mi ?

-Aralık ayında cari açığımız 7.700 milyar dolar 2017'nin tamamında ise 47.100 milyar dolar oldu.
    Bu yılın Ocak ayı dış ticaret açığı geçen yılın Ocak ayındaki dış ticaret açığından 4.712 milyar dolar fazla olduğu için ,gelecek ay gelecek 12 aylık Cari açığımızın 51-52 milyar dolar bandına geleceğini tahmin edebiliriz.

3. Konumuz dışı olduğunu zannetmiyorum paylaşmak istiyorum çokta yazı yazıldığında belki rahatsızlık veriliyor diye de çekingem var ...kusuruma bakmayın lütfen

Hisse piyasaları F/K çarpanları 4 haftadaki değişim & 5 yıllık ortalamalar...

5 yıllık ortalamanın altında olan tek ülke Türkiye

4. çok iyi gidiyoruz arkadaşlar...her türlü bilgi paylaşımına kapımız açık...boş mesaj yok, aldım-verdim yok...atışma, sataşma yok...kafamız rahat, işimizi yapıyoruz.

katkı veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Konumuz dışı olduğunu zannetmiyorum paylaşmak istiyorum çokta yazı yazıldığında belki rahatsızlık veriliyor diye de çekingem var ...kusuruma bakmayın lütfen

Hisse piyasaları F/K çarpanları 4 haftadaki değişim & 5 yıllık ortalamalar...

5 yıllık ortalamanın altında olan tek ülke Türkiye
    bu aralar bir kaç farklı blogta benzer tabloyu gördüm. rusya, türkiye güzellemesi yapmaya devam ediyorlar. ama f/k lara enflasyonu ekleyince bu tablo tamamıyla değişiyor. viop24'te vardı. eğer 2017 verileri güncellendiyse wfe'de güncel listeyi koyarım buraya. siz de bakabilirsiniz kayıtlı tüm ülkelerin işlem hacmi, devir teslim hızı, fk lar vs. bir çok dataya. google a world federation of exchanges yazıp, sitesinden excel şeklinde indirilebilir toplu halde.

belki de haklılar basit düşünmek lazım. da her şeye rağmen sabah sabah bankaları bedava gibi almaları nedir ya? şu cari işleme kılını kıpırdatmıyorsa neye göre işlem yapacağız? ben ekstra açtım biraz. gün sonu düzeltme yapmazsa akşama biraz poz. kapatacağım ana poz.dan. herkese bol şanslar

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    çok iyi gidiyoruz arkadaşlar...her türlü bilgi paylaşımına kapımız açık...boş mesaj yok, aldım-verdim yok...atışma, sataşma yok...kafamız rahat, işimizi yapıyoruz.

katkı veren tüm arkadaşlara teşekkürler.
    Bundan anladığım yanlış bir iş yapmadığım dostlarla Bilgi alışverişini ileri seviyelere taşıyabilirz .

7.  Alıntı Originally Posted by selymus Yazıyı Oku
    bu aralar bir kaç farklı blogta benzer tabloyu gördüm. rusya, türkiye güzellemesi yapmaya devam ediyorlar. ama f/k lara enflasyonu ekleyince bu tablo tamamıyla değişiyor. viop24'te vardı. eğer 2017 verileri güncellendiyse wfe'de güncel listeyi koyarım buraya. siz de bakabilirsiniz kayıtlı tüm ülkelerin işlem hacmi, devir teslim hızı, fk lar vs. bir çok dataya. google a world federation of exchanges yazıp, sitesinden excel şeklinde indirilebilir toplu halde.

belki de haklılar basit düşünmek lazım. da her şeye rağmen sabah sabah bankaları bedava gibi almaları nedir ya? şu cari işleme kılını kıpırdatmıyorsa neye göre işlem yapacağız? ben ekstra açtım biraz. gün sonu düzeltme yapmazsa akşama biraz poz. kapatacağım ana poz.dan. herkese bol şanslar
    türkiye benzerlerine göre yüzde 30-40 ucuz ,bu sıralar ağızda sakız,eee 115den 150000 e gideceğiz o zaman,tamam bankalar ucuz hemfikiriz,hatta bazıları kelepir,ama sanayi hisseleri ucuz mu değil,hatta birçoğu pahalı,bu yükselişin sindirilip 100 hatta zamanla 200 günlük hareketli ortalamalara geri çekilmesi bana daha olası geliyor........ytd

8.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    türkiye benzerlerine göre yüzde 30-40 ucuz ,bu sıralar ağızda sakız,eee 115den 150000 e gideceğiz o zaman,tamam bankalar ucuz hemfikiriz,hatta bazıları kelepir,ama sanayi hisseleri ucuz mu değil,hatta birçoğu pahalı,bu yükselişin sindirilip 100 hatta zamanla 200 günlük hareketli ortalamalara geri çekilmesi bana daha olası geliyor........ytd
    bankalar vergi artışı ve faiz marjlarının daralması nedneiyle bu sene geçen yıla göre daha az kar elde edecekler...sanayi de teşviklerle zirveyi yapmış bence.

ben fk ların, k kısmının artabileceğini düşünmüyorum...bu durumda fk nın yükselmesi f nin yükselmesine bağlı...o da zor.

selymus un dediği gibi fk analizinde enflasyon ve ülke yönetim şeklinin büyük önemi var...bu nedenle enflasyon ve yönetim şekli olarak en fazla benzediğimiz rusya...bir kıyas yapacaksak ona bakmak lazım...enerji fiyat artışlarına bakılınca, rusya türkiye den daha cazip bence...diğer gelişmekte olanların balonu daha şişik olabilir, bu durum bizim fk larımızın yükseleceğinden ziyade, onların fk larının düşeceğini gösteriyor bence.

Sayfa 13/2105 İlkİlk ... 3111213141523631135131013 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •