Sayfa 1316/2115 İlkİlk ... 316816121612661306131413151316131713181326136614161816 ... SonSon
Arama sonucu : 16915 madde; 10,521 - 10,528 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    inverted yield curve de dünyada birinciyiz (ukraynayı saymazsak) derin recessionmu geliyor acaba
    o veri zaten resesyon geliyor demek
    ama sanırım dünyadada durum aynı az yada çok
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    inverted yield curve de dünyada birinciyiz (ukraynayı saymazsak) derin recessionmu geliyor acaba
    https://twitter.com/e507/status/1536...XWCoeqONQ&s=09

https://twitter.com/e507/status/1536...yGh08EtMg&s=09

İlgisi yok.Kamu otoritelerinin bankalara zorunlu olarak uzun vadeli tahvil aldırması nedeniyle uzun vadeli tahvillerin faizi düşüyor,yetmiyor merkez bankası da hazine tahvili alıyor,dolayısıyla uzun vadeli tahvillerin faizi düşüyor.

Alıntı Originally Posted by Pianama Yazıyı Oku
    Deniz bey merhaba,
    benim bu konudaki fikrimi eleştirmenizi rica ediyorum, analizim şu şekilde: dünya blockchain tabanlı bir para sistemine geçtiğinde, devletler sizin her alışverişinizi görebilecek, bunu istemeyen çok insan var, kumar oynamış , aleme gitmiş , sattığı mülkü düşük göstermek istemiş vb. dünyada kayıt dışı ekonomi gsmh lların %8-30 u arası diye okumuştum, ortalama %15 alsak, 10-15 trilyon dolarlık bir hacim, ben bu hacmin gelecekte btc veya cdiğer bazı coinler ile işlem göreceği varsayımı ile, bir içsel değeri olabileceğini düşündüm, coinler üzerinden yürürse bunun da 1 trilyon dolarlık bir para arzı ile yürüyebileceği öngörüsü ile şu an oluşan 1 trilyon usd lik piyasa değerinin içsel değeri olabileceği öngörü yaptım, elimde var mı derseniz yok, alırmısın deseniz almam, ama içsel değer 0 yorumlarını okuyunca, ben de bir beyin cimlastiği yapmak istedim, yorumlarınızı bekliyorum...
    Yatırım yapılabilecek bir enstrüman değil ,ama sanal kredi kartları gibi kullanılarak , "görülmesi istenmeyen harcamalar için", sınırlı miktarda satın alınıp hemen harcama için kullanmanın bir piyasası olabilir.
    Ama tekrar altını çizeyim.Karşılığı,ederi olan bir ürün değil.Bankanın bir sermayesi var ve o sermaye ile müşterleri kredi kartları ile satın aldıkları ürünlerin parasını bankaya ödemese bile ,bankalar satıcı şirketlere veya kişilere ödemeyi yapıyorlar.Devletin çıkardığı paranın ise vergi gerlirleri karşılığı var.Kripto paralarda muhatap alınacak bir merkezi kurum yok,niye 12 sene önce 0.1 usd olarak piyasaya sunulan bir ürün şimdi -son düşüş hareketine rağmen- hala niçin 200 bin kattan daha fazla bir değer ile piyasada işlem görüyor.Ne oldu da ,hangi katma değeri yarattı da, 200 bin kat değer kazandı..

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Yatırım yapılabilecek bir enstrüman değil ,ama sanal kredi kartları gibi kullanılarak , "görülmesi istenmeyen harcamalar için", sınırlı miktarda satın alınıp hemen harcama için kullanmanın bir piyasası olabilir.
    Ama tekrar altını çizeyim.Karşılığı,ederi olan bir ürün değil.Bankanın bir sermayesi var ve o sermaye ile müşterleri kredi kartları ile satın aldıkları ürünlerin parasını bankaya ödemese bile ,bankalar satıcı şirketlere veya kişilere ödemeyi yapıyorlar.Devletin çıkardığı paranın ise vergi gerlirleri karşılığı var.Kripto paralarda muhatap alınacak bir merkezi kurum yok,niye 12 sene önce 0.1 usd olarak piyasaya sunulan bir ürün şimdi -son düşüş hareketine rağmen- hala niçin 200 bin kattan daha fazla bir değer ile piyasada işlem görüyor.Ne oldu da ,hangi katma değeri yarattı da, 200 bin kat değer kazandı..
    teşekürler deniz bey...

Tuesday June 14 2022 Actual Previous Consensus
    03:30 PM
    US
    PPI MoM MAY 0.8%
    0.4% 0.8%
    03:30 PM
    US
    PPI YoY MAY 10.8%
    10.9% 10.9%

6. İçsel değer tanımı daha çok kendisi de değer yaratan varlıklar, örneğin şirketler için kullanılan bir tanım. Birşeyin değeri olması ise başka bir konu.

Btc veya herhangi bir coin kendi başına değer yaratan veya taşıyan varlıklar değiller. Bunun için kendine uygun hukuki alt yapı olmalı. Bu olmadan, değer ilişkilerini yöneten yazılı veya değil bir hukuk olmadan diğerinden bahsetmek pek rasyonel değil.

Bir piyasanın olması, bir fonksiyonu yerine getirmesi içsel bir değere işaret etmez. bunun için ayrık ve özgün entityler olmalı, anonim bir özelliği tek bir şeye ait kılamazsınız.

Hep altınla karşılaştırıyor btc ama bu temelden yanlış. Altın bir bütün olarak tek ve yok edilemez fakat bir moda olarak başlayan coinlerin herbiri sonsuz kez yaratılabilir farklı adlarla, bir tanesinin sınırlı yaratımda olmasının da değişmez bir durum olmadığını, benzerlerinin uzun erimde yaratılmasının önünde bir engel olmadığını kitleler hissettiğinde atfedilen “değer”ler hızla veya tedricen buharlaşacaktır.
    Son düzenleme : RAVİ; 14-06-2022 saat: 16:46.

7. Sinirsiz arz, sinirli talep.

Bir deger ifade ettigini soylemek imkansiz.

Piyasa fiyati arz ve talebin kesisistigi noktadaki fiyattir.

Burada oyle bir arz var ve olacak ki,talebi kesmesi mumkun degil.

U.S. 10 Year Treasury
    US10Y:

Yield | 10:33 AM EDT
    3.40%
    up+0.029

U.S. 5 Year Treasury
    US5Y:

Yield | 10:35 AM EDT
    3.523%
    up+0.043

ICE Brent Crude
    Last | 3:27 PM BST
    124.88
    up+2.61 (+2.13%)

EUR/USD
    1.0412
    +0.0004

Sayfa 1316/2115 İlkİlk ... 316816121612661306131413151316131713181326136614161816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •